Nekróza tkaniva?

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Nekróza tkaniva?

Príspevok od používateľa macadlo »

Čaute s krevetkami Green Jade ktoré som objednal z Nemecka mám stále problémy. Okrem toho že z 20 objednaných kusov prišli všetko samice sa stále potýkam s úhynmi. Zostalo mi ich už len 8 a problém je taký že jedna po druhej zvnútra pomaly v priebehu niekoľkých dní zbelejú a po pár ďalších dňoch uhynú. Mám podozrenie z nekrózy tkaniva spôsobenej baktériami ale nie som si istý. Krevetky dostali dosť naprdel počas prepravy - keď som ich dostal boli už v sáčku dve mŕtve v rozklade a voda značne zapáchala. Teraz sú v akva cca 35 litrov zariadenom klasika pre neocaridiny - voda miešaná RO + minerály GH+/KH+ na cca 500 uS a meneá 5l každý týždeň. pH cca 7. Teplota cca 25 stupňov držaná ohrievačom. Kŕmenie pestré + betaglucan a aminovita. Prednedávnom som k týmto samičkám dokúpil 10 samcov aby som populáciu zachránil a samci sú zatiaľ v pohode bez úhynu. Samičky začali nosiť vajíčka. Teraz mi akurát zbledla jedna s vajíčkami čo ma teda dosť štve. Ak nezachránim danú krevetku tak dúfam že aspoň tie vajíčka zachránim keď chcípne. Akvárium je od začiatku v karanténe. Stretli ste sa niekto už s takýmto niečím?
20180411_090859.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nekróza tkaniva?

Príspevok od používateľa Milos »

Konkretne som sa s tymto nestretol, kazdopadne postupoval by som troska inak:
1.) Vypnut ohrievac
2.) Prestat krmit
3.) Dodat huminove kyseliny (jelsove sisky, suche listy orecha)
4.) Postarat sa o co najlepsie okyslicovanie

Bud to zaberie, alebo nie. Pokusit sa zachranit tie vajicka, resp. stavit na nasledujucu generaciu moze byt dobry napad.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Nekróza tkaniva?

Príspevok od používateľa macadlo »

Ďakujem za radu spravil som tak. Dodatočne som objednal Chihiros Doctor 3 ale ten dôjde až za 3-4 týždne tak aspoň do budúcna na sterilizáciu vody a zníženie možného prenosu pri donesení nových kreviet.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Nekróza tkaniva?

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Urcite je to z toho prevozu zvrzaneho. Koraly tiez trpia nekrozou ci uz pomalou alebo rychlou (hrozny pohlad). Nakazene uz zrejme padnu :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných