Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

AKVÁRIUM-Dennerle Nano Cube.
zalozenie akvaria: 28.8.
vpustenie krevetiek: 27.9.
FILTER-Fluval U1
OSVETLENIE- Nano light 9 Watt
ŠTRK- Zmes dennerle garnelenkies a deponit mix- pomer garnelenkies a deponit mix asi 4:1
DEKORÁCIE- Dennerle Nano Tree, Dennerle Crusta Root, žulový kameň a kokosová jaskynka.
RASTLINY- Anubias Nana, Microsorum Pteropus, Elocharis Pusilla, Heteranthera Zesilofolia, Egeria Densa, Riccia Fluitans.
Živočíchy: 15 x Caridina Cantonensis var. Red Bee, grade - A/B. Mozno pride 1-2 x Neritina alebo Clea Helena.
VZDUCHOVANIE-Áno
CO2-Nie
KRMIVO-Biomax, Sanyu, Dennerle Crusta Gran, Tropical Caridina, Sypané kupované na burze, vraj pre krevetky.
PROBLÉM- Červíky (nieje to planaria a je to oveľa menšie) po liacbe no planariou ich je vidiet oveľa menej ale koli nasledujucemu problému zotieram sklo a pritom ich urcite tiez zotriem takze mozno aj to je dovod ich ubytku.
Tvorí sa mi aj taká biela riasa(ani nie stetinka, len taka jemna pavucinka) ale tej sa uz tiez tvorí menej a už sa prestala alebo sa menej tvorí na skle, už len na rastlinach a to o dost menej ako pred nedávnom.
Obrázky:ObrázokObrázokObrázokbiela riasa na egerii densa,ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Obrázok tak ta biela riasa co sa zdala ze skapina sa takto rozrastla. Ta pavucina co vyrasta z elocharisu+je tym obrasteny cely elocharis a aj pospajany :(. Nemohol som si odniekial doniest vodneho pavuka? To by mozno vysvetlovalo aj tych cervikov ktorych tam je stale vela. Ta pavucina vobec nieje zelena je priesvitna az biela.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

ObrázokObrázok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

To budu nejake mikroorganizmy, ktore sa poriadne rozrastli. Normalne veci v cerstvom akvariu. Striedmo krm a casom sa to vyriesi samo. Ano, par rastliniek mozno padne, ale to snad nie je az taka tragedia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vyzera to ako ked si date do googlu hair algae, neviem slovensky nazov ale zabi vlas to nieje, je to proste hairalgae :D

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Obrázok ako toto ale sladkovodne alebo...Obrázok obrazky stiahnute...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Alebo toto...Obrázok
Obrázok a toto vyzera ako moj elocharis

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mam to zbierat ked to bude vacsie alebo nechat tak? A nezda sa mi ze to su bakterie skor riasa ale ani to sa mi nezda lebo je biela... Keby bola zelena alebo cierna... Ach to moje akvarium ide dolu vodou, ako vzdy inokedy, akurat ze teraz pomalsie -_-
Naposledy upravil/-a Denis v 06 Okt 2014, 19:27, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Uprava textu na ziadost uzivatela - prosim ta precitaj si po sebe co posielas, predideme nedorozumeniam. Denis

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

NIc nejde dole vodou. Ze sa na zaciatku vyskytne riasa, alebo ze odumrie par rastlin, je uplne normalne. Hlavne trpezlivost a prilis do toho nezasahuj, tym veci len pokazis. A zda sa mi, ze mas takuto tendenciu. ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mal som, a to som mal 10 rokov, teraz mam 13 a uz si dam radsej poradit. A zasahy robim len take ze som vybral 3 zdochynajuce microsora a premiestnil do akvaria s viac zivinami a hrubsim strkom. Inac len zotieram riasy ak ich je vela... A vzdy to bolo tak ze najprv cervik potom no planaria, potom sa cerviky zas rozmnozili, potom par rias, a potom zo dna na den cele akvarium zarastene sinicou. Som zvedavy co najdem dnes ked pridem domov

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Ak tam rastie riasia, znamena to, ze tam maju krevetky dost potravy. Obmedz troska krmenie a daj domu cas. Nevsimaj si ani cerviky, ani riasy, len sa tes z toho, ako sa dari krevetkam a neexperimentuj zbytocne s nejakymi pripravkami.
Pri parametroch vody ktore mas, sa ti pravdepodobne coskoro zacnu mnozit a o cistotu akvaria sa postaraju same.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Povedz mi este raz prosim ta, ake ze to mas parametre vody presne? :) Pouzivas cisto len RO, alebo miesas s vodovodnou?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pouzivam RO a mineraly. Paramatre napisem neskor.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Milos napísal:Ak tam rastie riasia, znamena to, ze tam maju krevetky dost potravy. Obmedz troska krmenie a daj domu cas. Nevsimaj si ani cerviky, ani riasy, len sa tes z toho, ako sa dari krevetkam a neexperimentuj zbytocne s nejakymi pripravkami.
Pri parametroch vody ktore mas, sa ti pravdepodobne coskoro zacnu mnozit a o cistotu akvaria sa postaraju same.
Keby som vedel ze co ten biely hnus je, ale niesom si isty ci to je riasa. Najprv som si myslel ze to su vseliake mrtve cerviky, bakterie a riasy po liecbe no planariou. A s akymi pripravkami experimentujem? Jedine co chcem robit proti riasam je:kupit neritinu a zbierat rucne. Ak toho bude naozaj vela mozno dam prec elocharis lebo mam taky pocit ze to ide z neho lebo dnes tam vyrastol dalsi vlas a jeden list elocharisu sa prichitil na egeriu a teraz su uz aj na nej vlast co neboli... A mam hnojit? S Dennnerle tagesdünger? Lebo cital som ze ak je v akvariu nerovnovaha medzi svetlom a zivinami tak sa dari riasam teda ak sa svieti malo a vela hnoji alebo naopak.Obrázok to je ta vec...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ph-6,8; no3-0-10; no2-0; kh-3-4; gh-6
Toho vysokeho kh sa stale neviem zbavit a myslim sibze koli tomu ze asi 10percent substratu je tvoreneho z mrtvych kotuliek teda ich ulit. Gh som velmi rad ze mam konecne 6 ake by malo byt, doteraz som ho nevedel presne namiesat a mal som bud 4,5 alebo 7.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Prave som spozoroval krecetku ktora vyliezla na difuzor filtra a oci mala nad hladinou. Tak som radsej posunul filter nizsie. Preco to urobila? Mam zlu vodu? A mozno len silny prud.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som cital, ze to krevetky robia pri nedostatku kyslika vo vode no mne sa to nevidi tato teoria. Pretoze moje krevetky hromadne chceli vyliezat z jedneho akva a mal som tam dva molitanove filtre dost silno pustene. Hodnoty vody som mal ako v inych akvariach, ale NO2 a NO3 som nemeral nikdy. Ale nepredpokladam, ze by mali byt ine oproti inym krevetkariam co som mal take iste. Takze tebe ked to robila len jedna krevetka, bral by som to tak, ze asi len nieco nasla pod zub tam kde sa vytrcala z vody.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nie nie nic nejedla, jednoducho tam len sedela ale nad hladinou mala len oci, nie ziabre takze asi len chcela skusit ako sa vidi cez vzduch. Mam vzduchovaci kamen pusteny non-stop.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa mosfet »

Aj mne to sem-tam nejaká urobí,ale na liste cryptocoryne spiralis. Chvíľu tam posedí a potom sama od seba zlezie dolu a tvári sa že sa nič nedeje. Tak tomu nevenujem pozornosť, kašli na to aj ty. ;)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Njn kaslal by som keby som ich mal niekolko desiatok az stoviek, ivaze mam len 15 a tesim sa kazdemu dnu co nevidim mrtvu(este mi nezdochla ziadna ale ajtak :p) a prave ma napadlo ze som asi vysadil zlu rastlinu heteranthera ktora vyrasta nad hladinu a ma aj kvet... Zatial to mozem strihat a dosadzat a zhustovat porast ale neskor to budem musiet vyhadzovat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných