Dochnutie krevetiek

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
Marcel111
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Sep 2017, 12:01
Kontaktovať používateľa:

Dochnutie krevetiek

Príspevok od používateľa Marcel111 »

    dobry den . Pred tyzdnom som si kupil krevetky neo. Car. Davidi orange, crystal red ,bloody mary. Asi pred 4 dnami som zustil ze mi crystal red zdochli . Kupil som si z každeho po 4 ks. A všetky 4 ks zdochli . des rano som zistil že neo. Car. Orange mam zase 3 mrtve. Čo robim zle? . mam aquarium 6 l. Toto aqua je len kratkodobe o 2 tyždne pojdu do 50 l.nemam tam filtraciu ani okysličovač . nemam tam rybky . dakujem za odpoved.

    Milos
    Príspevky: 1655
    Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
    Kontaktovať používateľa:

    Re: Dochnutie krevetiek

    Príspevok od používateľa Milos »

    marcel na toto nie je jednoduche odpovedat, zle moze byt vela veci. najskor sa ta spytam. krmis ich nejak? pretoze ak v 6L akvariu bez filtracie krmis, najpravdepodobnejsie je, ze dochnu koli otrave dusikatymi latkami z rozkladu krmiva.
    v takejto docasnej nadrzi ak uz naozaj krevetky musia byt (lepsie by ale bolo pockat s kupou, ak je to mozne), tak sa nemoze krmit.
    Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

    Marcel111
    Príspevky: 2
    Dátum registrácie: 10 Sep 2017, 12:01
    Kontaktovať používateľa:

    Re: Dochnutie krevetiek

    Príspevok od používateľa Marcel111 »

    Ano krmim ich krmivom pre račiky slimaky , prhlavov, škrupinov z vajcA

    Milos
    Príspevky: 1655
    Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
    Kontaktovať používateľa:

    Re: Dochnutie krevetiek

    Príspevok od používateľa Milos »

    no tak koli tomu dochnu. ak smiem odporucit, precitaj si nieco o kolobehu dusika v akvariu (pribuzne temy su biologicka filtracia a zabeh akvaria). nieco ludia na tuto temu popisali aj tuna na fore. je to zaklad teorie, bez ktorej to ide len velmi tazko.
    Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

    Napísať odpoveď

    Kto je prítomný

    Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných