Loki 30 litrov - Cube

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

Ahoj
kedze moje akvarium sa prebojovalo to cisteho krevetkaria, tak som sa rozhodol, ze sa pridam aj sem ku vam.
ZSniektorymi sa poznam z portalu akva.sk, tak verim, ze ma prijmete aj medzi seba. Co to teda mam?

Zalozenie: marec.2015
Update layoutu: oktober 2015
Zmena umiestnenia v miestosti: december 2015 - na chladnejsie miesto, dalej od krbu

Technika
Akva: 30 litrov set Dennerle NanoCube
Filtracia: Eheim 2211 + dvojkohuty + Eheim BioMech + Eheim modry molitan
Osvetlenie: DYI LED 6x3W PowerLed (12:00-21:00)+MoonLight
Ohrev: 15W BlauNanoHeater - 25st
Voda: mestsky vodovod

Flora
Substrat: Dennerle kamienky, cierne a zlte + Dennerle Depot
Machy: JavaMoss, Lomariopsis lineata (take kusky co mi odpadli pri sadeni do ineho akva)
Rastliny: Anubias barteri "Petite", Cryptocoryne parva, Cryptocoryne lutea var. hobbit, Cryptocoryne balansae, Bucephalandra, Vallisneria americana (asi :-)),
Hladina: Lemna minor

Fauna
Krevetka: Neocaridina heteropoda-Red Cherry + Wild (neznamy pocet)
Slimaky: Kotulky (neznamy pocet), Clnka pravohrota (pravidelne ich nicim pinzetou, aj preto som vyrazne obmedzil krmenie)


Krmenie
Dennerle GrustaGran
Listy zihlavy
List mandlovnika - tento si zatial velmi nevsimaju

Poznamky:
- krevetky nemaju radi vysoke teploty :( , ked v lete vysla teplota nad 30, tak sa to ako tak drzalo. Ale kym bolo krevetkarko pri krbe, tak pocas vykurovania dokazala teplota lietat medzi 20st(ked sme boli mimo domu) az k 30st(ked sa zakurilo)
- po precitani vela informacii aj na tomto fore uz 3. tyzden krmim krevetky len 1x tyzdenne - su ovela aktivnejsie, stale strikuju
- vodu menim 1x tyzdenne 5Litrov - vodovod, odstata z jedneho dna na druhy

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

este foto:
KLIKNI SEM
30_Cube_01_small.JPG
30_Cube_01_small.JPG (19.09 KiB) 5283 zobrazení
[/url]
KLIKNI SEM
30_Cube_02_small.JPG
30_Cube_02_small.JPG (19.88 KiB) 5283 zobrazení
[/url]
KLIKNI SEM
30_Cube_03_small.JPG
30_Cube_03_small.JPG (24.33 KiB) 5283 zobrazení
[/url]

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Velmi pekne akvarium a aj fotky. Paci sa mi ta dzungla ale zaroven akvarium vyzera upravene :)

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

@jamro27 - pisal si mi SS, ale zatial som len "krevetka" a tak nemam pravo pisat SS. Musim "vyvinut aktivitu", tak zatial len takto. Chces odpoved aj sem? alebo pockas kym sa mi rozbehnu SS a potom ti odpisem rovno na tvoju spravu?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa jamro27 »

red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Stewie »

Chrumkavé akva pre krevetky v nature štýle ;) na parádu

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

Dnes som na internete hladal ako sa robi selekcia krevetiek, pozeral som rozne videa. A mam par poznamok a otazok.

1. najdem najkrajsiu samicku - podla sedielka
2. dam ju bud do samostantnej nadrze, alebo pouzijem "porodnicku" - zariadim im to tam aby to bolo pre nich prijemne
3. vyberiem statocneho samceka
4. cakam kym sa daco stane a samicka donosi vajicka
5. oboch vypustim spat a necham oddychovat

Takto to robite?
Akym domyselnym/jednoduchym systemom robite odchyt adeptov? videl som ze ich nalakal na jedlo a potom ich prelovil
Co robite s "menej vyfarbenymi" jedincami?
Mam sa o toto pokusat - selektivne chovanie - ak mam krevetkarko skor na ozdobu a tej zelene je tam dost, alebo mam radsej pockat, nasetrit na "chovne" nadrzky a skusit to takto?

Nejde mi o predaj. Ide mi to pekne vyfarbene krevetky.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa jamro27 »

nemusis to tak robit pokial to mas ozaj len na ozdobu, selekciu robis tak ze jedince ktore su menej vyfarbene davas prec z akva. Do porodnicky sa skor dava na cielene krizenie alebo chov.

Poznamka: moderator by ti odporucil prislusne forum kde sa to ma riesit a nie pri akva, ma sluzit len na prezentaciu krevetkarka.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

Stewie napísal:Chrumkavé akva pre krevetky v nature štýle ;) na parádu
Dakujem. Stale mam chut sa v tom rypat. ale pomalicky to posuvam.

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

jamro27 napísal:nemusis to tak robit pokial to mas ozaj len na ozdobu, selekciu robis tak ze jedince ktore su menej vyfarbene davas prec z akva. Do porodnicky sa skor dava na cielene krizenie alebo chov.

Poznamka: moderator by ti odporucil prislusne forum kde sa to ma riesit a nie pri akva, ma sluzit len na prezentaciu krevetkarka.
Ok, dik za nasmerovanie. Precital som si temy
http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=218
http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=124
http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=184
a bud mi nieco uslo pri citani, ale nenasiel som sam take co som opisoval. Ale, skusim postovat tam.
dik

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Milos »

jamro27 napísal:nemusis to tak robit pokial to mas ozaj len na ozdobu, selekciu robis tak ze jedince ktore su menej vyfarbene davas prec z akva. Do porodnicky sa skor dava na cielene krizenie alebo chov.

Poznamka: moderator by ti odporucil prislusne forum kde sa to ma riesit a nie pri akva, ma sluzit len na prezentaciu krevetkarka.

Vdaka jamro!
Najlepsia bude z tych troch asi tato tema: http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=184

Loki, vytaj na krevetkari.sk! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

Dnes po navsteve burzy>
+10ks Sakura (od Ludvík Šabršula)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa jamro27 »

aj ja mam prirastok od Ludvika
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Ludvík nás dnes viacerých zásobil :D ja som bral yellowky tesne pred chlapíkom kt. zobral všetky zvyšné tj. asi 40 ks :geek:
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Loki12 napísal: Clnka pravohrota (pravidelne ich nicim pinzetou, aj preto som vyrazne obmedzil krmenie)
ahoj Loki,
z vlastnej skúsenosti ti na tie male beštie odporúčam namiesto pučenia tento prípravok.lebo keď to pučíš (čo môže byť síce určitý druh terapie) tak sa nedopučíš
http://akvaland.sk/2209-esha-gastropex-10ml.html

je úplne neškodný pre ryby a krevetky a aj pre baktérie
je primárne určený na ničenie kotúlok, ale pravda je taká, že kotúlky obmedzí na 99%, ale člnky na 100% už po 2 dávkach.
kotúlky to po 2-3 týždňoch rozchodia a nejaká sa vždy zachráni, ale člunky mi vymizli natrvalo.

pre istotu odporúčam presťahovať nejaké vzácne slimáky na čas preč (clithony a pod.ň, 2 dni dávkovať ten prípravok, potom počkať pár dní, v nasledujúcich 3-4 dňoch meniť 1/3 vody, nech sa tá chémia dostane z vody a potom už môžeš fungovať bez člnkov

odskúšané

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Loki12 »

hmmm. skusim to.
aj ked nerad lejem tieto chemicke "zazraky", ale uz to zacina byt viac otrava ako terapia :-)

Helenku na chvilku vylovim a pustim sa do nic :-)
dik za napad.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Loki 30 litrov - Cube

Príspevok od používateľa Milos »

Drzte sa temy! O skodcoch a parazitoch je tu samostatne forum. Tato diskusia do "vase krevetkaria" nepatri.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], ewuzuwuc a 12 neregistrovaných