Rozmnožovanie krevetiek

Morfológia a anatómia krevetiek
Napísať odpoveď
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Maros »

Mám na vás otázku..Jeden deň vidím krevetky lietať po akva hore dole,veľmi veľká aktivita,ktorá neni zvykom,tak som si ju hneď všimol. Na druhý den cca 24hod od vtedy, nájdem,hybrida s vajíčkami.Chcel by som vedieť ten čas,či to zbadam po 24 hod.,alebo sa ti stalo už pred tým niekedy..
Neviem či ste ma pochopili..

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

to se netyka jen TB - je to klasicke litani samecku = hledani samicky, co vypousti feromony = nasazuje vajicka :-)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Maros »

Áno to mi je jasné, že sa ti netýka len TB..( len toto som zaregistroval u seba v MINI3, kde sú Taiwany a Red bee)To mi je všetko jasné čo sa napísal.Takže po zvleceny má už samička na sebe vajíčka? (aspoň tak som to pochopil, čo si napísal)A samec to dorieši? Alebo vzniknú tie vajíčka napr.po 24 hodinách?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

K oplodneniu dochadza po zvleceni, v tele samicky. Nasleduje znaska vajicok.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Maros »

Nasleduje znaska vajíčok OK. A vieš to nejako časovo povedať?Od momentu keď vidíš lietať samcov,po ten moment, kedy zbadas samičku s vajíčkami? (má to zaujíma)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem presne, pravdepodobne nikto nevie. Ale je to asi maximalne do par hodin od oplodnenia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa jano »

Takže moje krevetky sa asi majú dobre veľmi pekne vyrástli a začali sa vo veľkom zvliekať. Každé zvliekani znamená, že sa samica môže páriť? Alebo sa zvliekajú aj v medzi štátiách keď ešte nie sú pripravené na odchov?

Snažím sa odpozorovať sedielko u jednej som asi videl ale ni som si istým, lebo sú neo blu velvet a je to tmavé a nevidieť to tak riadne.

Smaci zo 4 behajú pa akva ako besní tak by to mohlo byť že sa idú páriť?

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa viridis »

Každé zvliekanie samice podľa mňa neznamená, že sa bude páriť.
Musí byť dospelá a zároveň ešte nie prestárla a musí mať sedielko = byť pripravená na párenie.
Proste, občas sa môže podľa mňa zvliecť len preto, že narástla.

Ak ti poplašene lietajú samci po akva, tak zrejme hľadajú práve plodnú samičku, ktorá ich láka.
Čiže môžeš hľadať zajtra, ktorá bude mať vajíčka. :)

A to sedielko u blue velvet dosť zle vidno, možno keď budeš mať svetlejšiu a priehľadnejšiu samičku, tak to lepšie zbadáš.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa jano »

Hehéj dve samice nosia vajíčka ;)

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Samica nemusí mať vajíčka(sedielko) aby ju samec oplodnil.Samička musí dosiahnuť pohlavnú dospelosť a až potom po zvleku,kedy sú jej rozmnožovacie orgány prístupné samčekovi,ju tento dokáže oplodniť.Ak je samička oplodnená a tvoria sa jej alebo len začnú tvoriť vajíčka,tak až potom samička má mladé.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

prasan, neviem ako to je u rakov, ale v pripade krevetiek sa mylis :) K oplodneniu u krevetiek dochadza vzdy v momente, kedy su vajicka v sedielku uz plne vyvinute a k ich nakladeniu dochadza zasa tesne po oplodneni. Cely proces od dosiahnutia zrelosti vajicok, cez zvliekanie, oplodnenie a nakladenie trva maximalne niekolko hodin.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnožovanie krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Samičke sa po dosiahnutí pohlavnej dospelosti začnú tvojiť vajíčka.To sedielko ani ešte nemusí byť poriadne vidno a už je schopná sa pri najbližšom zvleku páriť.To obdobie medzi zvlekmi a tvorbou vajíčok úzko súvisí.Ak má samička už veľké sedielko, po zvleku dochádza k páreniu a v krátkej dobe k nakladeniu vajíčok ako píšeš.Chcel som len poukázať na rozdiel medzi rozmnožovaním raka a krevetky.U krevetiek dochádza k vnútornému oplodneniu po zvlečení samičky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní