Lukášova chovňa

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Lukas.Krevety
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Nov 2018, 09:44

Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa Lukas.Krevety »

Ahojte kolegovci budúci :roll:

Po dlhšom skúmaní a bádaní som sa odvážil vám aj napísať.
Trošku som sa tu pošmrtkal a idem sa vás popýtať pár vecí.

Chcem si založiť krevetárium, ale chcem ísť na to trošku inak.
Nejde mi ani tak o samotnú estetickosť nádrže, zato aj názov nádrže je chovňa :lol:

A teraz k tomu inému, keby som to spravil obrátene a namiesto prispôsobovania vody pre krevetky by som si zvolil druh krevetiek ktorý by zvládol podmienky mojej kohútikovej vody bez nejakej zmesy reverznej osmózy alebo destilovanej vody alebo podobne.
Myslíte, že by sa to dalo?

A samozrejme pár otázok ako každý začiatočník.
Moje rozmery akva /chcem si dať zlepiť na mieru kvôli miestu/ 36x36xVÝŠKA /koľko by mal byť minimum? Pretože mi príde zbytočné mať kocku o výške 36 cm...
Ďalej substrát, čítam tu takmer všade ebi Gold... Ja som ale pozeral aj jednu nemenovanú stránku a tam je viac všelijakých substrátov od Rataja cez ADA amazonia Light až po nejaké japonské.. Tuším Shirakura, či tak nejak. Viem záleží to aj od daného druhu kreviet. Ale poprosil by som vás o nejaké linky priamo ;)

Ako filter by som namiesto nejakých Hightechov skúsil niečo iné a tu by som potreboval naozaj pomoc skúsenejších.
HAMBURSKÝ PLOŠNÝ Filter, toto ma vcelku zaujalo. Chcel by som si z plastu vyrobiť nejaký ten rám, do ktorého by som vsunul biomolitan a za ním by bol priestor na uloženie čerpacej hlavy a ohrievača. Keďže to nechcem dávať len do rohu ale spraviť z neho zadnú stenu akvária, mám tam miesto aj na ďalšie filtračné náplne. Čo by ste tam odporučili? Či stačí takto? Pripadne môj ďalší nápad, mohol by som ten molitan pokryť machom aby zarástol?

Svietenie by som riešil len klasickým čínskym LED pásikom, pretože neplánujem pestovať nejaké extra druhý rastlín.

A posledná otázka, aké testery kúpiť... Konkrétne, značka, typ, atď atď.???

Budem vám vďačný za každú jednu odpoveď a radu.

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa janoch »

cau ja som tiez zaciatocnik a mam neocaridiny tie nepotrebuju specialnu vodu a mozes si vybrat farbu

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

čau Lukáš, z toho čo píšeš si myslím že pre teba bude vhodná voľba druh kreviet Neocaridina tie idú aj na klasickej kohútikovej vode tiež ich tak doma chovám, tým pádom sa ti aj vylučuje nutnosť riešiť RO alebo destilku a zároveň aj nejaký aktívny substrát ako je (ebi gold, amazonia, shirakura apod.) pretože neocaridiny takéto substráty nepotrebujú...kúp klasické inertné dno ideálne čierny kremičitý štrk jemnej frakcie na ktorom je dobre vidno vyfarbenie (červená, žltá, oranžová...) čo sa filtrácie týka tak hamburgský plošný filter mi príde ako najlepšia voľba z hladiska veľkosti filtračnej plochy čo sa týka interných filtrov...(ľutujem že som ho ja vo svojich akváriách pri zakladaní neriešil tiež) pre neocaridiny ale bohato stačí klasický bublifuk so vzduchovaním..čo sa týka výšky akvária dal by som nejakých 25-30cm nech to má aspoň nejaký objem....svetlo bohato stačí aj ten led pásik ja mám jedno akva s neocaridinami kde je svetlo iba čo dopadne z okna a rastú tam jednoduché rastliny :) testery sú ti podľa môjho názoru k ničomu ale ak chceš nejaký kúpiť poradím ti Seachem NO2/NO3 je to kombinovaný test na obidva parametre používam ho a pri zábehu je to dobré vedieť či už môžeš dať krevety či nie...určite ti poradia mnohí skúsenejší tu z fóra ale takto by som to poriešil ja ak ťa ešte niečo napadne kľudne sa opýtaj
ideálne je prejsť si jednotlivé sekcie kde sa dozvieš mnoho informácií aj keď niektoré už niesú až tak aktuálne :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Lukas.Krevety
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Nov 2018, 09:44

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa Lukas.Krevety »

Martin, rozprávame sa tu o kremkcitom štrku alebo piesku?
A do toho asi nebudem musieť /respektíve vedieť sadiť žiadne rastlinstvo, že? Len aby som nespravil nejakú blbosť.

Ide mi o to odchovať/rozmnožiť krevetky :)

Odkiaľ inak objednávate? Pripadne budete mať niekto na predaj nejaké neocaridiny? :?: :?: :?:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa Milos »

Ok, zdravim na fote a v hobby a zacnem poznamkou o pravidlach fora :)
Sekcia "Vase krevetkaria" sluzi ako blog o konkretnych akvariach uzivatelov, nesluzi na riesenie konkretnych technickych otazok. Na to su tu specializovane fora v prislusnych sekciach, kde mozes najst vela informacii na tebou polozene otazky, alebo sa spytat.
Dakujem za pochopenie, bez tohoto pravidla by tu namiesto fora bol len jeden velky chaos.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Lukáš musíš rozhodiť otázky na jednotlivé veci do tém ktoré sú tu už predpísané tak je v tom poriadok...alebo ak chceš napíš SS
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa Milos »

K tomu este: Stale by bolo lepsie cez jednotlive temy, ako cez ss. Vdaka tomu su odpovede zdielane, vyhladatelne a zdielane aj pre dalsich zaciatocnikov. Mne moc nedava zmysel, ked sa ludia pytaju napr. zaciatocnicke otazky v ss a fora pre zaciatocnikov su potom mrtve, akoby to nikoho na nezaujimalo :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Lukášova chovňa

Príspevok od používateľa Milos »

Cav Lukas, odpovedal som na tvoje otazky tuna: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=41 ... 927#p11927
Cokolvek ta dalsie napadne, prosim bez vahania sa pytaj (v tom fore pod linkom).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Deborahhog a 10 neregistrovaných