Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja tie krevetky netrapim. Precitaj si celu temu odznovu a vsetky zasahy okrem vymeny vody, vycistenia filtra, vytrhavania udumretych rastlin, zbierania riasy, obcasneho krmenia a obcasneho merania vody tam su napisane. Nic viac nerobim tak neviem preco sa vam zda ze vsetko kazim. Obyvatelov akva netrapim(ak ano povedzte ako, rad to zmenim) mozno ich trapi to ze pozorujem cervikov a obcas ak sa nejaka pekne postavi tak ju odfotim, no neviem. Potom seba mozno trochu trapim ale urcite menej ako si myslite. A najviac zo vsetkych trapim vas.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

On to nemyslel zle podla mna, neber to si to osobne. Inak filter si cistil priskoro (ak som spravne pochopil, ze si ho cistil). Mal by sa cistit az vtedy, ked mu uz klesa priepustnost vody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Teraz sa na nho lepia odumrete rastliny a gel z rastlin. A ak by som mal male cim ho mam vytesnit? Ma velke otvori. Dnes som chcel potvrdit tu dobru spravu zo vcera no nemozem, dnes rano som nevidel ziadnu pavucinu a elocharis znova ozelenel a heteranthera vyhodila nove listy(asi 3 hviezdy) ale teraz som uz uvidel jednu pavucinu ba elocharise ale lepsie ako inokedy ked ich tam bolo viac. Takze oati sa cakat a zbierat to. A nic ine som ani v plane nemal tak mi nehovorte zas ze ja som to chcel nicit a vy ste mi len hovorili ze mam cakat. Je pravda ze ste mi to hovorili ale ja som nic ine nemal v ulusle urobit.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Este k tomu kh. Napadlo mi ze kazdy druhy den kvapkam 1-2 kvapky dennerle crusta fit. Moze to zvysit kh?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podarilo sa mi celkom pekne odfotit toho cervika tak neviem ci pomoze ale dufam ze ano. Obrázok Myslite ze to je planaria? Mne sa to nezda.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som po vcerajsej a predvcerajsej vymene vody meral tvrdost.
kh:3
gh:9?
Neviem kde sa tam nabrala ta celkova tvrdost 9. Ale mam na to taku teoriu ze som sa sekol v davkovani mineralov a preto stuplo gh a kh kleslo preto lebo mineraly nezvysuju kh a vymenila sa viac uhlicitanova voda za neuhlicitanovu.
Hned som aj dal robit ro vodu aby som zmiernil gh, dufam ze to krevetky vydrzia.
Milos ak to je tak ako pisem tak mineraly by nemali zvysovat kh co je dobra sprava ;)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ako dlho moze trvat kym sa rozmiesa a ustabilni tvrdsia voda s makksiou? Vymenil som asi 4l za cisto osmoticku bez pridania mineralov a teraz je gh 7-8(vodu som vymienal okolo obeda).

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No jasnee, uz som zistil je ten cervik. Je to nalevnik. Pre viac obrazkov na google pouzite vyraz Spirostomum ambiguum. Vraj su neskodny, no smola predchvilou som tam dal no planaria(este ked som nevedel co to je) vedel alebo myslel som si ze nech je to cokolvek a nie planaria tak to je neskodne ale chcem to mat uz konecne za sebou, ked bolo akvarium zalozene prvy krat tak som to mal tiez a vtedy som si kupil no planaria takze to aj chcem nejak vyuzit lebo uz ma tusim len 1-2 roky do expiracie.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes som mal definitivne zistit ci mineraly dvihaju kh. No posuniem to o tyzden lebo aj po viacerych vymenach mensjeho mnozstva vody za cisto RO je gh8. Takze dnes vymenim znova za cisto RO vodu. Kamen je tam len jedna zula ktora nesumi pod kyselinou. Potom mi napadlo ze gh sa moze zvysovat kvapkami dennerle tagesdunger alebo crusta-fit ktore dam kvapkam po kvapke kazdy den.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Dnes prvy krat od zalozenia je akvarium take pekne ako este nebolo a mam z neho radost. Aj napriek tomu ze biela pavucina sa robi a nasiel som na kope tolko cervikov ako este nikdy predtym. Fotky pridam neskor a mizno az zajtra
mikel_akva.jpg
Naposledy upravil/-a Denis v 18 Okt 2014, 18:02, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Pridana fotka krevetkaria pod prispevok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Vypada dobre, ako sa maju krevetky?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Krevetky bez vajicok a 0 zaregistrovanych umrti.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Prave som odmeral gh a je stale 8, predobedom som vymienal 7litrov za cisto RO. Dufam ze sa nepokazila RO. Zajtra doplnim trochu vody a odmeriam gh cisto RO vody.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Je dobra prax, meriat zo zaciatku aj vstupnu vodu. Troska zcinam podozrievat aj tu tvoju zulu...mozno to nebude az tak uplne cistokrvna zula :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mozno. Ale mozno to je tym ze RO skladujem v zimnej zahrade(alebo sklennik) a vzdy predtym ako ju napojim vonku na vodovod je uplne rozohriata. Dufam ze jej toto spravanie nevadi.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

RO voda ma gh 2. Co si myslite o dennerle crusta fit a tagesdunger? Mozu zdvihat gh?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Jednocucho ich prestan pouzivat a vybavene.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ok. Prestanem, ale tagesdunger je jedine hnojivo ktore tam davam. A rastlin, ako vidis na fotke je tam dost.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Po smiechu byva plac. Dnes som nasiel mrtvu krevetku :'(

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Edit:zatial som nenasiel mrtvu krevetku. Vyzera ako mrtva, prevratena hore bruchom, vyblednuta ale obcas mikne klepetom. Raz som videl video v ktorom krevetka vyzerala ze skapina a zrazu vyskocila a nechala pancier. Keby som aj ja mal takeho supermana :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, aqanoweta, Bing [Bot] a 15 neregistrovaných