kocúrove krevetkáriá

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa kocur_82 »

Zdravím Vás, tak som sa po dlhšej dobe rozhodol vyjsť s kožou na trh :)
Predstavujem Vám moje dve krevetkáriá, obidve majú objem cca 35l, sú vedľa seba na stole v detskej mojich chalanov,
začnem od ľavej nádrže, tá je staršia, má cca 1,5roka, hustejšie zarastená cryptocorynami affinis, na hladine plávajúca hydrocotyle leucocephala a myslím rožkatec, filter bublifuk s bioakvacitom, osadenstvo cca 20 dospelých neocaridina red cherry, niektoré sú farebnejšie, iné menej + cca 30 mladých krevetiek, ďalej tri neritina zebra a päť modrých slimákov planorbella, krevetkám sa celkom darí, je to absolútne bezúdrbová nádrž, teda až na týždennú výmenu cca 4 litrov vody za odstátu, inak nič.
pravá nádrž je podstatne mladšia, má cca 2 mesiace, substrát od denerle, filter opäť bublifuk, v strede je mach mini pelia, na hladine opäť hydrocotyle leucocephala a rožkatec. Osadenstvo, z ktorého som zatiaľ strašne nadšený je 15ks krevetiek neocaridina yellow golden stripe od Ludvíka Šabršulu, mám ich tam od poslednej burzy v BA a dve už nosia :D , opäť sú tam aj tri neritiny zebra a päť pre zmenu červených slimákov planorbella. Strašne dúfam, že sa bude dariť aj týmto krevetkám, sú naozaj krásne, chovateľa môžem len odporúčať. Údržba je aj pri tomto akvárku rovnaká.
Dúfam, že sa budú akvárka páčiť, poteším sa každému komentáru.
IMG_8329.JPGzm1.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:06, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa jamro27 »

troska viac foto
vyzera to dobre
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

Re: kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa kocur_82 »

už je, nevedel som aký je limit..., viac fotiek bude určite, aj bližších, ale dnes som mal čas len na jednu celkovú.

fallax
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Jan 2016, 19:33
Bydlisko: Otrhánky - BN
Kontaktovať používateľa:

Re: kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa fallax »

Veľmi pPekné kryptošky, podľa mňa by to mohla byť skôr c. wendti green.

kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

Re: kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa kocur_82 »

Zdravím Vás, aktualizácia, alvárka fungujú bez problémov s minimálnou údržbou, mám už aj prvé mladé cca 10ks zo žltých neocaridín, nosia ďalšie štyri samičky, z mladých sa teším :) V obidvoch nádržiach mám lastúrnatky, nedarí sa mi ich eliminovať, dúfam, že nebudú robiť nejakú šarapatu, zatiaľ ich neriešim, red cherry sa množia veľmi pekne.
Na znalcov mám otázku, hlavne žlté krevetky sa pred svetlom často skrývajú pod filter, pod mach a pod. nehovorím, že nevyjdu vôbec, ale často sú skryté hlavne samičky, zvyknú si časom, alebo mám znížiť intenzitu svetla? Na hladine mám kopec rastlín čo robia tieň, ale aj tak sú zalezené. Pridávam aj nejaké fotky, tak snáď sa budú páčiť.
P1080958.JPGzm.jpg
P1080951.JPGzm.jpg
P1080949.JPGzm.jpg
P1080948.JPGzm.jpg
P1080985.JPGzm.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

Re: kocúrove krevetkáriá

Príspevok od používateľa kocur_82 »

ešte jedna
P1080962.JPGzm.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných