Acriflavin a krevetky

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Acriflavin a krevetky

Príspevok od používateľa Denis »

Ahojte, chcem sa podelit o svoju skusenost s liecivom acriflavin. Kupil som si platy a prisli mi chore. Nevadi, vyliecim si ich vravim si. Platy som dal do akva s Neocaridina krevetkami, kde ked som sa rozhodol platy liecit, tak som prelovil krevetky do inej nadrze. Acriflavin som davkoval podla navodu a netusil som ze v akvariu ostalo 5ks niekolkodnovych malych krevetiek. Po styroch ci piatich dnoch som vymienal vacsiu cast vody a mlade krevetky som objavil zive v kybly s vodou z akva. A dokonca som medzitym este na treti den daval druhu davku acriflavinu. Ostal som prekvapeny, ze aku chemiu zvladli tie neocaridiny. Prelozil som ich do inej nadrze a tam si veselo behaju. Neviem ci to bola nahoda, ze to zvladli, alebo len kratka doba, no nahoda a moja slepota chceli aby som prisiel na toto male zistenie.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Acriflavin a krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Evidentne nie kazda chemia im vadi. Ja mam krevetky uz par dni v lazni s cyklosporinom :p
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Acriflavin a krevetky

Príspevok od používateľa prasan »

Skúsim zareagovať na tento starý príspevok.Acryflavin by v rozumnej dávke nemal byť problémom.Hlavne preto,že učinná látka je hydrochlorid.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných