Nádobka 28l

Prezentujte svoje krevetkárium
none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa none »

ahoj. chcem sa spýtať na ten molitan okolo filtra:
- prelezú ti malé krevetky cez neho k filtru? prípadne nachádzaš mlade vo filtri?
- aký má vplyv na funkciu samotného filtra?
:arrow: jednak či filter udržuje akvárium dostatočné čisté?
:arrow: a potom či netrpí filter s tým, že potrebuje vyvinúť väčší ťah keď prúdiaca voda má v ceste prekážku?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

None, je tu forum o filtracii. Lepsie bude pytat sa tam ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa none »

Ja viem, ale táto otázka bola tu preto, že sú tu k nej fotky a konkrétne akvárium s konkrétnymi skúsenosťami. Ak budeme mať všeobecnú otázku, položím ju do fóra o filtrácii. Áno viem poriadok musí byť :|

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Zdravím,

Nie nepreliezla mi ani tá najmenšia, akva už je Rusene
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

none napísal:Ja viem, ale táto otázka bola tu preto, že sú tu k nej fotky a konkrétne akvárium s konkrétnymi skúsenosťami. Ak budeme mať všeobecnú otázku, položím ju do fóra o filtrácii. Áno viem poriadok musí byť :|
ok :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

Osobne kupujem filtre, ktore su uz od vyroby bezpene pre krevetky. Nie som moc kutil, asi hlavne preto :) Ak to zbuchas na kolene, na cistotu vody to negativny dopad urcite mat nebude. Pokial ide o vplyv na filter samotny, tam neviem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

...ale pocas normalneho chodu neupraveneho filtra dochadza k zmenam v priepustnosti tym, ako sa ti vo filtracnom mediu usadza biofilm a detrit. Takze myslim, ze ta elektronika a mechanika by mala byt na nieco take pripravena.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa none »

Nejaké filtre som testoval a aj ich odpálil, hlavne deritom. Bolo to však pri rybách nie krevetkách. Tak zato som sa pýtal na funkčnosť, či to utiahne. Samozrejme pri krevetkách nebudem robiť drastické experimenty.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných