Ploštenky (Planaria)

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa jamro27 »

Helmigal 25g, rozpustil som 2kl v 1dcl vody a vylial do akva. Krevetky CRS
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa mosfet »

Daj potom vedieť ako všetko dopadlo ( planarie / krevetky )

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa jamro27 »

Uz som to raz takto robil ked som mal neocaridiny, tie boli v pohode plostenky to neprezili. Pri CRS som daval mensiu davku na nezmarov, nemalo by to ani im uskodit, teda aspon dufam, je to 4 nasobne vacsia davka ako na nezmarov.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som v akvariu s CRS nasiel dalsiu planariu(asi po dvoch tyzdnoch). Odlovena- urcena na vyskumno vedecke ucely :) (10ml vody+ 2 lyzicky No planarie)

Do akvaria stale nechcem davat prasok. Chcel som liecit ked uvidim 2-3 planarie co sa uz stalo ale asi to odlozim az do takeho stavu kedy ich bude tak vela ze nejaku najdem kazdy alebo kazdy druhy den.
Uz som uplne zabudol ze som predtym nejaku planariu mal. Skoda ze mi to musela tato potvora pripomenut.


Akvarium je zarastene a vsade su kamene, jedine v predu je mensi priestor kde je len substrat a tam sa snazim davat krmivo.
Myslite si ze ich moze byt vela ukrytych pod kamenmi atd alebo vacsina planarii bude pri jedle?

Pred tyzdnom som z aliexpresu objednal krmitko(rurka+ petriho miska), dufam ze to pomoze, ale chcel som ho kupit aj keby planarie neboli.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa jamro27 »

Planarie zlikviduj pokym sa nepremnozia, mne sa za 2 tyzdne strasne premnozili. Zajtra zakladam akva na novo.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak teraz si ma riadne vystrasil. Pockam na zajtra, uz som unaveny a este by som vymyslel nejaku blbost. Mozno do vtedy aj ostatny napisu.

Fakt nechcem ublizit akvariu nasypanim no planarie ale ani nechcem aby sa planarie premnozili. Zatial som videl len 2(alebo 3 ale nepodarilo sa mi ju odchytit tak som nezistil co to bolo) a vzdy len na substrate. Na skle ani nikde inde ziadna nebola.

Teraz uz chcem liecit, ked si rozmyslam nad tym ze v jednej varke vajicok ich moze byt aj niekolko stoviek. To by znamenalo pohromu zo dna na den :(


Dakujem za kazdu odpoved!

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Na hodinu som vypol svetlo. Ked som ho znova zapol nasiel som dalsiu planariu ako zdrha do substratu. Nastastie som ju stihol odlovit skor ako sa tam zahrabala.

Ja si myslim ze uz nieje o com rozmyslat, zajtra idem do toho.

Drzte palce.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dlho som sa nevedel presvedcit nasypat tam ten jed, ale dalsia najdena planaria ma nastartovala. Kotulky som nechal v akva, Denis pisal tusim v prvom prispevku ze ich to nezabija. Dufam ze ich to nezabije. Mam ich vela aj v poharoch na okne aj cele akva je polepene vajickami. Takze nejake straty nebudu vadit. Skor sa bojim toho ze hnijuce kotulky zhorsia kvalitu vody.

Ked sa to vsetko konecne skonci mam poodkalovat dno(v tomto akvariu to nerobim)? Asi bude v substrate vela hnijucich planarii...

Vcerajsi pokus s 10ml vody+ 1.5 lyzicky No planaria+ 2ks planarie dopadol skvelo. Rano boli obe mrtve.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som nasypal(dufam) poslednu davku. Kotulky a aj krevetky vidim zive. To ma tesi. Ked som prisiel domov, zapol som svetla a videl som na skle planariu. Na sekundu som odbehol a uz som len videl ako sa zavrtava do substratu.

Teraz tesne pred odoslanim spravy bola dalsia na skle, tej sa uz nepodarilo utiect.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel rataj s tym ze aj po aplikovani no planaria aj dva tyzdne mozes vidiet plostenky v akva. az casom ich to vyzabija, vlastna skusenost...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Po tom co som videl s tym uz ratam :) . Ale prekvapilo ma ze po aplikovani ich vidim viac nez predtym.

-Tak sa mi zda ze davnejsie som cital ze o tyzden dva sa ma liecba zopakovat kvoli vajickam(vajicka prvu luecbu preziju a treba potom zabit mladata z vajicok). Teraz to uz nikde neviem najst ani v navode. Alebo sa mi to len snivalo? :D

-Nebude potom problem s hnijucimi mrtvolami v substrate?

Inak uz doslo to krmitko(rurka+ petriho miska).

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som neaplikoval uz druhykrat No Planaria a plostenky aj tak pokapali. Podla mna to nie je potrebne. S tym sa netrap co bude s nimi, bakterie sa o ne postaraju, nie je to take strasne ako ked skape ryba.

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Ahojte, prosím vás, neviete mi poradiť nejaký osvedčený prípravok proti planáriam ? dva krát som už použil prípravok No planaria, po ktorom som ich síce nejaký čas nevidel, no vždy za cca 2 mesaice sa začnú objavovať znova (do akvária nebolo nič pridávané)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa jamro27 »

Skus no planaria liecbu opakovat na 3x, lebo neznici zarodky ale len plostenky. Je to aj v navode ze by sa to malo opakovat. Staci ked tam das slimaka aj v nom mozu byt planarie.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa Denis »

Upresnim, pripravok No Planaria od firmy Genchem.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa jamro27 »

neviem odkial ale znova mam planarie v tomto akva. je tam vsetko nove, rasliny boli v roztoku no planaria 7 dni, akva bolo napustene savom par dni, tak uz nechapem. ozaj neviem kde sa tam vzali ale ked sa ich nezbavim tak toto akva celkom zrusim.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa Denis »

Jamro ja by som povedal, ze planarie mam v takmer vsetkych mojich akva. A krevetky sa mi mnozia aj dorastaju. Proste casom sa nejak tie planarie v krevetkariu objavia. Ja by som to neriesil, pokial ich nie je taka hrba, ze sa vesaju po krevetkach.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa Hryzo »

liecba no planariou sa musi opakovat, pretoze to nevyzabija vajicka ... ak si macal rastlinky z nakazeneho akva tyzden a potom to dal do akva, mohli sa ti vyliahnut nove, ktore si nezabil a boli na tych rastlinkach ... ak si chces byt uplne isty, musis mat aj na rastlinky 2 tyzdnovu karantenu ako u ryb ...
ja osm planarie nastastie este nemal, a dufam ze ani nebudem ... dalsiu haved sa mi nechce riesit
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa jamro27 »

Rastliny boli z akva kde su planarie neni ani neboli. To bola len prevencia. Planaria by sa mala vyliahnut do 3 dni z vajicok.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Ploštenky (Planaria)

Príspevok od používateľa jamro27 »

red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných