Nezmar

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa jamro27 »

nemas v akva nahodou nezmarov?

ja som mal taky isty problem ze mi krevetky dochli jedna po druhej skusal som vsetko mozne, cca zo 150ks mi zostalo 6ks. Ked sa krevetka priblizila k tomu nezmarovi ten ju poprhlil a zdochla. Som si neskoro vsimol tych nezmarov, chcel som zrusit akva a zariadit ho na novo no nasiel som na to pripravok za 2evri a ten ich do 24 hodin zrusil vsetkych a este aj plostenky atd.

http://www.aquapage.cz/ostatni-zivocich ... ssima.html

https://www.google.sk/search?q=nezmar+z ... UoAQ&dpr=1
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Jamro ako sa vola ten pripravok? Aplikoval si ho priamo do nadrze s krevetkami? Neuskodi krevetkam?

edit: jaj ano nasiel som v inej teme, vid tu.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa jamro27 »

Vtedy mi to uz bolo jedno ked som to pouzil tak to tam slo aj ked boli krevetky v akva. 1/2 kav l som dal rovno do akva. Krevetky prezili vsetky a haved pokapala. Lepsie by bolo to asi najprv rozpustit a potom dat do akva. Zostane biely prasok pokiak sa to nerozpusti celkom.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nie nezmarov som nemal. Teraz je akvarium asi 2mesiace zalozene odznova a nasiel som tam znova tych istych cervikov a ako novinka tam su lasturnatky.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

som pisal, lasturnatky su "neznicitelne" ... ked si zakladal akva odznova, mal si ho cele aj so strkom a dekoraciami nechat 2 dni macat s extra koncentraciou sava ... to by ich zabilo ... rastlinky by ale museli ist nove
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Lasturnatky tam predtym neboli. Rastlinky sli nove, teda je tam len jedna- vela machu. A prave na machu prisli lasturnatky
Dekoracie a aj strk su uplne nove. Nic stare okrem skiel tam nezostalo :)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa jamro27 »

Daj tam ten prasok co som pisal.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ale ja nemam nezmara. Jedine co mi mozno vadi su lasturnatky a to pochybujem ze ich znici ten prasok.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

MikelCRS napísal:Lasturnatky tam predtym neboli. Rastlinky sli nove, teda je tam len jedna- vela machu. A prave na machu prisli lasturnatky
Dekoracie a aj strk su uplne nove. Nic stare okrem skiel tam nezostalo :)
nepochopil si ... larvy lasturnatiek preziju vselico a su vsade mozne, mohli ostat prave na tom skle ... aj ked si ho preplachoval a cistil neviem cim ... lasturnatky preziju volne vovode, prichytene na dekoraciach ci v strku (cize aj na skle) ako aj volne na suchu!!! ... ja ked som sa chcel zbavit cluniek, nechal som 2 dni posobit pripravok v napustenom akvariu, vylial, vymenil komplet strk a vsetko ... a aj tak sam i tam objavili ...
ked som restartoval 160tku ... nalial som tam savo, nechal 2 dni posobit a bolo vsetko ciste jak nic, nic co som nechcel neprezilo ... ked restart nadrze, tak uplny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takto:
-Vsetko z akvaria som vybral.
-Preplachol ho vodou.
-Dal donho cerstvo rozbaleny substrat
-Dal do nho nove lavove kamene a bridlice z Hornbachu(ja som ich predtym do vody s lasturnatkami nedal, ci oni to neviem).
-Dal som tam novy bublifuk z Číny(xy2822)
-Akvárium som napustil cerstvou vodou z RO
-Do akvaria som dal mach z burzy na ktorom boli aj slimaci a teda asi aj lasturnatky

Pred restartom akvaria lasturnatky v akvariu NEBOLI.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Nezmar

Príspevok od používateľa Milos »

prenesene z "Mikelova 30-ka"
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa jamro27 »

ten prasok zabije vsetkych cervikov v akva, co su aj plostenky. Pouziva sa to na odcervnenie zvierat a neni toxicky. Napis mi do ss adresu poslem ti zostatok toho prasku a moze to zlikvidpvat aj ostatne, krevetkam to neuskodi. Lasturniky ked nepadnu po prasku tak gupky si snimi poradia, ja som dal synovi do akva 4 gupky ale neviem ci padli od prasku alebo ich spapali gubky.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Uvidim, mozno vyskusam.

Neviete ci nemoze ten prasok pohltit aktivne dno?

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa miro86 »

Už môžem potvrdiť uhyn cca 80 ks Neocaridin. Išlo to postupne tak to vyzerá len na tie nezmary. Zostali už len 4 Ks crystal red a na prekvapenie mi tam behajú aj ich mladé (nevšimol som si nosiace samičky odsledujem aspoň koľko prežiju). Zajtra zoženiem Helmigal a začnem odznova. :roll:

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa miro86 »

Chcem sa len podeliť so skúsenosťou s Helmigalom. Včera som dal do 30 l nádrže (nechcem písať krevetkárium, ale len nádrž, lebo už je z toho len žumpa :lol: ) pol čajovej lyžičky prášku rozmiešanej v pohári a nezmar sa scvrkol do malej guličky. Ešte je gulička zelená tak počkám pár dní kým odpadne.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Boli mi doporucene na ich likvidaciu levatky. Hodinu kukam na sklo a prisaham bohom nezmarov kosia jak suchu travu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa viridis »

Hm, keby niekto mal potrebu si zaniesť do akvária levatky, tak v jednom akváriu ich mám. Môžem dodať. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Tie uz mam a nezmary budto vybledli alebo zmizli. Zjavne zeru aj sinicu zo skla takze mame zabite dve muchy jednou ranou. Viridis nemas aj molinezky?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Moze byt toto nezmar? Je to podobne ale ked som to porovnaval s obrazkami nezmara nevyzera to rovnako. A vobec sa to nehybe.

Bude to skor nejaka riasa?

Na skle to nieje a rastie to hlbsie na niektorych machoch a na spongii filtra
_IMG_000000_000000.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezmar

Príspevok od používateľa Denis »


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných