Krab Limnopilos naiyanetri

Najčastejšie chované druhy rakov a mini ráčikov u nás
Napísať odpoveď
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Krab Limnopilos naiyanetri

Príspevok od používateľa Hryzo »

https://rybicky.net/atlasostatnich/krab ... naiyanetri

budme ferovy, a ked maju krevetky a raci svoje temy, kraby by mali mat tiez svoju nie ? :), ked, tak prepsunte ak vytvorite zvlast sekciu.

na poslednej burze v brne som si kupil 6 kuskov do akvaria s krevetkammi. samozrejme som o nich malicko cital, nez som vobec o nich uvazoval, avsak kupa to bola podla mna dobra a nemam preco lutovat.

Krabici su naozaj malilinky (preto sa po anglicky vola micro crab), mensi ako nech na malicku a celkovo su mensi ako dospele krevetky. ich velkost udavana na internete 1-3cm vypliva asi od jedneho konca noh po koniec ruhych, pretoze telicko je asi velkosti hlavicky bezneho klinca. moji niesu biely, ako ich mozete najst cez google, ale skor hnedy ci mierne do bleda.
chovam ich s neocaridinami carbo/black rili a panciernickami pyjmejmi, nijako specialne nekrmim, len to, co bezne krevetkam a rybam (suche granulovane krmivo pre ryby a dnove zivocichy, sparena zihlava, grindal)

teplotu vody v akvariu drzim na cca 25,5 (pre krabov je odporucana 26 na plnohodnotny zivot, avsak dal som taky kompromis pre vsetky 3 druhy zivocichov v akvariu), vodu nijako neupravujem a davam vodovodnu gajarsku, ktora je dost tvrda.
akvarium je 30x30x30, http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=90&start=60
tehniku v akvariu samozrejme neprehanam, akvarium je bez filtra, iba so svetlom a ohrievacom.
na dne klasiky kremicity strk frakcie 2-4, osadene zivymi rastlinami (crypto aff, crypto wendii, a nejaky maly echinodorus), s dekoraciou drevom.

intenzitu svetla som este nedoladil uplne a steny akva mam pokryte zelenou prachovou riasou, co vsak pre bezstavovce v akva je len plus.

co som si minule vsimol, krab jedol zvlek po krevetke, co je asi v ramci doplnania stavebneho materialu na pancier bezne u vsetkych takychto zivocichov
ak spozorujem nieco nove, dopisem
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných