ŽAVES 54P

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Zdravím,

Kedže včera dorazili posledné veci na založenie krevetkária tak som sa do toho pustil a v tejto téme vám ho chcem predstaviť.
Samotný názov by mal vystihovať môj zámer takže preto ŽAVES alebo žiadne veľké sranie, len pár korienkov nejake rastlinky bez väčších ambícíí o estetickú stránku.


Akvárium: 60x30x30
Substrát :
Spodná vrstva:
EBI Bio-Active Substrate 3,5L ( Porowate podłoże do akwarium, nie zmienia parametrów wody )
Vrchná vrstva:
EBI Żwir czarny 1-3mm 5kg ( Naturalne podłoże do akwarium, nie zmienia parametrów wody )

Osvetlenie : Aquael LEDDY SMART PLANT 6W
Fitracia: sera air 110 plus + 2 bublifuky

K tomu nejaké srandy skôr ako experiment a pre pokoj duše ak nepomôže neuškodí ( BENIBACHI ZERO α, Mini Oxydator )

Osádka má zatial čas ale plánujem tam dať to čo zostalo v mini cube kedže to miničko chcem dalej prevádzkovať ako okrasnú nádrž.

Dnes som to tam nahadzal a vypustil vzduch, z hľadiska layoutu na ľavú stranu pôjdu ešte nejaké keramické preliezačky a cholla wood, nech majú krevetky aj nejaké to športové vyžitie :)

pridávam jednu pre predstavu, nič extra same bubliny voda je po napustení ešte zakalená
akvaIV_setup12_1_16_.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:05, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa mosfet »

Si z nás robíš srandu? To akva je super, krásny layout. Vidno že máš pre to cit :shock:
Ja sa tiež snažím o to aby som nebol otrokom akvárií, ale aby ma tešili. Tak rozumiem o čo sa snažíš a držím ti palce. V jednoduchosti je krása.
A keď budem prerábať akva ( na čo sa už chystám - do leta by som to chcel stihnúť :lol: ) tak asi budeš musieť prísť do Košíc na výpomoc - nec aspoň jedno vyzerá tak ako si predstavujem :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Vdaka, ale tu ide skutočne len o praktické akva :) na hranie mam 2 dalšie a tie budem prerabať za par mesiacov.
Košice su trocha o ruky ale ak máš nejake foto pripravovaného materiálu tak nejaký layout zmákneme aj cez SS :mrgreen:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa jamro27 »

pekne :shock:
osadku aku planujes?
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Po tej katastrofe mi zostali v mini ešte nejaké CRS a CBS takže by som ich skúsil dať tu ale všetko záleží od parametrov vody po zábehu. Zaujalo ma jedno video od Poliakov kde chovajú tieto krevetky na neutrálnych substratoch takže by som to chcel skúsiť.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Denis »

Stewie opat velmi pekne akva. V tych hornych cca 35l akva nad 300l mam substraty aquaclay a profisoil, ktore nemenia hodnoty vody. Smelo, odporucam, crsky tam idu super, nemal som ziadnu kalamitu v tych akva, naopak na akadame uz som kalamitu zazil.

kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa kocur_82 »

Stewie: veľmi pozerateľné akva, zaujímalo by ma, čo je tá hnedá vec na dne za miskou na kŕmenie.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Vdaka páni, pôvodne to malo byť holé dno ale vzhľadom na kopu materiálu čo sa váľa v pivnici som si trochu toho scapingu neodpustil ani v chovnej nádrži.

Neutrálny substrát má tú výhodu že nemení parametre a nehrozí že sa tzv. vybije ale to je skôr príspevok do inej témy, čo sa týka vzhľadu tak sa mi ten ( Žwir czarny ) páči viac ako substraty ktore som doteraz videl, v spojení z LED osvetlením je žiarivo čierny a krevetky na nom pekne vyniknú.

Tá hnedá doska je BENIBACHI ZERO a malo by to odburavat tazke kovy, na fore je vytvorena tema.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Po nejakej dobe mala aktualizácia, pred týždňom som vpustil osádku, parametre vody držia rovnaké hodnoty a podmienky pre krevetky sú určite lepšie ako v tom mini.
Pred chvíľou mi udrela do oka jedna samička s pôvodnej osádky mini cube M tak som to narýchlo cvakol mobilom skôr ako zaliezla do machu.
IMG_0626.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:06, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: ŽAVES 54P

Príspevok od používateľa Stewie »

Akva ide naďalej v štýle žáves alebo žiadne veľké sranie a okrem pravidelnej výmeny vody a kŕmenia do toho nerýpem aj keď z hľadiska množstva rastlinnej masy by to chcelo nejaký zásah inak mi to vytlačí krycie sklo.
Včera som zbadal jednu malú potvorku :) takže zatiaľ len jedna mobilom.
image.jpeg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:06, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných