Problemy so zvliekanim

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Maros »

Neviem presne čo sa jej stalo,ale jeden deň som ju takto zbadal (odfotil)a na druhý deň bolo po nej..
uploadfromtaptalk1431784885791.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Ak sa krevetka nedokaze bez problemov zvliect, vacsinou to ma uz spocitane.
Dovody mozu byt rozne, vacsinou sa ale jedna o nevyvazenu stravu. Sku krmit troska menej, aby nemali privela kalorii a bielkovin o nieco pestrejsie a dbaj o to, aby bolo v potrave dost rastlin (napr. zihlava), ale zaroven v nej obcas nechybali ani korovce (co nie je problem, prakticky kazde akvaristicke krmivo ich obsahuje).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

...a potrebny je samozrejme vapnik a fosfor. Ak mas vodovodnu vodu, nemal by to byt problem. Avsak pestra strava je stale dolezita aj v tomto smere.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Maros »

Odišla druhá oranžová krevevetka,niečo je naozaj zle...

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Problém pri zvlekoch často nastane i pri príliš nízkom alebo naopak vysokom pH.Rovnako pri prílišnom množstve bielkovín v strave.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

V mojom akva je pH menej ako 5. Bude to tym substratom. Dufam ze to dnes uz konecne zalozim :D

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

ahojte, ja som mal tento problem donedavna tiez, tym dufam ze sa to neobjavi. mal som dva tipy kvoli comu to je. jeno kvoli krmivam, ktore mi dal Roman, vsetko premiove krmiva a krmim tym fakt vela, teda myslel som si ze je to prave prebytkom bielkovin. Druha moznost bola vysoka tvrdost, googlil som tento problem a niekde na fore som cital ze problem moze byt v tvrdosti. od isteho casu som prestal riedit vodu a davat cisty vodovod, co je 20 stupnov tvrdosti. odislo mi takto vela dospelych jedincov, u mladsich sa to porozuje tazko. tym ze som znova zacal riedit vodovod s osmozou a vyrazne som znizil tvrdost, som to aniraz nepozoroval, pricom krmim stale premiovymi krmivami od Romana. je pravda ze uz menej ale myslim si ze to je naozaj tou tvrdostou. vzdy to viac menej vyzeralo rovnako, kreveta nevedela vyzliect pancier na hlave, mala deformovane ziabre a tykadielka, plavala vseliako, narazala, otacala sa. do par dni uhynula. pancierik po zvleceni bol potrhany, vobec nie ako ked sa kreveta pekne zvlecie. tym ze sa ti to stava prave pri neocaridinach, porozmyslaj nad tvrdostou, mozno to mas to iste.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Palo, ake mas parametre tej vodovodnej vody?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

TDS je tam az 273!!!
v tomto bol problem si myslim. PH je tam cca 7,5-7,8
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

TDS je podľa mňa ok.Skôr by som to dal na triko vysokému pH.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

A podľa mňa je zase OK TDS aj pH. Ak problemy prestali po riedeni s RO, mozno to bolo sposobene nie parametrami vstupnej vody, ale nejakym "bordelom" v nej obsiahnutym.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

pozeram teraz ze sa to zasa opakuje. akurat na mladej. tak neviem. mozno este to krmivo, ale Roman to dava stale a nemava to.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja davam aj dost listia suseneho, hlavne zihlava pupava a to vsetko co som ti doniesol.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

Milos tazko povedat, lebo v TN byvame rok a mam pocit ze sa to zacalo az nedavno. Vsimol som si to vtedy ked som zacal mat ryby a krevetam som daval zrat co ostalo na sietke - rozne komare, artemia atd. vtedy by som to chapal ako nadbytok proteinov. potom som to prestal robit a skor som si zacal mysliet ze je to vodou, lebo medzicasom som prestal vodu riedit s ro a davat len vodovod, cim sa postupne voda stvrdzovala. teraz ked je voda maksia tak mam pocit ze dospele su ok ale tie mlade, tak to fakt neviem. davam im azoo max growth a maxbreed, zeby rastli prilis rychlo a zasekli sa v pancieriku, aj to som pocul, neviem pani. kazdopadne z toho maxbreed uz uplne male samice zacinaju mat sedielka.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Píšeš,že už malé samice začínajú mať z toho krmiva sedielka.Tak ma napadá stále ten vysoký podiel bielkovín v strave.Ak majú dostatok vlákniny,nemajú dôvod sa v pancieri ,,zaseknúť,, aj keby boli 3x také veľké ako pred zvlekom.(pri väčších rakoch je to lepšie pozorovateľné) Ja by som dával menej toho krmiva a račej to nejako spestril.

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa jano »

Blba otazka googlil som ale nikde som nevidel ako to sedielko vyzera nema niekto foto? Chcel by som to odpozorovat na mojich. Uz som nasiel dve zvlecene neo a neviem ci uz su pripravene na vajicka.

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Poslal som ti obrázok cez ss, je to do inej témy.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

Prasan ale cekom som to nepochopil s tymi rakmi. si na to odbornik tak skus popisat o co vlastne ide so zvliekanim a tymi rakmi.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Nie som odborník ale pokúsim sa ,to čo mám naštudované i šesť rokov s rakmi odpozorované.
U rakov je celkom bežné ,že po zvleku dosahujú i 2-3x väčšiu veľkosť ako mali pred zvlekom.Najčastejšie príčiny úhynu počas zvleku sú: nedostatok vápnika,veľké množstvo bielkovín,príliš nízke agresívne pH,nedostatok vlákniny.
Celý proces zvliekania je hormonálna záležitosť,kedy sa rak postupne pripravuje.Dôležitú úlohu pri tom hrajú gastrolity.Ich úlohou je zhromaždiť hlavne vápnik z hemolymfy pred zvlekom a následne ho po zvleku opäť uvolniť.Gastrolity obsahujú kopec vo vode rozpustných organických látok,chitín,fosforečňan vápenatý,uhličitan vápenatý a sodný plus stopové prvky hliníka.
Ak rak nemá pred zvlekom dostatok vápnika,odrazí sa to na zlom tvrdnutí panciera po zvleku.Čo môže skončiť i smrťou jedinca.Počas prípravy na zvlek sa medzi novým telom a starým pancierom (laicky povedané) vytvorí vrstva hmoty,ktorá uľahčí samotný zvlek.Ak nemá rak dostatok vlákniny,chýba i dostatok tejto hmoty a vtedy má rak taktiež problém.Dostatok vlákniny treba zabezpečiť v strave.Takže nekŕmiť jednostranne ale rôznorodo,čo najpestrejšie.Nezabúdať na drevnú hmotu a spomenutý vápnik.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

tak ale ked Roman s tym krmi a pohoda. som zistil, ze mam PH 8,1. nechapem zatial preco. meriam to elektronicky, vlastne preto som na to prisiel.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných