diversa set 25l

Prezentujte svoje krevetkárium
rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

no mne sa tiez korene pacia, ale chcelo by to trosku tensi,lepsie by sa tam hodil,, skusim s niekym vymenit :) . vcera som nasiel v pivnici akvarko s rozmermi 40 dlzka,30 sirka 50 vyska.. skoda ze je take vysoke :( sklo je hrube hadam aj 0,5 cm..

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

koren som vybral,zatial to bude takto,ked zozeniem nejyk vhodnejsi tak pojde do akvarka :) este pockat kym javsky mach zakryje biomolitanovu kocku,,
2012-08-31-080.jpg
2012-08-31-079.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

aktualna fotka mojho akva,, gubky sa mi nepodarilo este dat preč,blyxa zacala rast,,uvidime ako jej to pojde, hygrophila polysperma a cabomba pojdu casom prec,,su to velke rastliny a nehodia sa do takehoto maleho akva,, javsky mach je rozdeleny,,jeden chumac je pred filtrom a dalsi v lavom rohu,, krevetkam sa dari,,dve nosia vajicka,tieto dve rastlinky sa mi pacia micranthemum micrantemoides, micranthemum umbrosum,su jemnoliste,drobne a hodia sa tam,,len ci sa im bude darit uvidim :) riasa ziadna,2 vezovky malajske su zahrabane v strku,vidno ich malo,, zato levatka riecna sa koti jedna radost,, uz ich je v akvariu aj zo 10 prckov :)
2012-09-04-081.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

dnes som bol v Prievidzi v tesku v akvaristike, mali tam kusok korena s prirastenym anubiasom, cele to bolo porastene čiernou štetinovou riasou,za 12€,skod ze som to neodfotil, neviete poradit nenarocny mach? okrem javskeho ten uz mam,,

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Jarino24 »

ja mam aj na dreve machy co idu pekne ak chces tak mi napis spravu

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

takze, cerpacia hlavica hailea s biomolitanom bola vymenena za filter Tetra tec easy crystal 250, blixa japonica pomaly odisla,ako som cakal, pribudol koren a anubias barteri var.nana ktory je na koreni, tu su aktualne fotky, stale sa mi nepodarilo zbavit sa gubiek.rastlina ktora rastie ako besna je na hladine plavajuci rohatec (cerateptoris cornuta)
2012-09-16-086.jpg
2012-09-16-087.jpg
2012-09-16-085.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Milos »

Rudo, spravny mach ti ludia s vacsou pravdepodobnostou poradia v prislusnej teme v sekcii o rastlinkach. ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

mam otazku,ked dam prec gubky mohol by som v tomto akvariu mat bojovnicu pestru? hlavne ma zaujima ci by nenahanala a nerobila zlobu krevetkam, ??

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

mohol by si ju tam mat, avsak je to ryba ako kazda, tj urcite by kde tu zobla nejaku tu malu krevetku ...

keby si trosku viac behal na akva.sk po temach, urcite by si narazil na tuto http://www.akva.sk/akvasvet-v-obrazoch-t15833.html a tam ma lev_ica samca bojovnice s krevetkami
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

hryzo tak miesto gubiek tam bude samcek bojovnice,, témy na akva.sk som presiel uz velakrat ale akurat tuto konkretnu som nejakym nedopatrenim prehliadol :) dík za link, uz len niekomu darovat gubky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Rudo, ja som mal bojovnicu s krevetkami v 40L akva, bez problémov. S tymi gupkami... skôr by gupky otravovali bojovnicu, ozobávali plutvy alebo ju rušili svojou neustálou aktivitou, takže asi urobíš dobre, ak ich dáš inde.
Ale aj bojovnice majú rôzne povahy, ja som mal úplne kľudnú, ale iná možno občas zobne nejakú krevetku, ale to by nemalo vadiť (prirodzená selekcia)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Milos »

Rudo, prosiiim....na spolonazivanie ryb a krevetiek tu je tiez zalozene forum. Temy "Vase krevetkaria" by mali sluzit skor ako osobny blog o vyvoji nasich akvarii. Otazky odborneho/vseobecneho charakteru by sa mali objavovat v prislusnych forach, inak sa tu za nejaky cas ani diviak nevyzna :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

milos ok :) otazky uz budem davat do prislusnych chlievikov :) myslel som ze ked sa to tyka tohto konkretneho akvaria tak to dam sem nech je to v kope, Mirko no preto chcem dat gubky prec,,s bojovnikom by to nebolo dobre kombinovat.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Milos »

Dik za pochopenie! :) Ano, je lepsie dat to do prislusnych chlievikov. Ludia na dotazy budu odpovedat svojimi poznatkami a skusenostami, ktore su pre inych cenne. Pricom ak budu porozhadzovane mimo prislusnych for , budu sa ludom tahsie dohladavat.
Chapem, ze to je trosicka neprirodzene, dodrziavat strukturu fora a casto to zvadza k tomu, pisat vsetko tam, kde sa temy zacinaju, cize v konkretnom akvariu a jeho teme. Ale takymto sposobom by forum napokon stradalo, informacie by boli chaoticke a v konecnom dosledku by sme na tom vsetci stratili.
Kazdy jeden obcas piseme mimo temu, na nespravnom mieste. Ale treba mat v tom trosicka sebakontrolu, cize este raz dakujem za pochopenie, dik moc! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

tak gubky som uspesne daroval, akvarko teraz vyzera takto, trochu pusto :) zajtra donho kupim jedneho betáka,, (betta splendens) samca bojovnice pestrej, bude to prenho asi vítana zmena,,oproti tým kelinkom v ktorych ich drzia v akvaristikach. ak bude fotogenicky šupnem sem zopar jeho fotiek :)
2012-09-21-090.jpg
2012-09-21-089.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

krevetkarium ma noveho obyvatela,, je to cerveny bojovník,zatial sa mu pači v akvariu,, je to zmena oproti kelimku z predajne :)
DSCN0212.JPG
DSCN0211.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

takto vyzera vyustenie filtra nad hladinou
DSCN0215.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

v krevetkariu sa udomacnila bojovnica,, poprehanala 3 prckov gubiek ktore tam ostali,levatky riecne sa kotia,,aj vezovky malajske,,aj take malicke kotulky,, asi 4mm velke :) krevetky dve nosia vajicka,, vsetko je tak ako ma byt.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

Ahojte.v akvarku sa mi premnozili slimaky- levatka riecna a vezovka malajska .. Asi by to chcelo zohnat clea helenu.. Alebo kch niekomu darovat..chemiu pouzit nechcem..je ich tam aj zo 40 kusov kazdy druh..
Fantasia Painting(26).jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa ivi84 »

zozen si helenu, ale nie jednu. to je malo. aspon 7-10 ks. mne cca 12 helen kompletne zlikvidovalo celu populaciu kotuliek v 60 l akva. heleny su esteticke, uzitocne a pomaly sa mnozia. invazivne druhy slimakov su sice uzitocne, ale malokto je z nich nadseny.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 17 neregistrovaných