BLŠIVCE

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Napísať odpoveď
drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

BLŠIVCE

Príspevok od používateľa drakkenn »

Ahojte niesom si istý zaradením medzi škodce ale pravdepodobne s nejakou kúpenou rastlinkou som si zavliekol do akvária živočíchy na fotke .
Podľa vzhľadu usodzujem že sa jedná o nejaký druh blšivca (mám niečo podobné v morskom akváriu kde sa to ale za škodcu nepovažuje ) .
Živočíchy v podstate neškodia ale potravne konkurujú krevetám .Jediné čo zdevastovali je jávsky mach a machové gule . Dokážu ich úplne zožrať . Sú v akváriu v určitých vlnách kde jeden týzďeň ich je pár a následne v priebehu dvoch troch dní sú ich stovky. Od kedy ich mám krevetky sa množia podstatne menej . Máte niekto s niečím takým skúsenosti poprípade radu ako s nimi bojovať ?
blsivec.jpg

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: BLŠIVCE

Príspevok od používateľa drakkenn »

Tak odpoviem si sám po pátraní som zistil že sa jedná o blšivce Hyalella azteca - pravdepodobne som ich musel priniesť s nejakou rastlinou z burzy . V podstate neškodia len sa dosť množia a potravne konkurujú krevetám. Našiel som spôsob ako ich účinne redukovať krevtky kŕmim žihľavou a tieto pažravé potvory sa na ňu hneď nahrnú . Žihľavu opláchnem v mojom druhom akvarku kde niesú krevety . Toto pár krát zopakujem a tým zredukujem na určitý čas ich populáciu. Je zvláštne že v druhom akvarku sa vôbec nemnožia - pravdepodobne im viac vyhovuje mäkšia voda a zrejme ich tam niekto aj účinne reguluje. Zmieril som sa s tým že v krevetkáriu sa ich už nezbavím ale moc mi to nevadí .

venusa915
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 16:16
Kontaktovať používateľa:

Re: BLŠIVCE

Príspevok od používateľa venusa915 »

Fuuuuj, mne by to asi vadilo :D vyzerajú hnusne :D ja nemám rada takéto hmyzy :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných