Caridina japonica

Caridina japonica, Caridina cf. propingua, "Humel", "Princess Bee", "Pinokio" a iné
dravec
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11 Dec 2015, 00:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina Japonica

Príspevok od používateľa dravec »

Zdravím krevtkárov a prosim o radu. Je mozne že C. japonici požieraju crs krevetky? Nasiel som totiž japoniku ako si hravo pochutnáva na crs krevetke a to bol druhý prípad. V akvariu je stabilne prostredie uhyny nemam! Tak by ma zaujimalo čo robiť, či je to náhoda alebo ich oddeliť...

Milan
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 08:57
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina Japonica

Príspevok od používateľa Milan »

Niečo podobné som zaregistroval aj ja, ale obeťou bola menšia Neocardina Sakura. A fakt je ten, že voľakedy som ich voľným okom napočítal vyše tridsať a teraz z biedou desať. Žeby som malo prikrmoval?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina japonica

Príspevok od používateľa Milos »

nemam skusenosti s C.japonica. ale skor by som si tipol, ze ta krevetka bola mrtva este predtym, ako ju druha zacala pozierat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Lukino89
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26 Jún 2018, 20:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina japonica

Príspevok od používateľa Lukino89 »

Ahojte, chcem poradiť mám dve japonici... a zrejme jedna je samička a samček:.. čítal som že ak sa Paris tak samček ,, lieta” po akvarku... a samička ma cierne olej bruško... môže byt že ma tam vajíčka?? Dočítal som sa ten by som ich mal dat bokom do druhého akvarka do ktorého dat iba okyslicovac bez piesok atd a sledovať ked vyloži vajíčka a dat ich prec... dobre som to pochopil???
Stačí to druhé akvarko ak dám cistu vodu pripadne zmiešam s vodou z akvarka? A nechám ich tak?

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina japonica

Príspevok od používateľa svicen »

Ahoj, asi ta sklamem ale odchovat mlade CJ nie je take jednoduche. V podstate zaciatok OK. Ked pusti samicka vajicka, tak najneskor 5-10 ich treba dat do morskej pripadne braktickej vody, kde sa larvy vyvijaju. A po par tyzdnoch znova sladka voda. Tolko teoria. Takze zalezi ci to chces skusat, alebo jednoducho mozes nechat samicu tam kde je a do druhej nadrze si mozes kupit dake ine krevetky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní