Vir 50l

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Ahojte vospolok,
o skromnej 50l nadrzke s Red Cherry a CRS si sem-tam nieco zapisem tuto:
krevetky (dennik)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim ta Viridis (mam si to prelozit ako "Zeleny", alebo ako "Zelenac"? :D )
So skromnostou to netreba prehanat, 50 litrov je u mna oblubeny objem nadrze pre krevetky. Resp. 45, ak mam byt presny.

Nemam cas si tvoj blog teraz prechadzat, dufam ze sa k tomu dostanem neskor.
Len k jednej veci, ktoru som narychlo zaregistroval: Neprezivaju ti mlade CRS. To sa deje z mnohych dovodov, ale najcastejsim je voda o nevhodnych parametroch. Aku mas vodu, z akeho zdroja?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Viridis urcite zelenac v akvaristike nie je, na akve je registrovany uz od roku 2002 :) Feri ma od mna crs krevetky, je to hodne odolny kmen, mam ho snad 6 rokov ak netaram, lebo si uz fakt nepamatam. Ale aj napriek tomu krevetky nedonosia vajicka a male sa nevyliahnu. Urcite su tam vysoke hodnoty vody, ked sa toto deje. Ine krajsie kmene by uz davno boli KO.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Milos »

Je mi jasne, ze Viridis asi nebude znamenat Zelenac, bola to cisto jazykova hratka :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Denis napísal:Viridis urcite zelenac v akvaristike nie je, na akve je registrovany uz od roku 2002 :) Feri ma od mna crs krevetky, je to hodne odolny kmen, mam ho snad 6 rokov ak netaram, lebo si uz fakt nepamatam. Ale aj napriek tomu krevetky nedonosia vajicka a male sa nevyliahnu. Urcite su tam vysoke hodnoty vody, ked sa toto deje. Ine krajsie kmene by uz davno boli KO.
Vodu som zatial nemeral, ani neupravoval. Cize prezivaju v cisto vodovodnej vode. Mala by byt podla parametrov vodarni iba mierne tvrda; otazne je vsak, co z vodovodu v tom ktorom momente pri vymene naozaj tecie.
Cize to je jeden negativny element. Druhy negativny element, ktory moze byt v hre je stare, cca 7 rocne dno, ktore pamata uz naozaj kadeco.
S CRS to je pokus, ci budu schopne u mna prezivat a mnozit sa pri beznej (teda mojej = nie prilis prehnanej) starostlivosti. Zatial to vyzera, ze skor zrejme nie. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Diskusie vo fore ma vyhecovali a som dnes Tetra GH/KH test.
Nameralo mi nasledovne hodnoty, rovnako v akvariu aj vo vode z vodovodu:
GH 6°dH, KH 7°dH
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Viridis som rad, ze si to pomeral :) ale, ale... GH je celkova tvrdost a ta nemoze byt nizsia ako KH uhlicitanova tvrdost. Dade tam mas zradu v meraniach. Ak by si mal GH take ako mas, tak je to idealne pre CRS krevetky. KH je vysoke, ma byt max do 2 KH.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Co som tak teraz googlil, tak je to pri akva testoch pomerne bezne, ze KH sa moze zmerat kus vyssie/skreslene. Je o tom kdesi na akva.sk starsia diskusia.
Akurat som nasiel, ze pre caridina cantonensis "tiger" by taka voda mohla vyhovovat dokonca bez uprav. Hm. Hm.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz ja som v chemii uplne mimo, takze tomu nerozumiem, ako je mozne vyssie KH od GH. A ano, stalo by to za pokus vyskusat v tvojej vode chovat tigre, len ich nemat v jednom akva s crs, krizia sa spolu.

Este by som dodal, kedze mas stare 7r dno ak sa dobre pamatam, tak pH mozes mat dost nizke pre tigre, kedze nad 7 potrebuju...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Denis napísal:Nuz ja som v chemii uplne mimo, takze tomu nerozumiem, ako je mozne vyssie KH od GH.
Pochopil som to tak, ze akva kvapkovy test je iba orientacny. Dokonalejsi laboratorny test by KH nameral korektne, akvaristicky kvapkovy moze mierne skreslovat, pretoze okrem karbonatov vraj jeho vysledok mozu ovplyvnit aj ine rozpustene soli.
Denis napísal: A ano, stalo by to za pokus vyskusat v tvojej vode chovat tigre, len ich nemat v jednom akva s crs, krizia sa spolu.
Este by som dodal, kedze mas stare 7r dno ak sa dobre pamatam, tak pH mozes mat dost nizke pre tigre, kedze nad 7 potrebuju...
Asi trocha este pomeriam dlhodobejsie a aj pH, z jednoho merania sa este zavery robit nedaju.
Potom uvidim, akym smerom ist, ci skusit doupravit vodu na prijatelnejsie parametre pre CRS, alebo vyskusat tigre v neupravenej.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Milos »

Ak by som mal vodu, ktora sa musi pre CRS upravovat, ale zaroven je idealna pre tigre, nevahal by som ani chvilu a investoval do nejakych vychytenejsich tigrov :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Ano, je to logicke a lakave. Aj ked by som asi na skusku prv skusil nieco menej vychytene = menej narocne.
Mate tipy na nejakych chovatelov, ktori by potencialne mohli mat do buducna prebytky tigrov ? (Denisa samozrejme registrujem ;))
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Feri mam zo 50ks tigrov, tych 10ks ako pre teba obetujem :) Kupoval som ich na burze v ZA, pan vravel, ze su to take "stepaky". Vychadzaju totizto z nich obycajne tigre, super tiger, blue tiger a black tiger a niekore maju aj oranzove oci. Rozhodni sa a daj vediet ;)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Spojazdnené ďalšie staré akvárko. Pokusne sú tam 4 divoko sfarbené "Tigre" a 4 modré neocaridiny kúpené na burze vo Zvolene koncom novembra.
Ak sa vydarí, pribudnú k nim v januári krajšie tigre od Denisa. :) Nižšie obrázok jednoho z mojich"Tigrov".
(Ďalšie obrázky, napr. pohľad na začínajúce akvárium, CRSky v 1.akva ... na stránke v podpise)
Obrázok
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Feri, fotka vyzera byt na samicku, akoby sa jej sedielko robilo. Cital som na tvojej stranke dennik, pekne si to pises, budes vediet aj casom odsledovat co si spravil v akva ked sa nieco podarilo/nepodarilo. Podla mna ty budes ten, kto sa tu na nasom fore prvy pochvali odchovom tigrov. Drzim palce ;)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Vďaka, bodaj by si mal pravdu. :) Uvidíme. Pri troche šťastia, rozvahy a trpezlivosti, by sa im mohlo u mňa dariť. Vyzerajú byť odolné. Nielenže prežili 2 a pol týždňa v karanténnom 5l poháry bez filtrácie, ale teraz posledne aj pokus so zvyšovaním ph sódou bikarbónou. pH sa pekne zvýšilo nad 7, avšak kH stúplo kamsi k 14 a to som pomeral opozdene až dnes. Musím to vrátiť pomaly nazad do optimálnejších hodnôt.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Fuha to som netusil, ze soda bikarbona zvysuje KH. Ja som ju tiez pouzival na zvysenie pH a teraz uz len miesam RO s VV. VV ma pH 7,5 a po namiesani s RO (6,6-6,8) mi vyjde pH 7,1

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Hryzo »

dal si tam krevetky po tusim 22 dnoch ak som dobre pocital ... este by som neoslavoval a radsej robil castejsiu udrzbu (2x tyzdenneň ... pri zabehu akva byva toto dost kriticke obdobie ale verim(e) ze vsetko dobre dopadne ala moje cherry ktore to zvladli v nezabehnutom akva :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa viridis »

Obrázok
Jedna z nových modrých neocaridin.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vir 50l

Príspevok od používateľa Denis »

Feri som zvedavy ci ti aj modre z nich vyjdu. Mas obe pohlavia?

Kamarat kupoval v ZA na burze modre a ani jedna z nich mlada nebola modra. Ale co musim povedat, ze boli na predaj len samicky a vsetky alebo cast z nich uz nosili vajicka. A ani jedna modra nevysla. Kamarat mi tie samicky dal do chovne, tak ze boli v samostatnom akva a naozaj priesvitne, par dokonca aj cervenych.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 15 neregistrovaných