Ploštenky (Planaria)

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Milos »

Etika niektorych predajcov je nic moc. Ja som nechapal, ked v Berline v specializovanom obchode s krevetkami maju niektore predajne akvaria plne planarii...ale fakt plne, ze sa to medzi krevetkami len hemzi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa DevilsNR »

macadlo neni problém ak si ešte nezohnal napíš mi pošlem biely prášok :D
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa macadlo »

Devil poslal som ti spravu. Inak ten mach mam odlozeny v zvlast nadobe a ked vidim kolko plosteniek z neho vylieza tak mi je nevolno. Dost sa im nepaci kuchynska sol no ale aj tu sa im dari rozchodit.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

louskacek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Jan 2018, 20:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa louskacek »

Ahoj, taky se podelim o mem boji s plostenkama. Prvne se objevily v 60l(krevetky neo + par pavich ocek)...bylo jich celkem malo a vylezali jen za tmy....nasadil jsem Planaria(dle davkovani a po 3 tydnech znova)-vymena 1/2 vody a castecne odkaleni dna a zatim mam 2 mesice klid. Dnes jsem je ale objevil ve 20l...nemam tam rybky, takze nekrmim a jak jsou plostenky hladove, lezou po skle i za svetla-taky jich neni moc,ale jsou pres 1 cm...takze ted nevim co s tim....ma mi prijit cinska past,ale neverim ze se jich zbavim na 100%:( A jeste jednou k Planariu-zde jsem se o tom nedocetl....zadna krevetka mi neumrela, ale jeden zkusenej krevetkar mi rekl, ze vetsinou pak krevetky 2-8 mesicu nenosi vajicka:((

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Moj nazor na pouzistie pripravku no planaria je v kazdom mojom inzerate na no planariu:

"Mytus, ze sa vam prestanu mnozit na nejaku dobu krevetky, je len vymysel co "jedna pani povedala", sam som viackrat aplikoval no planaria a krevetky veselo donosili, ani mlade nepodochli a taktiez sa neprestali mnozit. Testovane aj pri Taiwan Bee krevetkach a tiez Caridina dennerli a nikde som nemal uhyny. Treba dodrzat davkovanie."

Odbornici s red cherry krevetkami podte do mna :D

louskacek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Jan 2018, 20:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa louskacek »

Potvrzuji.....vcera jsem si vsiml, ze cca po 3 tydnech posledni aplikace neo Blue Dream maji vajicka;)

Používateľov profilový obrázok
Rkraso
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Máj 2017, 19:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Rkraso »

Objavili sa aj u mna, Denis, mas na sklade este nejake noplanarie?

Odoslané z HUAWEI CUN-L21 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Rkraso ano mam, hned zajtra mozem poslat.

Tommy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Feb 2018, 19:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Tommy »

Ahoj Denis,kupoval som od teba 11.2.2018 na burze v BA super redky 15ks no zistil som ze mam v krevetarku nezmary mozem na to pouzit no planaria? Dakujem za odpoved. Inak krevetky su paradne dakujem.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj, jasne no planaria ucinkuje aj na nezmary, mam overene. Staci jedna davka prvy den a je po nezmaroch do troch dni.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa prasan »

Planária - pozor nepučiť,nesekať!!! Môže to dopadnúť ešte horšie.
https://www.youtube.com/watch?v=m12xsf5g3Bo

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa drakkenn »

A máte niekto skúsenosti aké ryby ju požierajú ? U mňa sa museli vajíčka nachádzať v suchom krmive inak sa mi nemali ako dostať do akvária nakoľko som asi rok absolútne nič nové nepridal . Radšej by som to riešil rybami čo ich požerú ako chémiou . Dikes.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa prasan »

Zavliecť si ju môžete bežnou výmenou vody. O zavlečení suchým krmivom silne pochybujem. Obávam sa, že žiadna ryba si s nimi neporadí úplne.

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa drakkenn »

Vymenou vody ? Akože sa môže nachádzať vo vodovodnej vode ? To sa mi zdá menej pravdepodobne ako to suché krmivo . Obzvlášť keď voda prechádza reverznou osmozou. Za 30 rokov čo robím akvaristiku toto je prvý krát čo mám ploštenky. A skutočne jediná nová vec je suché krmivo kúpené cez bazoš ktoré ako som nakoniec zistil je z aliexpress.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa prasan »

Prípravkov je na to niekoľko. Už aj v téme spomenutá No Planaria je na prírodnej báze.

luko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Jún 2021, 14:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa luko »

ja minulý týžden použil No planaria, ale ploštenky stále ostali, neviem však posúdiť či to su len novo vyliahnuté z vajíčok, ale na substráte som nebadal mrtve telá, možno ale ich nemam ešte vo velkom množstve tak sa len mtrvoly prepadli do substratu, planujem po niečo vyše týždni zopakovať liečbu, + používam sklenú pascu. na pandách som nebadal žeby im planaria neako ublížila.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa prasan »

Tieto prípravky nie len planáriu ničia ale často spôsobujú červom sterilitu, čiže sa ďalej, aj keď dáke prežívajú ale nedokážu sa rozmnožovať.Postupne tým pádom zanikajú.

luko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Jún 2021, 14:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa luko »

dakujem, toto som nevedel, tak s druhou dávkou pockam a budem len lovit do sklenenej pasce zatial, uvidime o 3-4 týždne.

Milos40
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Máj 2016, 21:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Milos40 »

Čítal som si príspevky od mnohých, ale nedopátral som sa či neublíži No-Planaria: malým pancierničkom a slimákovi - Ampulária. Objavil som pár bielých červíkov, podľa vyzáže som typoval na Ploštenku. Biely asi 3cm dlhý. Objavil som ešte dvoch pri odkalovaní akvárka. Neviem či má význam už teraz použiť uvedenú chémiu albo skúsiť nastražiť pascu a podľa množstva ďalej riešiť.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa prasan »

K Ampuláriám nedoporučujem No-Planaria prípravok. Môže ich tiež zlikvidovať. To je najčastejší problém, že si to neraz človek zanesie práva v ulitách slimákov. U panciernikov neviem,nemám osobnú skúsenosť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných