20l Taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Asi to tak spravím v nedeľu - keď mám údržbový deň na domáce akvária :idea:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Hryzo »

15L akva mi predtym fungovalo bez filtra iba na vzduchovaci kamienok s minimalne 50ks red cherry (sami sa mi tam namnozili z povodnych cca 14ks) iba s velkou gucou machu cez viac ako pol akva (sam vyrastol z maleho chumaca) .... az neskor som tam dal bublifuk namiesto kamienka nech to tam aj filtruje ale prislo mi take iste len s molitanom navyse ...

teraz po prerabke tam mam zavesny ktory tam ale skor drzim kvoli tomu, aby bol zabehnuty a mohol som s tym urychlit zabehnutie dalsich akva ktore budu ...

na tvoje 20L mosfet - rastlinky si myslim ze v pohode, akvarium ma vyse mesiaca a krevetky tam uz mas tak dajme tomu ze je ako tak dostatatocne zabehnute, mohlo by ist bez filtra ale (cisto moj nazor) ak take male akva bez filtra tak radsej bez ryb .. aj ked tam mas malicke rybky .. predsa len rybky robia viac bordelu ako tie krevetky a neviem ako by to tie bakterie bez filtra zvladali

iny nazor - ten filter jednoducho schovaj za nejaku vyssiu rastlinku a bude to v pohode, ked sa rastlinky poriadne rozrastu a bude ich viac, prud sa bude o nich rozbijat a bude slabsi ... rybam ani krevetkam vacsinou prud vody nevadi (moje red cherry sa do prudu v mieste kde je najsilnejsi same hadzu) ... moji fantomovia v 160tke musia plavat aby ich prud neodnasal aj pocas spanku a nevadi im to
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Spravil som pokus, nakoľko sa krevetky vždy schovávali a tak som skúsil vybrať aj razbory von. Po chvíli sa krevetky rozliezli po celom akva. Takže som sa rozhodol že ostanú v akva samé. Razbory skončili v 63-ke.
K tomu filtru, čo som rozoberal pred tým, po vašich radách a poriadnom premyslení som sa nakoniec rozhodol že ho tam nechám. Zasadil som pred neho crypto wendtii green - zatiaľ ešte maličké čo som vybral z druhého akva nový výhonok a počkám kým dorastie.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Chlapci, chcem sa opýtať či ste sa už stretli s niečím takým. V akvárku mi na hladinu postupne vyplávavajú ulity kotúľok. Neviem čo to má znamenať. Babo raď.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa viridis »

Stretol. V založenom akváriu, kde som použil staré dno obsahujúce ulitky. Niektoré vyplávali na hladinu.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Nepoužil som staré dno, ale fluval stratum shrimp priamo zo sáčku a v tých ulitách pred tým boli slimáky ktoré lozili po akva.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Nemoze to byt niecim takym, ako ked vidis bublinky z dna vychadzat (netusim ake su to plyny). A jednoducho ze by tie plyny sa vytvarali v skapatych kotulkach? Mozno taram, nikdy som sa s tym nestretol?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Oni plávajú aj malilinké aj väčšie. Je mi divné že neostanú padnuté na dne, ale idú hore. A neviem čo sa stane so slimákmi ktorý v nich žili.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mne toto kedysi tiez robili ale boli ŽIVÍ. Niekedy ked ziezli po skle a som do nich stuchol tak sa pustili a sli hore. Bolo to davno takze neviem presne ako to bolo ale viem ze sli hore aj zivi slimaci.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Pozorovaním akva som sa pozastavil nad jednou vecou. Môže byť že krevetkám vadí svetlo? Pretože keď svietim tak sú zalezené kade možne, pod filtrom, pod koreňom a.t.ď.
Keď večer zasvietim v izbe ( akva už nesvieti ) tak sú rozlezené po celom akva.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa viridis »

Podľa mňa ich môžu pri svetle otravovať/zneisťovať rybky, tak prešli na nočný režim.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Rybky tam už niesú žiadne. Všetky čo tam boli som preložil do iného akva - väčšieho. 20l sa mi zdalo pre nich malé.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Hryzo »

v mojom mini mam silne svetlo, a nebadam, ze by boli svetloplache ... v noci su tak ci tak viac vylezene ... proste asi od prirody viac pobehuju v noci, ked vacsina predatorov spi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Spravil som menší upgrade. vytiahol som odtiaľ ten veľký koreň - dal tam menší aby ich bolo viac vidno a pozdáva sa mi to.
WP_20150125_009.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Dnes ráno jeden mrtvý červený taiwan na dne :-(((

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Robil si nejake upravy v akva, nemoze ten novy koren kazit vodu? mal si ho predtym niekde v akva? Mne stacilo vycistit filter a zacali hybridy kapat, teraz som uz opat bez uhynov po 2-3 tyzdnoch.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Žiadne úpravy som nerobil okrem toho koreňa a ten bol už asi rok vo väčšom akva.tak neviem. No už im chystám nový filter vlastnej výroby s objemom 2,6l tak budú mať aj poriadnu filtráciu, lebo ten eckerle je slabý/malý.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Co sa tyka toho skapania, je to asi tak, ze pokial ti neskape behom nasledujucich 10 dni ziadna krevetka, tak je vsetko okej v akva. Akonahle nieco skape, je dovod na riesenie situacie. Celkovo aj ludom, ktorym sa dari s crs jedneho dna sa prestane darit, ci uz tak, ze na nejaky cas prestanu nosit vajicka, alebo aj nejake uhyny pribudnu...

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Miky »

Denis napísal:Robil si nejake upravy v akva, nemoze ten novy koren kazit vodu? mal si ho predtym niekde v akva? Mne stacilo vycistit filter a zacali hybridy kapat, teraz som uz opat bez uhynov po 2-3 tyzdnoch.
A jak maš velké akva pro ně? To jsou ti hybridy tak nachylné?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Je to v názve 20l

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 12 neregistrovaných