Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Prasan dakujem za rychle vytriezvenie :). Choroby krevetiek ma nastastie obchadzaju, no myslel som, ze by sa nieco podobne hodilo mat pre pripad doma v zaloha. Ako citam tvoje slova, tak radsej ani neriesit :)

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Hlavne nech je voda ok a poriadne si prezrieť krevetky pri nákupe.Ak k tomu nezanedbáme údržbu,je to v pohode.Bakterky sú dosť intenzívne a kľudne môže behom týždňa padnúť i celá populácia.Tam už ani preparáty nestíhajú.A ak aj zaberú,tak často krevetkám ostávajú následky liečiva ako darček v podobe deformácií.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 96 ...

Príspevok od používateľa Denis »

Reagujem na uhyn krevetiek u Jamra pocasi vypadku elektriky. Viem, ze to nie je nevysvetlitelny uhyn, no asi najlepsia tema do ktorej to mozem dat.
http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php? ... 7665#p7665

Roman rozmyslal som, ze preco si mal ten hromadny uhyn a napada ma podny filter. Pravdepodobne tam bude problem, pretoze tam bolo najviac bakterii a samozrejme pri tej 16hod odstavke zrejme pokapali a krevetkam pokazili vodu. Navyse krevetky sa nimi zrejme aj prejedli. Cize este aj v krevetkach to posobilo nejaky cas.
Nic ine ma nenapada, ze by im chybal kyslik to sa povedat neda. Ja ked idem na burzu balim 50ks crs do cca 2 litrov vody a 3 litrov vzduchu, nie kysliku. A zvladnu tam byt 12 hod. Urcite aj viac by zvladli. Cize nedostatkom kyslika podla mna ti nepodochli. Ale ako aj chalani pisali, opatovne zapnutie filtra vyhodilo do akva podochnute bakterie. A slo to.
Naposledy upravil/-a Denis v 21 Mar 2016, 10:16, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: edit: presunute prispevky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: 96 ...

Príspevok od používateľa jamro27 »

podny filter ide dobre a som snim spokojny, ked ti odstavi filtraciu tak ti nema co rozkladat skodlive latky v akva a krevetky sa otravia, nasledne i podusia lebo neni kyslik vo vode ale skodlive plyny. ten isty problem mal aj dzara ked nechal krevetky bez filtracie a nemal tam podny filter. ja som ich mal dost vela vtych akva a boli prehustene, ale uz to mam poriesene.

http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16 ... 4040#p4040
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 96 ...

Príspevok od používateľa Milos »

Denis napísal:Roman rozmyslal som, ze preco si mal ten hromadny uhyn a napada ma podny filter. Pravdepodobne tam bude problem, pretoze tam bolo najviac bakterii a samozrejme pri tej 16hod odstavke zrejme pokapali a krevetkam pokazili vodu. Navyse krevetky sa nimi zrejme aj prejedli. Cize este aj v krevetkach to posobilo nejaky cas.
Nic ine ma nenapada, ze by im chybal kyslik to sa povedat neda. Ja ked idem na burzu balim 50ks crs do cca 2 litrov vody a 3 litrov vzduchu, nie kysliku. A zvladnu tam byt 12 hod. Urcite aj viac by zvladli. Cize nedostatkom kyslika podla mna ti nepodochli. Ale ako aj chalani pisali, opatovne zapnutie filtra vyhodilo do akva podochnute bakterie. A slo to.
Denis, pokial budes este aj ty aktivne rozbiehat vsetky mozne aj nemozne temy vo fore "Vase krevetkaria", budes musiet o moderovanie fora poziadat niekoho ineho!!!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: 96 ...

Príspevok od používateľa jamro27 »

Milos napísal:Denis, pokial budes este aj ty aktivne rozbiehat vsetky mozne aj nemozne temy vo fore "Vase krevetkaria", budes musiet o moderovanie fora poziadat niekoho ineho!!!
:lol: :lol: :lol:
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 96 ...

Príspevok od používateľa Milos »

Sorry za zbrklu reakciu, je mi to luto. Som trosicka pretazeny posledne. Ale uznajte, kolko krat je mozne pisat tu dokola to iste. Skoda, ze som si neviedol statistiku! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Oka chlapi presunute, uz aby sa clovek bal nieco napisat na vlatsne forum :). Ucitelky strajkuju, sestricky tiez, moderatori sa k nim zacinaju pridavat, to je doba toto :D

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Krevetka z nedostatku kyslíka len tak jednoducho neuhynie.To skôr uhynie pri plynoch vznikajúcich v zahnívajúcom dne resp.inom znečistení.Krevetky totiž nemajú ,,čistú,, krv ale hemolymfu.Práve vďaka tomu vydržia i niekoľko dňovú prepravu pri predaji.V extrémnom prípade takúto cestu vydržia i dva týždne(samozrejme tu sú už značné straty a prežívajú len najsilnejšie jedince - takže hnať to do podobných extrémov nedoporučujem).
Ako i raky tak aj krevetky sa dostávajú pri nedostatku kyslíka do stavu hybernácie.Najrýchlejšia pomoc je v takomto extremnom prípade na hodinku krevetkám silno vzduchovať.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa džara »

caute. neviem ci mate aj vy skusenosti so starsim akt. substratom. hodnoty vody: no2 - 0, no3 - 10, ph cca 6,3- 6,5, tds 140-150, po4- 0.
ale cca kazdy druhy-treti den najdem vytuhnutu krevetu ci uz red bee alebo tiger-tibee.
okrem ro + salty shrimp im pridavam pri vymene vody par kvapiek a zoo vita plus.
mam z toho dost blby pocit. dno uz ma skoro dva roky, no zase to vsetko prelovovat a zakladat nanovo, to bude ... :x
neviem ci to moze byt tym no3 - 10 mg/l. ak ano ako ho znizit?

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Čau džara,NO3 znížiť? Ja by som robil, väčšie,alebo častejšie vymeni vody +dáke plávajúce rastliny, ale výmeny vody určite. ( ale to tebe ani písať netreba a viesť to sám)
Zaujalo ma,ty nič iné do vody nedavas? Iba vita plus?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, po case sem musim zavytat aj ja ...

nase krasne black rili a carbon rili, ktore boli v SSP zo dna na den pokapali vsetky ...

pred tyzdnom som sa tesil z velkeho mnozstva mladych krevetiek, pred 2 dnami som sa nadchynal, ako krasne rastu, vcera vecer manzelka nasla skapinajucu krevetku a dnes (pred chvylockou, som nasiel vsetky dospele mrtve a po mladych ani stopa, takze asi posli tiez ...

nenasiel som ziadne stopy, ktore by nieco naznacovali, krevetky krasne sfarbene ako zaziva, ziadne dodatocne divne sfarbenie ani nic podobne, jedine co som si vsimol, ze umierali pomaly ... nehybne ako paralyzovane, stali na mieste a triasli nohami ... posledna, este ako tak ziva ci vlastne polomrtva teraz vecer mala triasku ako pri chripke, ked som ju isiel zobrat este z poslednych sil vystrelila ale plavala hore bruchom a bez problemov som ju vedel chytit pinzetou takze uz som to len ukoncil ...

co mi vsak nejde do hlavy je, ze panciernickovia pygmeji aj kraby (co som nasiel) aj slimaky su v poriadku a nejavia ziadne znaky nespokojnosti ... keby som nejako otravil bezstavovce, posli by aj slimaky a kraby, ak by bolo akvarium otravene, sli by aj ryby a krevetky by to neschytali zo dna na den ...
krmil som cely cas tak isto ako aj pred tyzdnami, vodu som menil prednedavnom ...

jedine, co ma napada, co mohlo uskodit (len neviem preco iba krevetky) je, ze som vcera cez den striekal v izbe zabijac na lezuci hmyz (nieco ako biolit ale od inej znacky), avsak najblizsie, co som striekal bolo 2m od akva a vsetko co som striekal, boli rohy medzi podlahou a stenou v miestach, kde som odstranil parketove listy a cely cas aj dlhe hodiny po striekani som v izbe vetral ...

myslite, ze sa to mohlo sadnut na hladinu a zrusit krevetky? samozrejme, ze ked clovek strieka sprejom, tak sa nieco dostane do vzduchu, ale zeby az tak ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa džara »

Tomu ver ze to bolo tym. Ja som raz chcel nastriekat v izbe biolit- somar... Az zena ma zastavila ze ci som kompletny a chcem si vyzabijat krevety a ryby. No radsej som dal na nu a vykaslal som sa na par komarov a much co mi do obyvacky naleteli ked som nemal na balkonovych dverach sietku. Asi by som dopadol smutne ako ty. Tomu sa hovori smola. :|

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Keď čítam tento nekrolog až mi behá mráz po chrbte.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo ked som si to cital, cely cas som si vravel "vypada to tak, ze sused niekde robil nejaky postrek". Potom som dosiel k tej casti o lezucom hmyze a doslo mi, ze to nebol sused. Dobra sprava je, ze aspon vieme, co sa to stalo a zahada je vyriesena. Dalsou dobrou spravou je, ze akvarium mas zabehnute dobre, nie je problem ani vo vode, ani vo filtri, ani v dne. To ked sa nerozbehne dobre, tak sa problemy odstranuju ovela tahsie.
V tomto pripade by som ti odporucil vymenit vodu, pockat nejaky cas, mozno zvazit filtraciu cez aktivne uhlie a napokon si zohnat novy chod Neokaridin.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Este k jednej veci: Ak mate krevetku, ktora sa ledva hybe a je na hrane zivota a smrti, nikdy ju "nedorazajte"!!! Nepredpokladam, ze by to pomohlo v tomto pripade, kedze tu sa jednalo o otravu pesticidom.
Nepomaha to vzdy, ale mne sa uz niekolko krat podarilo krevetku "recuscitovat" jednoducho tym, ze som ju vytiahol z akvaria v ktorom bol problem a vsadil do cistej vody. Naposledy pri vypadnuti filtracie som takto zachranil par hybridov dokonca tym, ze som ich umiestnil do studenej chlorovanej vody rovno z tocky, kedze inu som nemal poruke. Ledva javili znamky zivota, bezvladne sa valali na chrbte, dnes si spokojne ziju a su fit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Ze neodisli aj kraby je zvlastne. Ale kazdy druh ma troska iny metabolizmus. Pravdepodobne davka, ktora sa dostala do akvaria bola hranicna a stacila na zabitie krevetiek, ale kraby ju este zvladli.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

V prvom rade sa ospravedlňujem za dlhšiu neprítomnosť - reklamácia routra.
Hryzo, krevetky i raky sú na takéto niečo citlivé.Raky menej,to však záleží na konkrétnom druhu.Napríklad naše Astacus astacus by si odfajčil i savom na podlahe z ktorého sa do ovzdušia a potom vody dostáva chlór.Ako píše Miloš zrejme by to niektoré i rozchodili ak by si ich hneď vylovil do inej miestnosti a čistej vody.Samozrejme je k tomuto fajn i silné vzduchovanie čistého nezamoreného vzduchu.Obdobne krevetky i raky reagujú pri nedostatku kyslíka počas prepravy.Doslova sa dostávajú do stavu hybernácie.Čistá voda,kyslík to zväčša do hodinky vyrieši.Záleží i však od konkrétnej kondície jedinca.Nie vždy to rozchodia.Škoda, no máš dalšiu skúsenosť a na budúce sa budeš vyvarovať podobnej situácii.
Občas modelárčim a práve teraz sa tiež obávam či mám vôbec v izbe niečo začínať,kedže mám akvárka všade.Občas ak niečo malujem či lepím,tak vetrám a vypínam vzduchovanie v akvárkach.Zapínam až po poriadnom prevetraní izby.Cez hladinu sa toho až toľko do vody nedostáva,no pre krevetky niekedy stačí málo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Chlapi ked uz je rec o postrekoch, kukajte co sa podarilo maniakovi z FB s postrekom RAID! Fotky uverejnujem s povolenim "番王蝦", krasne meno :)
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Tak toto už je moc..Žena zvykne striekat proti mravcov ( chodia si cez balkón) Ale tam je synove akva riadne zakryté.. Ale keď nie tak dávno použila savo proti plesni okolo okien v izbe kde mám dve akva.( CRS a Red cherry) Tak som hneď vetral a bol v strese.. V tedy som nič extrémne nezaznamenal..Proste si neuvedomuje čo sa môže stať..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných