Predaj na burze

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
trojanhorse
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Feb 2018, 18:32
Kontaktovať používateľa:

Predaj na burze

Príspevok od používateľa trojanhorse »

Ahojte, zaujímalo by ma, ako to je teraz na burzách, čo sa týka používania ERP (pokladňa)?
Viem, že podnikateľ je povinný registrovať všetko v registračnej pokladnici. Ale ako je to s chovateľom - nepodnikateľom, ktorý chce predávať svoje prebytky? Či už rybky, krevetky, slimákov, rastlinky atď... Môžem to legálne predávať na burze alebo je to oficiálne zakázané? Mám prečítaných kopec článkov, ale jednoznačnú odpoveď z toho som nevydedukoval...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj na burze

Príspevok od používateľa Denis »

Tu to organizator Akvatera burzy vysvetlil - http://www.akva.sk/nova-legislativa-ohl ... ml#p304497

Ak teda clovek nie je zivnostnik, nema sa coho obavat na burzach a svoje prebytky moze predavat.

trojanhorse
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Feb 2018, 18:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj na burze

Príspevok od používateľa trojanhorse »

Ďakujem za info. Len jedna veta ma zarazila: „Fyzická osoba nepodnikateľ vám môže predať vlastné roľnícke prebytky formou kúpno-predajnej zmluvy a príjmovým dokladom. Do výšky 500.- euro/rok je to nezdaniteľné, všetko, čo je nad túto sumu je FO povinný priznať v daňovom priznaní § 8 príležitostný príjem. „

To znamená, že podľa tohto "úžasného" zákona, by som mal pri každom realizovanom predaji na burze, vypisovať kúpno-predajnú zmluvu? To by asi nedopadlo dobre... Je mi jasné, že to nerobí nik, len by ma zaujímal postoj výpalníkov z daňového alebo z finančnej správy...

So slzou v oku a s patričnou dávkou nostalgie, spomínam na zlaté časy, kedy sa pravidelne konali burzy v Senci, vo Vajnoroch a podobne, kde sa dalo predať a kúpiť čokoľvek. Takisto chovateľské burzy v Žiline v športovej hale a podobne...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných