Biely pásik za hlavou

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
Mishellka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Aug 2018, 11:13
Kontaktovať používateľa:

Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Mishellka »

Ahojte, neviete mi poradiť, čo môže byť ten biely pásik za hlavou krevetky? V uplynulých dňoch som našla dve mrtvé krevetky a tiež mali tieto pásiky, bojím sa, že táto pôjde za nimi. Parametre vody nemeriam, dávam kohútikovú vodu, problém mám jedine s teplotou v týchto horkách, okolo 28 stupňov. V akva sú iba neokaridiny a neritiny
Prílohy
0DC74947-44A9-43FF-8F4C-6F5F52A03663.jpeg

Mishellka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Aug 2018, 11:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Mishellka »

Tak krevetka už zdochla, celý čas bola ako keby v kŕči, chvost trošku pritiahnutý a stále viac a viac jej akokeby vnútro dostávalo bielu farbu, ani nejedla a nožičkami jej tak divne cukalo.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Denis »

Vyzera to akoby sa chcela zvliekat. Aj u mna sa objavuju tie pukliny na panciery, hlavne u bloody mary si to vsimam. Ale nezvyknu hynut. Treba krmit viac rastlinnou potravou ak aj nadalej budu tie pukliny na panciery.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Milos »

Osobne si nemyslim, ze toto je o zvliekani. Podla mna tento pasik sa objavuje ako prejav jedneho z koncovych stadii zivota. Krevetka je uz prilis slaba na to, aby jej svalova sustava drzala pancier v normalnej polohe. Co vidime je vlastne medzera medzi hlavohrudou a chvostom, kde sa normalne platy panciera prekryvaju a su tesne obok. V tomto stave sa ale uz zacinaju rozchadzat.
Pricin moze byt tolko, ako pricin umrti vseobecne. Infekcia, otrava, cokolvek.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Mishellka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Aug 2018, 11:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Mishellka »

Tiež ma najprv napadlo to, že to je proste prejav úhynu, len som bola zvedavá, či sa niekto z vás s tým stretol a je to normálne, že takto vypadajú pred úhynom alebo je to špecifický znak pre nejakú príčinu. No dneska som takú našla ďalšiu (s tým pásikom) ale správanie má zatiaľ úplne normálne. Ozobáva všetko atď. Takže uvidím jak to s nou dopadne. Na príčinu asi neprídem, tak mi nič iné neostáva len čakať
Obrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Mishellka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Aug 2018, 11:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Mishellka »

Vrámci poslednej záchrany som vymenila skoro polovicu vody, lebo som našla ešte jednu krevetku, ktorej sa ten pásik začínal robiť a po výmene vody asi po pol hodine sa krevetke vrátil pancier do normálu, takže problém bude asi voda. Takže držím jej palce, snáď noc prežije[emoji85] Zajtra pôjdem kúpiť aspoň testovacie pásiky a uvidím. Obrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Milos »

ok prestal by som krmit, robil co jacastejsie vymeny. je teplota OK, nie je moc tepla voda?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biely pásik za hlavou

Príspevok od používateľa Milos »

*najcastejsie
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní