20l Taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Miky »

mosfet napísal:Je to v názve 20l
To bylo směřované na Denise, je mi divné že po vyčištění filtru začali kapat hybridy. By mě to zajímalo kvůli tomu, že pokud bude velké akva=větší stabilita

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

Čistenie filtra a úhyn má priamy súvis. čistením zabiješ dobré baktérie, ktoré potrebujú dosť dlhý čas, aby sa znova domnožili do takej miery, ktorá stačí na čistenie vody do takej miery, aby krevety žili. Viem, že je to mimo tému, ale chcem skúsiť bezúdržbové akvárium, čiže bez čistenia, alebo len úplne minimálne. To sa týka aj výmeny vody, o tom tu už reč bola. Teraz sa mi to nedá kvôli hnojeniu, hnojivo by sa mohlo kumulovať a jedného dňa BUM a prekročí hranicu ktorá je jedovatá.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

To by som chcel dosiahnuť aj ja v tej dvadsiatke, len dolievanie odparu - nemám krycie sklo. Pripravujem pre toto akva filer vlastnej výroby o objeme 2,6l. Pri takomto pomere vody v akva objemu filtra pri biologickej aj mechanickej filtrácii - si myslím že ho ani nebude treba čistiť.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Ďalšia mŕtva :cry: nechápem čo sa deje ( tak ako u slezinu ) meral som vodu a všetko OK až na PH ktoré vyskočilo na 7,5 - v sobotu som tam šupol rašelinu a PH kleslo a dnes ráno ďalšia. Ak to takto pôjde ďalej tak neviem - neviem, strašne ma to štve :x

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Len tak priladám fotku ako sa rozrástla zeleň. Do akva momentálne nezasahujem ( okrem minimálnej obmeny vody ) takže sú zariasené aj sklá - bujím sa ďalšieho úhynu, tak radšej nič s ním nerobím - ani nekrmím . No aspoň rastlinkam sa darí ( bez hnojenia a bez CO2 ) pomaly ale isto rastú do krásy :D
WP_20150205_008.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Nerozumiem tomu. Stále mi niečo v akva dvíha PH. Pridávam iba destilku s minerálmi. Predvčerom večer som ho meral a bolo 6,3. Teraz keď som ho meral tak bolo 7,1 a za tie dva dni som sa akva absolútne nedotkol - ani nekŕmil. Prosím poraďťe.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

pH je velmi nestale ked sa clovek snazi u jeho upravu. ked sme odchovavali tetry tak sme ph znizovali kyselinou fosforecnou, predtym kyselinou chlorovodikovou.

tiez tam bol ten problem s nestalostou ph pri znizovani, poviem priklad:
prvy den som upravil ph na 6,2 z 7,5.
druhy den som ho odmeral a uz bolo 7,0. tak som po dni opat znizil opat na 6,2.
na treti den som ho meral a opat bolo vyssie a to 6,5 takze opat znizene. az po tomto tretom znizovani sa ph ako tak ustalilo.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Takže čo by si poradil?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Daj tam tu raselinu opat, meraj ph aby nebolo nizsie ako 6,0. Ked bude nizsie vyber raselinu. Ked vystupi na 6,5 opat daj raselinu. A takto sa s tym pohraj par dni. A modli sa aby tie vykyvy ustali hybridy, lebo ako vieme su na to citlive.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Hryzo »

a co takto luhovat raselinu niekde zvlast a miesat ju s destilkou? bude treba najst spravny pomer tj vela merania ale ... u mna v hlavve to je len teoria ale ... :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo vyskusaj niekedy z akva kde je ph 7,1 vypustit 1/4 vody a naliat tam vodu s ph 6,0 co z toho vznikne. Garantujem ti, ze urcite nie 6,7 ani 6,8 ale hodne blizke tym 7,1 ;) Pre presnejsie meranie, je lepsie merat na druhy den po ustaleni ph.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

s PH je to ozaj veda. tvrdost si namiesas podla rovnice, ale PH nie. Moja skusenost v novej nadrzi je taka ze davam RO vodu ktora ma PH okolo 6 a miesam ju s vodovodnou ktora ma PH 7,8 2:1. clovek by cakal ze ta PH 6 prebije vyssie PH hlavne ked kyslej vody je dvakrat tolko ale to vobec neplati. Ph okrem toho kolise aj pocas dna. Najnizsie je rano ked rastliny nadychaju CO2 a najvyssie PH je vecer ked je CO2 spotrebovane. Vo vode s nizkou alkalitou to kolise najvaic. Robim vyluh z raseliny, resp. odvar, niekolko hrsti do hrnca a varim to pol hodinu, hodinu, od oka. Voda je cierna nepriehladna. Lejem to do akvaria ale PH napriek tomu ze je tam dve tretiny vody s nulovou alkalitou nejako neklesa. Cize s PH je ozaj veda. Je lepsie urobit uplne cistu vodu s nizkou PH a tvrdost a alkalitou dorobit chemicky, cize KH plus, alebo ine chemikalie. Lebo najst to spravne riedenie to je veda.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Takže mi z toho vychádza: skúšať, skúšať a skúšať a možno sa mi to podarí.
Palo - skúsim zmerať ráno a dám info čo som nameral.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja by som mozno na znizenie pH skusil co2, ale asi nie z flase, radsej tibi ktorym sa neda tak lahko predavkovat. Krevetky skor vydrzia vyssie pH ako vela co2.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Takže ráno bolo 6,7 čo je rordie 4 desatiny - ráno / večer. Dnes idem aj tak meniť trošku vody, takže pôjde destilka + Gh a ráno opäť zmerám.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa džara »

cauko. neviem ci ma fluval stratum schoplnost upravovat, alebo ako upravovat parametre vody, no dufam, ze nieje za tymi vykyvami on.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

To dúfam aj ja. Písali pri ňom že upravuje parametre vody a aj podľa názvu by mal byť pre krevetky.
PS : Balíček došiel - ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

0,4 je dost myslim si. inak ako sksanim sa to neda. moj nazor je tiez taky ze najlepsie je to pomocou co2, ale myslim skor pomocou ph sodny a elektromagnetickeho ventilu. tam je ale dost velka investicia do techniky, co niekomu nevadi, ale ja sa radsej s tym pohram
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Palo tvoj návrh je asi ideálny, no v momentálnej situácii nerealizovateľný: Jedno dieťa školopovinné, menželka na materskej s druhým dieťaťom, hypotéka na krku ... :(
Ešte možno tak tibi, len nemám kryštáliky ( ak by mal niekto nazvyš tak neodmuetnem )
Skúsim sa s tým ešte pohrať s destilkou a rašelinou.
Ešte mi došiel od Tomáša ( Loki12 ) filter Eden 501 - takže im chystám lepšiu / aj biologickú filtráciu.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

Loki je borec. Tibi nie je ziadny zazrak tiez. Musis mat niekoho kto ti to bude davat do akva a z akva. Ja robim na smeny a niekedy sa mi nedalo na noc tibi vybrat, resp. rano dat naspat. Potom je tu kolisanie PH atd. Ale skus, mne sa to nejako nepodarilo.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], eqowevop a 23 neregistrovaných