Lasturnatky - Ostracoda

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Hryzo »

Člunka pravohrotá

Je to slimák :-)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa mosfet »

Je to zaradené medzi slimáky ;) takže asi to slimák bude.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Maros »

Tak ďakujem, ja som vôbec nevedel čo hľadať a podobalo sa mi to na lasturnatku.No ani s tejto člunky,radosť nemám,je to nepekné a hlavne toho mám celkom na môj vkus vela..A čo je zvláštne všetko sa mi ukazuje len v akva s CRS,teda novom.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa MikelCRS »

https://youtu.be/_0ZJlUTwWOU

2:40

Zozral vtedy tu lasturnatku?
Taky maly krabik by nemusel skodit krevetkam(aj na videu je s krevetkami) a ak by lovil lasturnatky to by bolo super.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Mikel čitaš mi myšlienky, len som rozmýšľal že či o ňom nezaložiť novú tému do spolubývajúcich. Celkom ma ten mikrokrab zaujal. Myslím že vo videu mu ušla alebo ju sakramentsky rýchlo zbaštil. Ak by lovili lasturnatky bolo by super na druhej strane je otázka či by nešiel aj po malých krevetkách
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Hryzo »

Mini racikovia mi boli nie raz odporuceny na lasturnatky, ked som sa s nimi pasoval ... Treba vsak ratat s tym, ze vsetko - raci kraby dokonca aj krevetky medzi sebou - jedia krevetky ... Takze neverim, ze by ten krab nejaku tu krevetku neokusil.... Stacila by aj mrtva ... A potom, co by mu zachutila, by urcite siahol aj po zivych ... Hlavne po tom, co by dosli lasturnatky :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Hryzo napísal:Mini racikovia mi boli nie raz odporuceny na lasturnatky, ked som sa s nimi pasoval ... Treba vsak ratat s tym, ze vsetko - raci kraby dokonca aj krevetky medzi sebou - jedia krevetky ... Takze neverim, ze by ten krab nejaku tu krevetku neokusil.... Stacila by aj mrtva ... A potom, co by mu zachutila, by urcite siahol aj po zivych ... Hlavne po tom, co by dosli lasturnatky :)
Nezautoci pokial je syty. Racikov treba krmit pinzetou priamo pod klepeta a idealne mat na tento ucel samicku. Racica nie je voci malym zivocichom agresivna vobec

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Hryzo »

prepac, ale neverim, ze clovek dokaze krmit napr raka tak presne, ze by bol uplne neagresivny ... jedine, ze by clovek prekrmoval a kazdy druhy den menil vodu ... inak sa to presne neda a skor ci neskor, aj ked iba ojedinele, ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Hryzo napísal:prepac, ale neverim, ze clovek dokaze krmit napr raka tak presne, ze by bol uplne neagresivny ... jedine, ze by clovek prekrmoval a kazdy druhy den menil vodu ... inak sa to presne neda a skor ci neskor, aj ked iba ojedinele, ...
To je taky problem dat mu kusok lososa trebars alebo par granuli pred nos? Co nezje rak zjedia slimaky z granul a maso sa da vybrat

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Maros napísal:Tak ďakujem, ja som vôbec nevedel čo hľadať a podobalo sa mi to na lasturnatku.No ani s tejto člunky,radosť nemám,je to nepekné a hlavne toho mám celkom na môj vkus vela..A čo je zvláštne všetko sa mi ukazuje len v akva s CRS,teda novom.
už si to možno vyriešil, ale ja som mal tiež premnožené Ferrissie (člunky), síce potom v takých populačných vlnách sa utlmili na mesiac, potom zase namnožili a trvalo to aj mesiac. síce sú to indikátori čistej vody, ale keď je ich na skle veľa, je to nepekné
nakoniec som našiel ideálne a 100% riešenie
tento prípravok
http://akvaland.sk/2209-esha-gastropex-10ml.html
majú ho aj v Hornbachu

účinnosť 100% na člunky aj kotulky, behom 3 dní čisté akvárium
vôbec neškodí krevetám, neničí baktérie, žiaden reštart
ja som pre istotu vylovil slimákov Clithon a po aplikácii asi po týždni som 3 x menil polovicu vody, aby som odstránil zbytky prípravku, potom išli naspäť Clithony

zatiaľ ani náznak po člunkoch.
keďže sa mi tam dostali s rastlinami (asi), tak teraz budem preventívne na 1 deň nechávať nové rastliny prejsť karanténou v pohári s týmto prípravkom

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Maros »

Mirko1A ,nevyriesil som to.
Nechcem tam veľmi niečo liat( myslím takúto chémiu) Popravde sa bojím o krevetky, po dlhšom čase tam vidím prírastky a som rad.Ak mi to vyjde budú mať o niečo väčší domov a toto MINI2 s týmito potvorami zrusim..Ale Ďakujem.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Milos »

Maros, rozmyslal som, ci tu mam trollovat s mojimi "eko/bio" nazormi, ked som lenivy snazit sa v akvariach co i len o stipku normalnej ludskej estetiky (mne osobne pripada esteticke vsetko zive, comu sa dari, ale priatelka to vidi s mojimi chuchvalcami machu v akvariu inak :) ).
Ale ked mas dilemu ohladom chemie, poviem svoj nazor: Lasturnatky, dafnie, cyklopy a vsetky ostatne druhy mikro korovcov co sa v krevetkariach vyskytuju krevetkam nijak neskodia, skor prospievaju. Takze naco sa ich chcete vsetci zbavovat? :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Maros »

Miloš,tvoje rady a názory,nikdy niesu na škodu a sú pre všetkých cenné..
Mám to len v jednom akva,o to viac dávam pozor pri údržbe,aby som si nerozniesol po ďalších.To,že to neškodí je super,ale je to všetko nepekné,kadejaké červy zo substrátu,po skle člunky, je to otras.Inde to nemám,tak viem,že to ide aj bez toho a bol by som radšej nemať to.Jedno akva mám dokonca rok,bez jediného slimáka,člunky,či tých"mini dážďoviek"[emoji2] Ale ako som písal,riešiť to už nejdem..

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Hryzo »

o "neskodnosti" lasturnatiek by som to az tak s istotou netvrdil ... na nete sa clovek docita, ze lasturnatky dokazu svojim stipanim zdecimovat mladucke krevetky, samozrejme iba za predpokladu, ze su naozaj premnozene a je ich viac ako je zdrave
to premnozenie bol aj moj pripad a verte mi, v danom case som neregistroval skoro ziadne mlade, ani nosiace samicky ... krevetkam sa opat zacalo darit, az ked som lasturnatky utlmil poriadnou udrzbou, kazdodennym vytahovanim odumretych casti rastlin (potrava lasturnatiek) a odsavanim co najvacsieho mnozstva tych potvor (v ramci mozností vymeny vody alebo aspon sklenenou fajkou z hladiny)

takze su neskodne, ale podla mna len do case, ked ich je moc moc ... potom uz su skodne (moj nazor)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa jamro27 »

v akva sa mi objavili hlistice, tak som kupil 6ks mini razboriek, hlistice uz su neni. Teraz sa krmia vo velkom lasturnatkami, co som velmi prekvapeny, lasturnatky prehravaju vo velkom. Malych krevetiek si razborky nevsimaju. Ak mate problem s lasturnatkami tak ich skuste, odporucam.


http://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Milos »

Zeru nezmary aj lasturnatky a male krevetky nie? To znie az prilis krasne, aby to bola pravda! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa jamro27 »

Nezmarov neviem, lasturnatky tie zeru.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Majo75
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Jún 2015, 18:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Majo75 »

Zdravím Vás všetkých !!!
Vie mi niekto poradiť ako sa zbavím lasturnatiek ? Rôzne som pátral a dočítal sa že by mohol pomôcŤ slimák Clea Helena . Veľmi nechcem dávať do akva chémiu ,ale aj tu vo fóre bol spomenutý prípravok eSHa Gastropex . Nikto však viac nespomenul výsledky ... Vďaka za Vaše odpovede...
Neocaridina Davidi: Red Rilli / Cherry / Blue

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Milos »

Lasturnatky (a Dafnie, s ktorymi mozu byt lahko zamenene) su pomerne rychlo plavajuce tvori. Nemam skusenosti s Clea Helena, ale neviem si predstavit, ako by ich akykolvek slimak vedel chytit.
Chemiu by som ja urcite nedaval. Moje stanovisko k tymto tvorom je take, ze ich v akvariu rad vidim :) Ak ich je vsak privela, moze to byt prejav prehnaneho krmenia, ktore je problemom samym osebe.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Majo75
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Jún 2015, 18:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevok od používateľa Majo75 »

Ďakujem za odpoveď , kŕmim veľmi striedmo , myslím si že až málo, ale krevetkám to prospieva. Skôr je to záležitosť estetická , že mi tie lasturnatky vadia , začína ich byť priveľa ...
Prílohy
image.jpeg
Neocaridina Davidi: Red Rilli / Cherry / Blue

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných