Bakterie a antibiotika

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim,
kedze sa mi inymi metodami nepodarilo moje neokaridiny vyliecit - pravdepodobne - z bakterialnej infekcie....aj ked nejake zlepsenia vdaka diete boli, rozhodol som sa vyskusat tvrdy kaliber.
Do akvaria bez dna, len s predmetmi sluziacimi ako ukryt, som umiestnil celu koloniu Blue Velvet (cca 60 kusov, po takmer roku, kedy som ju zacal prakticky s tym istym poctom!). Akvarium je mala karantenna nadrz, objem 10 litrov.
Priamo v akvariu som rozpustil 1 g spiramycinu. Po tyzdni ziadne uhyny, davku som doplnil dalsim 1 g. Krevetky su cely cas drzane v nizkej teplote (cca 10 *C).
Uvidime, ci to nieco pomoze...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Drzim palce. U nas liecivo zlyhalo. Denerli ale stale mam tym neni nic ale caeruley...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Milos »

No uvidime, moc nadeji do toho nevkladam. Uz som pre istotu zalozil 3 akvaria s uplne novymi liniami Blue Velvet.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Skus ten furanol. Prve rano nez uhynu po tyzdni. Dufam, ze to vydrzi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Lubik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Júl 2019, 21:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Lubik »

[quote="Milos"] Dobrý deň, chcem sa opýtať ako ste vtedy dopadli s neocaridinami a bakteriálnu nákazou. Pravdepodobne aj ja mám v mojom 25l krevetarku nejakú baktériu. V marci min.roku som si založila krevetarko s populáciou 10 ks neocaridina blue dream. Do novembra min.roku bolo všetko ok. Žiaden úhyn za celé obdobie. Krevety sa mi pomnožili na nejakých 150 ks... ťažko sa to odhaduje mám celkom rastlinami zarastené akva. Od novembra to išlo dole vodou. Cca každý 2 deň vylovím 1 až 2 krevetky mŕtve. Parametre vody sú ok, preto usudzujem že ide o nejakú baktériu. Podarilo sa vám populáciu zachrániť? Ja mám iba toto jedno akvárium, iné nemám a ani nechcem zakladať. Mame len toto jedno pre radosť. Ďakujem pekne za prečítanie. Ľubka

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Milos »

Lubik napísal:
Milos napísal: Dobrý deň, chcem sa opýtať ako ste vtedy dopadli s neocaridinami a bakteriálnu nákazou. Pravdepodobne aj ja mám v mojom 25l krevetarku nejakú baktériu. V marci min.roku som si založila krevetarko s populáciou 10 ks neocaridina blue dream. Do novembra min.roku bolo všetko ok. Žiaden úhyn za celé obdobie. Krevety sa mi pomnožili na nejakých 150 ks... ťažko sa to odhaduje mám celkom rastlinami zarastené akva. Od novembra to išlo dole vodou. Cca každý 2 deň vylovím 1 až 2 krevetky mŕtve. Parametre vody sú ok, preto usudzujem že ide o nejakú baktériu. Podarilo sa vám populáciu zachrániť? Ja mám iba toto jedno akvárium, iné nemám a ani nechcem zakladať. Mame len toto jedno pre radosť. Ďakujem pekne za prečítanie. Ľubka
Po poriadku:
1) Moja bakterialna nakaza sa napokon ukazala ako nieco uplne ine: Mlade krevetky kapali koli zlym parametrom (alebo chemizmu) vodovodnej vody. Zacal som pouzivat RO s mineralmi a vsetko je znova v poriadku.

2) Vo vasom pripade uhynov dospelych moze byt problem s nejakou bakteriou a tam platia overene odporucania:
Na dobu minimalne 2 tyzdnov prestat krmit. Pocas tejto doby pravidelne vymienat vodu. Je tiez dobre "osviezit" dno, idealne ho cele odsat a dat nove. Po 2 tyzdnoch zacat krmit velmi opatrne cisto rastlinnou stravou. Dat tam suche listy, neskor trocha zihlavy, ale naozaj skromne. Pozorne odstranovat mrtve kusy, aby ich ostatne nejedli.

Este jedna otazka: Ako casto cistite filter. Ak prilis casto, problemy mozu byt sposobene tiez nerovnovahou dusikoveho cyklu. Takato nerovnovaha sa nie vzdy podari odhalit beznym testovanim vody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Lubik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Júl 2019, 21:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Lubik »

Dobrý deň, ďakujem pekne za odpoveď ( vážim si to). Kedže mám malé akvarko (29x29x35cm - čistý objem vody cca 22l) vodu mením raz týždenne cca 30%. "Penovú" časť filtra zvyknem prepláchnuť v odsatej vode z akvária cca 1 x mesiac. Novú vodu dávam z vodovodu a nechávam odstáť 2-3 dni + pridávam baktérie na odstránenie dusičnanov. Robila som aj test na dusičnany a vyšli minimálne až nemerateľné ( neprosperuje ani hladinová pistia). V akva mám listy mandlovníka a jelšové šišky. Kŕmim cca 1x týždenne ( vhodím jednu tbl spiruliny alebo jednu peletku) keď ich chcem spočítať. V akva mám aj mienrál montmorillion, raz týždenne im kvapnem aj minerály a vitamíny od denerele - nano crusta fit.
Ale je pravda, že na začiatku teda od marca som ich kŕmila denne, ale nie veľa..vždy dostali buď sparený list žihľavy, kúsok hokaido tekvice, alebo peletku s krmivom či kúsok špenátu. Ale vtedy sa im darilo ..nosilo mi niekedy naraz aj 5 samíc..aj mladé prežívali.
Mne dochnú skôr dospelé jedince a samičky už nenosili vajíčka 1-2 mesiace. Za posledný týždeň zdochli 3 jedince, ak zbadám zdochnutú hneď je vytiahnem. Ak to pôjde takto ďalej asi do akvarka dám jednu bojovnicu a budem mať pekné betárko.
Ďakujem za prečítanie. Ľubka

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Bakterie a antibiotika

Príspevok od používateľa Milos »

Lubik napísal:
06 Mar 2020, 10:07
Dobrý deň, ďakujem pekne za odpoveď ( vážim si to). Kedže mám malé akvarko (29x29x35cm - čistý objem vody cca 22l) vodu mením raz týždenne cca 30%. "Penovú" časť filtra zvyknem prepláchnuť v odsatej vode z akvária cca 1 x mesiac. Novú vodu dávam z vodovodu a nechávam odstáť 2-3 dni + pridávam baktérie na odstránenie dusičnanov. Robila som aj test na dusičnany a vyšli minimálne až nemerateľné ( neprosperuje ani hladinová pistia). V akva mám listy mandlovníka a jelšové šišky. Kŕmim cca 1x týždenne ( vhodím jednu tbl spiruliny alebo jednu peletku) keď ich chcem spočítať. V akva mám aj mienrál montmorillion, raz týždenne im kvapnem aj minerály a vitamíny od denerele - nano crusta fit.
Ale je pravda, že na začiatku teda od marca som ich kŕmila denne, ale nie veľa..vždy dostali buď sparený list žihľavy, kúsok hokaido tekvice, alebo peletku s krmivom či kúsok špenátu. Ale vtedy sa im darilo ..nosilo mi niekedy naraz aj 5 samíc..aj mladé prežívali.
Mne dochnú skôr dospelé jedince a samičky už nenosili vajíčka 1-2 mesiace. Za posledný týždeň zdochli 3 jedince, ak zbadám zdochnutú hneď je vytiahnem. Ak to pôjde takto ďalej asi do akvarka dám jednu bojovnicu a budem mať pekné betárko.
Ďakujem za prečítanie. Ľubka
Ako to pokracuje?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných