Prvoky Ellobiopsidae

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
sratch1
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 11:12
Kontaktovať používateľa:

Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa sratch1 »

Ahojte... Chcem sa spytat na tuto tehotnu samicku.. Ma nejake vystupky spod bruska.. Je to ok?
Green Jade
Green Jade
Naposledy upravil/-a Denis v 14 Máj 2015, 19:18, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Premenovanie temy a presun do sekcie o chorobach

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Green Jade

Príspevok od používateľa DevilsNR »

mohlo by sa jednať o vorticellu, maš čerstvo založené akva alebo si kupoval nové krevetky? Kedysi dávno som ju mal, treba zlepšiť hygienu a myslím že som zvyšoval teplotu a vyhadzoval zvleky keďže tento parazit býva prichytený na panciery. Taktiež by som obmedzil komerčné krmivá a chvíľu išiel iba na žihľave.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Green Jade

Príspevok od používateľa Milos »

Vypada dobre ta krevetka. Ako moc je toto sfarbenie (ne)stabilne, povedzme v percentach mladych vo vrhu?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

sratch1
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 11:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Green Jade

Príspevok od používateľa sratch1 »

Co sa tyka mladych tak to este neviem. Ale viem ze choroba je tato... Neviem co snou :-(

http://www.crustahunter.com/falscher-pi ... biopsidae/

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa Denis »

Sratch ano nakoniec si si sam nasiel odpoved, cize prvokove ochorenie Ellobiopsidae. Cize Vorticella to asi najskor nie je.

Na nemeckej stranke je pisane, ze to prevazne importy z azie su nakazene touto chorobou a preto by ma zaujimalo, ci aj tvoja green jade bola import?
Podla toho co som sa docital na webe je dolezite odlovit nakazenu krevetku. Co sa tyka liecby, tak toho moc zname nie je, kedze sa nejedna o plesnove ochorenie, tak antimykotika nezaberaju.

Nikdy som sa nestretol s touto chorobou, preto taka mozno blba otazka moja, nestacilo by len aby sa krevetka zvliekla zo stareho panciera a Ellobiopsidae by ostali na zvlecke? Alebo prave ten zvlek by bol smrtelny pre krevetku? Sratch sko to dopadlo u teba?

sratch1
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 11:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa sratch1 »

Krevetu som odlovil a zije.. Vyzera byt ok az na to ze sa jej to zhorsuje..:-( Skusal som Punktol a nezabralo.. Kupoval som z RENDO-SHRIMP takze neviem odkial to maju oni..

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja som na premnozenych oranzovych samiciach nasiel nejaku hnusobu. Maju to iba samice co vyzeraju ze maju vajicka. Ide o to ze spodnu cast bruska maju oranzove krevety uplne tmavohnedu. Tato choroba co sa opisuje v teme by mala byt zelena, vytrcat. Tiez som sa docitalnze to postihuje aj traviaci trakt. Jedna kreveta to ma veru aj v okoli papulky. Keby to tam nemala este by som si myslel ze tie samice naparili samce hnedych babaulti ale tym ze to poatihuje iba samice, starsie a prave nosiace, bude to volaco co napada vajicka. Krevety som odlovil a neviem co s tym. Nie je mi luto par kreviet, skor sa bojim ze sa toho nezbavim anaj mlade samicky ked zacnu nosit to budu mat cim pridem o cely chov. Nechapem odkial aom to chytil.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa IringPalo »

Takze sme o krok vpred, krevetky dva napadnute exemplare som hodil pod mikroskop a takto to vyzera. cize ziadne vajicka nemaju, vyzera to na prvy pohlad ako nekroza, ale bude to niecim napadnute... Krevetka vyzera vlastne ako keby nosila velmi tmave vajcia, chovanie viac menej bez pozoruhodnosti, ale to sfarbenie spodnej casti brucha a pri ustnom otvore bije do oci, je to vyrazne. Tazko byt teraz mudry
Zo spodu_1024x576.jpg
Hlava_1024x576.jpg
Detail_1024x576.jpg
Brucho2_1024x576.jpg
Brucho1_1024x576.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:14, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvoky Ellobiopsidae

Príspevok od používateľa IringPalo »

Takto to vypada na krevete
IMG_20161124_163152_1024x576.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:14, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných