Hnede skvrny na krevetke

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Denis »

Ahojte, Milos ma kontaktoval ohladom hnedych skvrn na krevetkach Blue Velvet, ze je to bakterialna choroba. Prave vcera som si vsimol u Kowwlada na fb fotku s neznamou hnedou castou. Prikladam foto, s povolenim Kowwlada. Vlado tebe kapu na toto krevetky? Viete niekto nieco viac? Liecili ste to nejak?
hneda_skvrna.jpg

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa viridis »

Fiha. Fujtajbl. Tak toto hnusobstvo na svojich nemam. ("Iba" vorticella sa ich drzi v jednom akva.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Milos »

O hnedych skvrnach som cital v nejakej literature uz davno a tam pisali, ze je to prejav bakterialnej infekcie.
Ja som hlavne obavam, ze je to tiez skutocny dovod zlej vitality mojich blue velvet kolnii v poslednej dobe. Najskor som si myslel, ze sa slabo mnozia a kapu koli prilisne vysokemu HG. KH a pH. Obavam sa ale, ze to bude toto.
Tie skvrny sa vyskytuju len zriedkavo, avsak moze sa jednaj o najviditelnejsi prejav niecoho ovela rozsirenejsieho.
Takze otazka do plena: Existuje vobec nejaky liek na bakterialne infekcie krevetiek?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa viridis »

Hm, v clanku nizsie sa spominaju dve ine bakterialne infekcie krevetiek, na druhu su uvedene moznosti liecenia (napr. peroxid vodika, UV ziarenie)
http://www.shrimpcorner.co.uk/blog/post ... treatments
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa seic »

viridis: pekny clanek, diky... ty rady jak tomu prechazet jsou stale stejne - poradna filtrace, kvitka, vymeny vody, do AQ hrnout prirozene antibakt. veci - listi, olsove sisky, vrba... pripadne kupovane bakterie ... zajimave jsou pro me zminky o caji a fenyklu ;)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa viridis »

Vlastne, ako tak citam lepsie ten clanok, tak mozno jeho bod c.7 prave pokryva aj tieto "Hnede skvrny".
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa kowwlad »

Denis, tato krevetka sa mi objavila pri blueblack rilli, pri dreamoch som nič take nazaznamenal, je pravda že som zopar samcov s genom rilli prihodil k blue black/carbon rilli kvoli farbe, ale pri blue dreamoch som nezaznamenal žeiadne ine sfarbenie. U tých rilli som našiel aj uplne hnede kusy popripade kusy ktore už boli skor hnede rilli, tato jedina mala takuto vyraznu hnedu hlavu
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Skus skoricu a chihirosa. Skorica je antisepticka no a chihiros sterilizacny

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Milos »

Na liecbu nakterialnych infekcii sa daju pouzivat aj probiotika, fungovat by mohol s tych dostupnych napr. Bacillus subtilis.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Denis »

Neviem co to moze byt, ci to sem patri, tiez sa jedna o flaky na krevetke Caridina dennerli, ved posudte. Kamarat mi poslal fotky, pise ze krevetka je inak dost aktivna, co to moze byt? Bakteria? Liecenie existuje?
chora_kardinalka_1.jpg
chora_kardinalka_2.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Milos »

S C.dennerli je ten problem, ze nikto nic nevie. Takze najlepsie by bolo, ak by sa kamarat pridal tuna do fora a pripadne zalozil temu len pre tuto krevetku. Treba to pozorovat. Moze to by infekcia, moze to byt aj mutacia. Ta krevetka to mala uz ked bola mlada, alebo az neskor v zivote?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa zozo »

Naozaj si vážim tvoj záujem, hlavne keď si niekto nájde čas 31.decembra...
Krevetky boli kúpené v SK a určite neniesli známky akejkoľvek choroby presne pred mesiacom a 4 dňami. Jednalo sa o druhú skupinu, nakoľko prvá skoro celá vyhynula z dôsledku nedostatočne zabehnutej nádrže... Musím podotknúť, že som ich kupoval od skutočne skúseného chovateľa ktorý nebol skúpy na informácie. (Aj touto cestou dík Palino) Podľa môjho názoru ale problém nastal, keď som ku prvej skupine Denerli nakúpil od iného obchodníka (nie chovateľa) skupinu Yellow Nose (10) a 8 ks. Harlekýnov. Harlekýny vyhynuli prakticky do jedného týždňa a YN asi do troch.
Keď teraz nastal problém s C.Denerli ktorej fotku za mňa poslal do fóra Denis, (ďakujem) som si pozeral staré fotky z čias keď som mal aj YN ešte nažive. A na jednej fotke som si všimol jednu krevetku akože so (sedielkom). Vtedy som si ju odfotil a poslal Denimu. Keďže nakoniec vyhynuli, neprikladal som tomu ďalej pozornosť. Až teraz.
Krevetka Denerli má ten istý znak choroby ako vtedy YN. A o čo horšie, má asi druhý týždeň vajíčka. Na inej krevetke som si známky choroby nevšimol. (Zrejme má dosť dlhú inkubačnú dobu.) Fotku do fóra pošle Denis.
Ešte by som chcel všetký trpezlivým nadšencom ktorý sa nedali odradiť neúspechom zaželať do nového roku veľa sily, trpezlivosti, úspechov a veľa zdravých krevetiek!!!

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Denis »

Prikladam foto chorej yellow nose, vidiet od hlavy bielu skvrnu.
yellow_nose_choroba.jpg
Pre porovnanie ako vyzera zdrava yellow nose: LINK

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Milos »

Ostatne su OK bud koli tomu, ze to ma dlhu inkubacnu dobu, alebo to nie je az tak nakazlive. Ak spravne rozumiem, chces pockat s jej vyradenim az do momentu, kedy donosi vajicka (?)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa zozo »

Áno je to tak. Keby bola apatická, alebo by neprejavovala záujem o kŕmenie, tak by som ju bezmilosti utratil...ale je to práve naopak. Správa sa teritoriálne a je veľmi aktívna...Takže zrejme počkám. Aj keď by bakteriológ mal na 100% iný názor.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa Milos »

no zalezi aj na tom, aku mas populaciu. ak tam mas okrem nej aj nejake ine nosiace samicky, asi by bolo rozumnejsie ju odstranit a neriskovat, aj za cenu tych vajicok.
ak by na tejto znaske mohla zalezat buducnost populacie, to je potom ina.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa zozo »

Mám aj ďalšie, súbežne nosiace samičky asi štyri, možno viac. Takže áno, keď bude v dobrej pozícii určite ju vyberiem...V mojej nádrži to bude trocha komplikované...Šťastie, že býva +/- stále na tom istom mieste. Ak sa mi podarí upraviť fotku, tak prispejem.

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnede skvrny na krevetke

Príspevok od používateľa zozo »

0_20170101_014926.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných