Hadatka a ina fauna v substrate

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Milos »

Mozno by bolo dobre skusit menej krmit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa seic »

z posledniho vyvoje z AQ s Caridinami mam dojem, ze cyclop/buchanka nebo co to presne je se zacal vice mnozit po
- trochu zvysene pridavani listi do AQ
- pouzivani praskoveho krmiva/aditiv/bakterii...
coz jsou samozrejme vsechno prospesne veci - listi je nonstop pristup krmeni pro krevetky, prasky to stejne + biofilm + krmeni pro prcky ... ted kde najit tu spravnou miru/rovnovahu...
btw mrknete se na videa nekterych profi chovatelu, napr. GarnelenTom ... ma toho tam v nekterych AQ hodne ... ;)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Listie aj prasky som zacal davat asi pred tyzdnom(antibakterialne a pod). A cyklopov mam premnozenych uz dlhsiu dobu. Dovtedy som daval cistu ro s gh+. Krmenie si myslim ze neprehanam

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Milos »

Cyklopy sa zivia bakteriami, rovnako ako krevetky. Takze nie je nic prekvapive na tom, ze profesionalni chovatelia ich maju akvaria plne. Ak ich vsak ludia nechcu z estetickych pricin, podom pouzitie nejakych ryb, alebo zmeny v krmeni su podla mna jedina moznost, ako zasiahnut.
Nenapada ma iny zasah, ktory by nebol za privysoku cenu rozvratenia bakterialnej mikroflory.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa BubaGump »

Zdravím páni,
chcel by som sa poradiť ohľadom identifikácie červíkov, ktoré sa mi vyskytli v nádrži. Spočiatku som ich mal za hlístice, lebo sa pohybovali aj v substráte ale neskôr z neho povyliezali a teraz si veselo ,,hadovite,, plávu po nádrži, občas klesnú na dno alebo sa prilepia na sklo. Spozoroval som, že sa ako keby kuklia na sklo a do petriho misky, z týchto kukiel neskôr vyliezajú zrejme nové jedince. Krevetky od nich často odskakujú tak neviem či ich žahajú alebo sa len zľaknú :lol: Kým krevetky nenosili tak mi s nimi pomohli endlerky, ale teraz už museli von. Obmedzil som aj kŕmenie , a už vyše týždňa dávam len žihľavu, no počty narastajú. Čo to je a ako sa toho môžem zbaviť?
PS: za posledný týždeň som prišiel o dvoch samcov red bee, pri zvliekaní,tak neviem či to s tým na niečo spoločné. :(
Prikladám f nepodarené video tých červíkov. https://www.youtube.com/watch?v=6NwlrAlJLts
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa macadlo »

Pripadá mi to ako larva nejakého komára hlavne tým pohybom ale ešte som také nevidel.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa BubaGump »

Presne to ma včera napadlo, aj ten pohyb je zhodn. Je pravda že akvárko mám odkryté takže sa mohlo stať všeličo, už len zistiť ako to odstrániť. Už teraz sa neteším na zamorenú izbu.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa BubaGump »

Ahojte, zas reagujem do tohto fóra ale teraz z dôvodu premnozenia hlistic. Spočiatku ich nebolo veľa, ale od kedy mám malých prckov, tak kŕmim prachovym a celé akvarko je doslova zamorene hlisticami. Krevetky od.toho odskakuju a nie sú spokojné. Na druhej strane mi az tak nevadia, aspoň upratujú dno. Prestať kŕmiť nemôžem kvôli mladým krevetkam. Tak ako sa ich zbaviť, resp. zredukovať?
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj. Skus zakrmit niecim vacsim co bude aspon cez noc na jednom mieste, nejaky platok, co tak skoro nezozeru krevetky. A prave za ten cas sa zbehnu hadatka pod platkom a budu sa nim krmit. A ty vtedy odsajes hadatka aj so substratom. Problem je, ze ten platok krmiva musi byt dostatocne velky aby ho krevetky neodniesli.

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa BubaGump »

Vďaka, keby tie svinky chceli naliezt do pasce na plostenky bolo by to lepšie...
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Milos »

BubaGump, tuna budem s Denisom nesuhlasit. Ja som vzdy zastaval liniu, ze stabilita ekosystemu v akvariu je dolezitejsia, ako mnozstvo potravy. Hadatka samotne nie su vaznejsi problem. Na tom sa tu vsetci asi zhodneme. Ale ak sa rozmnozili nejak prilis, pokojne to moze znamenat, ze ekosystem ako celok je prekrmeny. To moze sposobit narast populacii bakterii a niektore z nich mozu sposobit ochorenia krevetiek. Duplom v tychto teplotach!
Podla mna najlepsim riesenim je to, ktore sa tak nejak nuka na striebornom podnose, kedze primarna pricina je znama: obmedzit krmenie. Napokon logicky: Ak tam dodavas dostatok zdrojov na to, aby sa rozrastla biomasa hadatiek, mozno ak uberies zdroje, stale este zostane dostatok pre krevetky.
Skus tam dat viacej machov a rastlin, na ktorych povrchoc bude rast biofilm, ktorym sa mladata mozu zivit. Rastliny zasa tiez sposobia, ze viacej prachovej potravy zostane v nich a menej zapadne do dna.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa BubaGump »

ďakujem aj za túto radu, je toho už veľa, a ešte mám k tomu grátis aj buchanky, prachové som obmedzil na 1x týždenne a skôr krmim v petriho miske, zato pod ňou sú pekné roje hlístic.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Odkedy dávam po vymene vody mironekuton prášok a Bacter AE od glasgarten tak sa mi ich veľmi veľa v dne začalo množiť tých hlistic občas keď plávajú vo vodnom stlpci ich chytam a davam rybám ale väčšina je v dne...mám tam iba 6 malých prvkov taiwan bee tak uvažujem že pre taký počet sa v 15l musí nachádzať dosť prirodzenej potravy aby som ich prestal s tým kŕmiť prípadne iba raz mesačne...hlistice by sa mali zredukovať na miernejšie počty
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Milos »

zalezi ako je velke akvarium, ale naozaj ak tam mas len 6 prckov, krmit moc netreba.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

V domnení že keď ich budem tak pravidelne prikrmovať tak budú rýchlejšie rásť som tam toho asi dosť dával veľa tak to zredukujem :) krmenie práškovými krmivami je pre mňa stále také experimentovanie lebo odhadnúť správnu dávku na počet kreviet alebo veľkosť akvarka sa stále učím :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa macadlo »

Mne s červíkmi v substráte pomáha tento mladý fešák:
https://www.youtube.com/watch?v=ntkJHpSkBIs
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa Milos »

ten ale pomoze aj s mladymi krevetkami :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadatka a ina fauna v substrate

Príspevok od používateľa macadlo »

Ano mlade by urcite pozral preto je v akva tesne po zabehu ked su tam este len samice pripravujuce sa na parenie a ziadne mlade. K mladym by som ho isto nedal lebo je nenazrany.ale na cerviky a inu haved jak stvoreny.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných