Pandora

Prezentujte svoje krevetkárium
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Skor to prve, ze ta tema by tuto diskusiu rada privytala. Ziva prazdnotou a toto je zaujimave :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Skor to prve, ze ta tema by tuto diskusiu rada privytala. Ziva prazdnotou a toto je zaujimave :)
Ono by to chcelo spraviť nejaké výcucy z toho co píšu ludia na fóre a spraviť z toho článok. Ako pre mňa to bol dobrý tip, že mi Slezina poradil, lebo mangrovnik by som upodozrieval snad ako posledny, kedže s ním žiadnu skúsenosť nemám a v podstate ani neviem odkial je lebo to mám z tretej ruky.

Denníček: Elegantky majú po prvom dni v akva už aj prvého potomka. :lol:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Jozef ak sa ti chce urobit vycuc/clanok z niektoreho fora, mas moju podporu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Jozef ak sa ti chce urobit vycuc/clanok z niektoreho fora, mas moju podporu.
Skusim cez vikend z čohosi maleho spraviť výcuc ak sa k tomu dostanem.

Denníček: vcera som videl jednu CRS nosiť vajíčka, ale dnes ráno som ju nejak nevedel nájsť, beztak mi robí problém rozpoznávanie pohlavia a to že som našiel nosiacu samicu som musel do akvarka poriadne škúliť, asi by to chcelo trochu poupravovať akva a zrejme by to chcelo ešte nejake nové korene, budem musieť dneska popátrať po obchodoch čo by sa mi tam hodilo a niektoré machy by som dal na ne. Mriežky sa síce osvedčili ale chcelo by to trochu peknejší layout akvarka. Plus možno nejaké kamene aby sa mi Cuba nerozliezala kade tade a držala sa jednom mieste.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Moja radosť z nosiacej crs netrvala dlho. To už je druhá čo nahodila vajcia a skapala.
Plus som našiel ďalšiu skapatu ale ešte som nemenil vodu odvtedy ako som ten mangrovnik vytiahol. Zaujímavé je že modré neocaridiny žijú bez ujmy.
Aj keď som trochu rátal s tým že sú to moje prvé crs a že šance aby u mňa na prvý pokus prežili nie sú 100 percentné, a preto som aj kupoval c-ckove, ale aj tak to zamrzí.
Dnes som našiel druhu malú elegantku.
V byte je permanentne cca 25 stupňov čo im už tiež nemusí voňať.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Ten list mam aj pri CRS aj pri modrých a možno už tretí aj tam aj tam. Neviem ci by som tam hľadal chybu..Boli objednanavane od Jamra s Poľska..

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa seic »

- cattapu-mandlovnik beru z eBay a nezavadnost kazde zasilky si nejdrive otestuji u Neoc. mixu, kdyby nahodou... prozatim ale vzdy bez problemu, tim to asi nebylo
- jinak nic si z toho nedelej, ja s Caridinami zacinal 3x :-) nez se mi ted trochu zacalo darit...
- jo co ta skorice? varil jsi ji pred vlozenim do AQ? ;)

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Varil škoricu? Nie vôbec. Ale asi som mal, že? Inak našiel som ďalšie zdochlinky, ale iba crs. N. Blue žijú bez ujmy.
Aj to vcelku beriem športovo s crs. Ešte že som kupoval c-cka. Keby takto padali A-cka tak ma asi rozhodí.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef odmieriam kolko stupnov maju u mna Cckove crs a napisem ti, za chvilu. Len zidem dole.

Edit: Hm tak zatial len 23,5 st. C. Ale aj tak si nemyslim, ze ti kapu kvoli teplote.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Len v krátkosti z denníčka, lebo poslednú dobu nestíham.

cca 30.5 vložený ďalší koren do akva a vacsinu machov som z mriezky premiestnil nan.
rsz_2dsc_0022.jpg
7.6.2016 mi prisli raciky od svobody, 7 samcov a 4 samice, objednal som sice 4 samcov a 6 samic, ale neriesil som to dalej. Ide o raky Cambarellus diminutus.
Hned po vpustení som videl že sa snažili páriť.
Bolo vidno aj prvú neocaridinu s vajíčkami ale tá bola od Libuša.

Včera som im do akva pridal trubičky z elektroinštalácie aby sa mali kde raciky schovavat.
Nosia 2-3 samice od Libuša a asi jedna od Maroša. Co sa týka miniribiek, tak som napočítal asi 5 ks mladých.
Voda vymenená až po dvoch týždňoch, 10 litrov. Caridinky od Denisa pomaly ale isto odchádzajú, včera som videl dalsiu ko.

puff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Jan 2016, 21:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa puff »

v prvý řadě bych vyhodil tu skořici. 99% skořice prodávaná v evropě je z číny ( Skořicovník čínský ) a podle odkazů co jsem se dočelt je nejen pro krevetky jedovatý !!

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Puff mozno ma skoricu urcenu pre krevetky, ktora je v poriadku. Mam to odskusane u sulawesiek

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Škoricu má túto a ja som mu ju dával.. Či je vhodná,alebo nie. Posúďte..
uploadfromtaptalk1465977198149.png

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ta je ok. Presne tu istu maju sulawesky

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

puff
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Jan 2016, 21:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa puff »

Tak to by měl být ten... (Wikipedie) Skořicovník ceylonský (Cinnamomum zeylanicum) pochází ze Srí Lanky (ostrov Ceylon). Cejlonská skořice je považována za tu nejkvalitnější (z toho nejlepší je z kůry osmiletých keřů). Je silně aromatická.Kůra po usušení tvoří charakteristické tenké svitky, okraje se svinují dovnitř, takže vznikají jakési dvojruličky ...
Každopádně bych si zkontroloval jestli opravdu dodávají to co je na sáčku napsaný (podle obrázků na netu by měli být jednotlivý druhy k rozeznání). Nechci šahat polákům do svědomí ,ale po určitých zkušenostech bych si to ověřil.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Chyba mohla byť aj inde. Mal som tam mraky nerezových sitok a možno voľačo púšťali. Aj keď boli umyté, odstáte v octe a x krát preliate teplou vodou. Keď som skúšal čisté šírka dať do Hcl s trochou vody tak sa sfarbila do zelenkasta. Takže asi neboli úplne čisté aj keď som sa snažil. Teraz je tam len jedno, kde mám machy a jedno ako shrimp protector, a po pár výmenných vody asi nekapu. Posúdiť to neviem keďže je ich len zopár a zrejme ostali len samce. Asi skúsim dokúpiť ešte nejaké c-ckove crs nech si overim teóriu. Už není co vylúčiť.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Pre skoricu a ine doplnky do akvaria tu je ine forum.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Tak po dlhej dobe som sa sem zase dostal. Mám pocit že modrých neocaridin asi ubúda, ale nedá sa to jednoznačne povedať. V poslednej dobe som dosť vyťažený a nie je tolko času sa tomu venovať a sledovať to. Caridiny odišli takmer všetky, zostalo len zopár kusov.
Predvčerom som našiel asi 4-5 ks krpatých modrých neocaridin, tak dúfam že ich tam je zašitých viac a že sa mi rozbehnú. Včera pustila mladé aj jedna račica Cambarellus diminutus a zopár z nich som aj videl.
Keďže je tam akadama, tak sú pozaliezaný v nej. Na jednej strane je to asi aj dobré že sa k ním dospelé kusy nedostanú, ale dúfam že ich nezasype alebo v nej neuviaznu.
Rybky Neoheterandria elegans sa v týchto teplých dňoch naštartovali a vidno nové mladé kusy.

Plán bol taký, že so konca leta by sa mohli rozmohnúť natoľko ze by som si z nich mohol spraviť selekčný výber a dať ich do nejakej novej 200vky, lebo táto 90tka v podstate dožíva a aj jej tvar nie je bohvie aký, je zbytočne vysoké a malá plocha dna, filter už frčí xy rokov a aj osvetlenie. Chcelo by to vymeniť za nové kusy.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Denníček: 23.6 aplikácia Tremazolu, všimol som si že krevetky boli napadnuté Scutariella Japonica, zrejme už dlhšiu dobu a možno aj ich stagnácia a predošlé úhyny sa mohli pod tento stav podpísať.
Výmena až 80% vody.

Pár dní po výmene kontrola NO2 a musím poznamenať, že Tremazol nezabije bakterk vo filtri čomu sa velmi teším.

Elegantky sa množia, ráčiky tiež, niektoré mladé majú aj do 1 cm, sem tam sa zrejme dospelým podarí odchytit nejaký mladý kus.
Krevetky sa vcelku držia už vidno nejaké nové potomstvo, momentálne nosí asi iba jedna samica.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot], osoyuzoxizobd, ubisougo a 13 neregistrovaných