Macrobrachium dayanum

Macrobrachium dayanum, Macrobrachium lanchesteri...
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Macrobrachium dayanum

Príspevok od používateľa Milos »

Mozno budu aj trocha menej agresivne, ked sa teraz schovavaju :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Macrobrachium dayanum

Príspevok od používateľa mysiak »

Musim zaklopat, zatial som nove urazy na rybach nevidel. Samicky maju predsa len mensie klepeta, takze nedokazu spravit nejaku velku paseku. Plne dorasteneho samca som este z novej varky nevidel, ale kto vie ci sa tam neobsmieta, maju az neuveritelny dar "zmiznut" v akvariu.

Mozno bol problem aj s nevhodnym zlozenim - vela samcov a iba jedna ci dve samicky. Nemali co robit, tak sa sekali navzajom a z nudy si to odniesli aj ryby. :) Pred zopar tyzdnami som zaradil do pravidelneho jedalnicka zive krmivo Grindal, tak snad to zasyti aj krevety a daju rybam pokoj. Asi uvidim casom..

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Macrobrachium dayanum

Príspevok od používateľa mysiak »

Tak potvrdzujem, ze neodchytena samicka uspesne donosila. Zase mi behaju male dayanky po akva. Dospely samec sa bud velmi dobre schovava, alebo su pohlavne zrele ovela skor ako dorastu na plnu velkost. Videl som len jedneho ci dvoch s "detskymi" klepetami a sfarbenim.

Rozmyslam teraz co s nimi, bud ich necham vyhladoviet a nalakam na jedlo na miesto kde mam aspon daku sancu ich odchytit, alebo budem pokracovat vo vydatnom krmeni a dufat, ze si nebudu vsimat ryby. Provizorna pasca z PET flase odchytila slimaky a ryby, krevetu ani jednu :\

Inac su mrchy ovela opatrnejsie ako trpazlicie krevety - tie si veselo plavaju pri hladine a kluckuju pomedzi ryby. Macrobrachium sa drzi zasadne pri dne a v tieni/tme pod rastlinami. Vo volnom priestore boli len alfa samce. Musia mat tazky zivot v prirodzenom prostredi, ked maju take silne instinkty a reflexy :)

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Macrobrachium dayanum

Príspevok od používateľa mysiak »

Dospelu samicku a 6 mladych som posunul dalej, isli do 600l spolocenskeho akvaria, tak som zvedavy na dopad. [emoji846] Chovatela o par mesiacov skontaktujem na overenie uspesnosti odchovu a spolunazivania s gupkami.

Okrem toho som skrmil uz asi 20 mladych a stale nejake vidim. Po odchyteni samicky mam nadej, ze sa ich konecne zbavim vsetkych a ziadne dalsie nepribudnu. Keby neboli mrchy take agresivne, boli by to super krevety s lahkym odchovom v spolocenskom akvariu plneho ryb. Skoda..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných