Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa seic »

Milos: z toho dobreho navodu na shrimpcorner.co.uk se mi zda jedina rada jako nesmysl - s tou dezinfekci veskereho zarizeni, dekoraci AQ ... pokud nedesinfikuji/nevymenim i substrat, je to cele na prd... max. je to dobre, aby si clovek nezanesl neco do jineho AQ napr. sitkou, fajfkou, nadobou apod.
dubove, orechove listi + sisky davam do kazdeho AQ, ted semtam i prozenu ostatnimi AQ tu vrbovou kuru... prece jen, je to za barakem k dispozici cely rok...

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa miro86 »

Dnes pridem k akvarku a skoro ma porazilo.... krevetky, ktore este zili boli na hladine a ostatne zatial 10 ks crs blue bolty, neocaridiny asi len 4 zdochnute. Dovod je zanesenie molitanu na nasavani a minimalny prietok cez filter. Uvidim kolko ich este prezije. Urobil som rychlo test na NO2 a netrufam si tipnut hodnotu.
20161220_134201-1032x581.jpg
20161220_134149-1032x581.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

v takych pripadoch treba vymenit maximum vody a zvysit ako sa len da filtraciu, prietok, okyslicenie. toto sa stava.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

co pozorujem po vybrati a vycisteni akadamy - za behu, tak giganty samice o ktorych som si myslel ze nenosia a ani len nemaju sedielka kvoli veku, zacali mat sedielka, resp. vsetky samice maju odrazu sedielka naraz. isto to nie je nahoda, pretoze som si to predtym vsimol, ze nenosila dlhu dobu ziadna samica a ani nemali sedielka. myslim si ze infekcia bola zo spiny jednoducho. uz mam prve ktore nosia. ta populacia celkovo vyzera neprirodzene a divno, strane moc vlemi velkych kreviet a potom nic, sem tam nejaka mala, skoro ziadny stred. prosto dlhu dobu nemali mlade a to co sa narodilo podochlo. verim ze sa vsetko vrati do normalu. chcem urobit taky pokus, a to akva bez dna, resp., namiesto dna cierny molitan. uvidime co to da, urcite o tom napisem
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Úplne bez dna na skle nedoporučujem.Ak tam dáš molitan,to by hádam šlo.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

ano, namiesto dna chcem dat 4 cm vysoky cierny molitan, s tym ze bude v strede prerezany a striedavo raz jeden a raz druhy ho budem vyberat a cistit vsetko co pod neho napada. tento napad ma viacero dovodov, a to ten ze dno je sice vec pekna ale neprudi tam voda, mozno vysoke dno vo velkej jeho casti nema ziadny vyznam, neviem. zalezi od materialu urcite. potom drua vec ze ked mam molitan na filtri alebo len volne pohodeny v akva, je to najoblubenejsia cast pre krevetky. myslim si ze prave prudenim je viac osidleny ako dno a este k tomu sa tam vsetko mozne zachytava. ked su pory dost velke, minikrevetky v nom cestuhu hore dole a preliezaju ho skrt na skrz. preto to chcem vyskusat ako dno, hlavne pre male to bude raj. vidim v tom aj uskalie samozrejme v tom ze tam bude padat krvmio, cize to musim nejako osetrit krmidlom alebo inak. to ze samice ani nemaju sedielka som si vsimol teraz ale uz aj v minulosti, myslmi si dno treba komplet vymenit aj tak v tom mojom akva, vyzeralo ze je pokoj ale stale su tam tie divne krevety, ktore davam bokom do porodnicky a pomaly tam kapu. po smrti nie su biele ale cervene, niektore vykazuju znamky udusenia, ine nie. co som si vsimol na tychto krevetach ze nedaleko chvosta elbo v inej casti tela maju bielu skrnu. nieco podobne som kedysi myslim videl v ramci chorob morskych kreviet. myslmim si ze nie je mozne aby som tam mal tolko chorob naraz prosto tam pes nie je zakopany. krevety su prosto kvoli niecomu nachylne, niekotre sa nenakazia ine ano, hlavne mlade. myslim si ze ta spina to bude. preto aj ten pokus s molitanovym dnom, lebo pri minikrevetkach sa tazko odsava dno, lebo nasajes aj kevety, je z toho uplne cela voda zakalena atd. takto to dno dam z polovice von, krevety odplasim na druhu stranu a co je pod tym krasne docita povysavam. uz sa na to tesim.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Biele škvrny vo vnútri tela sú najčastejšie vnútorné parazity.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

ano ved prave, ta infekcia bakteriami moze byt sekundarna. asi sa zbavin atye gabonskej, to moze byt prenasac parazitov, a uvidime.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

ok aj by som poradil, ze preco je ten pokus s akvariom bez dna zly napad, ale vo fore na to urcenom. nie tuna!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

V akvárku bez dna kde krevetky nemajú kde šplhať sa im narušuje stabilizácia a to vedie k deformáciám nôh.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Maros, vobec sa mi nepozdavaju tvoje problemy :p Mohol by si prosim ak budes mat cas troska priblizit, co presne sa s tvojimi Blue Velvet deje? Dik.
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=196&start=40
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Takto Miloš, založil som nové akva (45l) ktoré malo byť pre tieto krevetky a značná časť do 30ks bola tam preložená(ešte pred tým nejaký čas som sa snažil o selekciu takže som vyradil min 20+ks zas do iného akva synovho) ale postupom času som začal pridávať rastliny, hnojiť a pridávať CO2. Teda v tom novom 45l sa nemnozia, len raz som videl nosiť samicku, aj pribudli malé, ale takto si to nepredstavujem. Podmienky niesu dobré.( zopár som ich našiel vyskocenych von,a nameral som minule vysokú NO3 30+a na toto niesu zvyknuté)
V pôvodnom MINI2 zostalo cca 16 ks( pre istotu som neprekladal všetky) ,aktuálne asi 5ks,s toho 2 pekné samice ktoré nosia,ale malé žiadne.Dno je tam fluval a je tam dosť bordelu.Proste objem 12l a krevetiek sa tam už dosť premlelo (za 2mes bude mať 2roky)Myslím, že akva vzhľadom na objem bude už"staré ". Vidím aj na krevetkach, že niesu aktívne a hlavne,že ich je menej a menej.
Ešte mám krevetky s ktorými môžem začať znova, tak preto som presvedčil mamu,( u manželky som ďalšie akva v poradí už piate ani neskúšal) že u nej založím akva 63l aj keď nebudem na neho denne vidieť, ale tieto modré krevetky sú krásne,takže sa ich nechcem vzdať. Začínal som s 10ks,mal som ich stovky, takže mohlo by sa to rozbehnúť aj s týmto čo mi zostalo,samozrejme ak problém neni inde. Ešte problém vidím, že nebudem mať v tej novej 63 ke, možnosť používať RO. Mne sa najviac darilo s modrými keď som miešal RO,VV jedna k jednej. Ale substrát bude benibachi čo mi zostal.Už dáke skúsenosti sú, ale krevetky vedia vždy prekvapiť,tak som sám zvedavý..
Neviem či som ti zodpovedal čo si chcel,ale takto to je.O tvojich som tiež čítal..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Peter033
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jún 2017, 10:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Peter033 »

Ahojte už je to tak týždeň čo v mojom akváriu umierajú krevetky (crs,Neo.).... Absolútne neviem prísť na dôvod jediné na čo som prišiel je že sa krevetky vôbec nehýbu a dokonca sa zahrabavuju do substratu. Pár krevetiek prišlo o čast predných nôh alebo ich vôbec nepoužívajú...máte niekto aspoň nápad čo by to mohlo byť ?...testy na NO2,NO3,gh,kg,ph a vsetky čo som mal doma su v poriadku...akvárium funguje už takmer rok ale priniesol som pred nedávnom nové rastliny takže myslím že to bude skôr nejaká choroba alebo parazit ....bohužiaľ už tam mám len asi 6 dospelých kreviem plus možno 30 mladých takže rozmýšľam nad reštartom nádrže len by ma zaujímal dôvod úmrtia kreviet

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Bez fotografií nádrže a krevetiek ti len ťažko môžme niečo poradiť.Nové rastlinky, ak pochádzali z emerzu alebo bohato hnojenej nádrže môžu byť teoreticky zdrojom škodlivín.Možno sa takto krevetky priotrávili.Nové rastlinky ku krevetkám je vhodnejšie nechať aspoň dva dni niekde v čistej vode aby sa tieto látky hnojenia z rastliny dostali.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Podla toho ako drasticky to znie a s ohladom na to, ze sa jedna o dlhodobo fungujuce akvarium, tiez by som si ako prve tipol otravu z rastliniek.
Druha moznost bakterialna infekcia: Menil si nejak krmenie, nedoslo k prekrmovaniu?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Ahojte, potreboval by som poradit
Mam problem s rapidnym narastom uhynu caridin, hybridou,... Po rocnom bezproblemovom chode my zacalo hynut velke mnozstvo.

Zvlek maju v pohode gh, kh,ph tiez. Zacalo to pravdepodobne po vymene membrany na RO, leboinak si to neviem vysvetlit, hynu od najmensich az po najvacsie, sa!icky dokonca aj nosia vajicka

Vdaka za nazory
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som mam toto podobne pred cca 3 rokmi s TB, vsetko kapalo od kraja. Nepomahalo ani presunut krevetky do ineho akvaria, kapali aj tam. Urcite prestan krmit a vymena 10-15 % vody raz tyzdenne. Skusit vyckat mesiac. Ked nepomoze a mas moznost, tak uz teraz zabiehaj nove akva. Aky mas tam substrat kde kapu?

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Substrat mam denerle king shrimp soil, nemoze to byt tou membranou? Vsimol som si zetie co prezili sa drzia na opacnom konci akva od krmnej misky

Zatial vdaka za radu
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

moze to byt cimkolvek, ale membranu by som riesil az naposledy :) ako pisal denis, urcite prestan krmit.
moj prvy typ je ten, ze to je bakterialna infekcia ktora sa prejavila prave teraz, lebo sa oteplilo pocasie. nenarastla ti teplota vody v akvariu?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Teraz tam mam 25 supnov. Vyzera to velmi zle - 4/5 su prec a zrejme nezostane nic ak to pojde takto dalej. Asi po 2h od vymeny vody co mi odporucil denis som nasiel asi dalsie 4-to len tie co som videl.
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných