Low tech Nano 30L

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Zdravím, tu je moje low tech miniakva

Dennerle Nano Cube 30L, založené apríl 2014
Neocaridina red cherry, yellow a rili (počet neodhadnuteľný)
Clithon 1ks a A. helena 2ks + mladé v spolunažívaní
7 ks kardinálka vietnamská + 1 čerstvo narodená

11W Nano light, Eckfilter rohový
hnojenie 1x CO2 Vital 1ml denne, inak nič
rastliny nenáročné

aktuálne video tu:
https://www.youtube.com/watch?v=8y2KYvj ... e=youtu.be

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa viridis »

Ahoj, sympatické akvárium aj osádka. Kardinálky sú veľmi fajn rybky. 30l je síce pre ne už tak na hrane únosnosti, ale aspoň majú postarané o nekonečný prísun živej potravy. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa Mirko1A »

pravda, ja som ich pred rokom pokladal za vhodné do 30L (videl som ich aj v 10L nano), ale už som čítal aj názory podobné Tvojmu, že potrebujú viac litráže. Už sa mi 2x rozmnožili, takže dúfam, že netrpia.. ale zas, čo tam dáš ku krevetám? boraras a mikrorazbory musíš aspoň 20-30 ks, inak sú plaché a tieto kardinálky vietnamské už v 5ks urobioli pekný húfik a bez plachosti plávajú.
Čo sa týka tej potravy, tak je pravda, že krevety sa množia stále, ale nejako rapídne nepribúdajú. takže asi je tam nejaká selekcia (selektívny výber najlepších plavcov).
Mňa teší aj to (už skoro rok) že spolu žije clithon a heleny. nikdy ho nenapadli, niekedy lezú tak, že sa buchnú ulitami a idú ďalej. pritom heleny sa mi tiež viackrát rozmnožili (malé dávam mimo), nekŕmim živou potravou, takže buď sú vegetariánky, alebo im stačia nejaké zvlečky alebo staré umreté krevetky...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa viridis »

Heleny som mal v akváriu spolu s kotúlkami a vežovkami. Kotúľky úplne vykynožili, vežovky tiež trocha zredukovali, avšak nie úplne, pár veľkých kusov nechali na pokoji.
Možno je tam v hre veľkosť koristi, ktovie.
Potom dlhú dobu to bolo ako u teba, prežívali zdarne na zvyškoch.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa Denis »

Mirko zaujala ma krevetkarska osadka. Akej farby ti vychadzaju mlade krevetky od tych troch fariebnych variet (Red Cherry, Yellow, Rili)? Co som videl na videu tie najmensie krevetky uz boli skor zakladneho sfarbenia, teda wild. Inak velmi pekni samcekovia kardinalok, pekne sa tam predvadzaju.

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Low tech Nano 30L

Príspevok od používateľa Mirko1A »

ano, mam tam tri farebne variety neocaridin - red cherry, yelllow a rili. Berte to tak, že pred rokom som bol úplný začiatočník, takže mi neišlo o chovanie nejakých stabilných línií, ale skôr o naučenie sa niečoho o krevetkách. takže určite "genetikom" sa tá miešanina nepáči, ale čo už. Len pre zaujímavosť, všetky varianty boli na začiatku v počte cca 5-6 ks. Po takmer roku sa červení (a ich bledšie deti) stali dominantní, žltí takmer vymreli a rili tiež nejako nezvyšujú svoj počet. Pritom u rili som videl samice so zelenými vajíčkami viackrát. čiže buď sú nejako náchylnejšie, alebo ich majú radšej tie kardinálky (i keď som bol v tom, že kardinálky si krevetky vôbec nevšímajú).

Asi by bolo vhodné zamerať sa len na jeden druh a triediť mladé, ale 1/ nechce sa mi to, ťažko sa chytajú v tak zarastenom krevetkáriu 2/ nerád zabíjam čokoľvek živé 3/ monokultúry sú aj tak menej životaschopné

ale samozrejme, každý názor (aj iný) ma zaujíma
Naposledy upravil/-a Denis v 13 Feb 2015, 15:34, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Pravidlá diskusného fóra, bod.: 9. Necitujte posledný príspevok. Ak chcete citovať, tak len konktrétnu časť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], milaygi a 14 neregistrovaných