CRS Tmavé flíčky

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Towil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 21:34
Kontaktovať používateľa:

CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Towil »

Nedávno jsem koupil Crystal Super Red krevetky, a mají za hlavou dvě symetrické tečky. Na internetu jsem o tom nic moc nenašel, podobně vypadá jen ,,Chitinolytic bacterial disease,, ( https://www.shrimpcorner.co.uk/blog/pos ... treatments ). Ale krevetky už mám týden, zatím jsou naprosto v pořádku a nevypadá to, že by jim něco bylo. Nemáte s tímto někdo zkušenost ?
18053211_1219576734808267_519480565_o.jpg
18051796_1219576718141602_305469434_n.jpg
Díky za každý příspěvek

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Milos »

to nie je ochorenie, jedna sa o uplne normalny, casty prvok sfarbenia CRS.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Towil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 21:34
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Towil »

Díky moc za rychlou odpověď. Tak to jsem rád :).

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Milos »

Sme tu pre vas vo dne v noci! :)
Som si myslel, ze ta odpoved potesi. Ale zasa aby to vsetko nebolo az take krasne, nieco malo k tomu dodam. Ja osobne som si nie uplne na 100% isty a sam mam dve hypotezy:
S pravdepodobnostou 95% podla mojich skusenosti, sa naozaj jedna len o bezne a zdrave sfarbenie.
S pravdepodobnostou 5% to ale moze byt tak, ze sa jedna o sfarbenie, ktore samo osebe este nie je chorobou, ale signalizuje prilis vysoke NO3 a treba vymenit cast vody. Ale ak mas nove akvarium , to pravdepodobne nehrozi a tvoja skusenost podporuje tu hypotezu, ktorou som si istejsi...teda ze je to bezne sfarbenie zdravej krevetky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Towil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 21:34
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Towil »

:) No uvidíme, možná že předtím byli v nádrži s vyšším NO3, ale v mém krevetkáriu není (zatím). Mám vodu o parametrech přímo pro tyto krevetky, takže by jim vadit nic nemělo. Každopádně pokud se něco začne dít tak to tady ještě napíšu. Jsem rád, že se nejspíše nejedná o chorobu. Zase zakládat znova akvárium, když jsem pracně sehnal Fujizunu na substrát a akadamu jako aktivní substrát pod ní.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS Tmavé flíčky

Príspevok od používateľa Milos »

....myslim, ze budu fit :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných