Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Denis »

Za dobu existencie fora sa nam v sekcii Vase krevetkaria nahromadilo vela fotografickeho dokazoveho materialu o tom, ze mnohi z vas mate talent a oko pre estetiku v akvariu. Rozhodli sme sa tento potencial vyuzit a sustredit zalozenim noveho fora. Uzivajte a dizajnujte v zdravi a pokoji!

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak smiem otazku:

predstavujes si tu navrhy kresby a podobne ci konkretne akvaria - nase ci z internetu ... jedno je totiz moja predstava v hlave a druha to, ako to dokazem dat do hmotnej podoby .. moje rucne a ine "detske" kresby stoja uprimne nanic a kresby z pocitaca tak isto .. ani jeden z nas asi nieje vincent, ktory sa zivi repasom starych fresiek v kostole :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo, nemozem hovorit za Denisa, ale za seba: Skutocne, v sekcii vase krevetkaria sa ukazalo vela peknych layoutov. Tie nam pomohli uvedomit si, ze je asi troska odveci, ked na fore o krevetkach nie je tejto teme venovany dostatocny priestor. Takze, davame navrh na priestor. Cim ho tu spolocne zaplnime, sa ukaze. Fotky, nacrty, videa, teoria a prax, uvidime...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Loki12 »

ahoj
kedze som tu novy, tak citam vsetko rad za radom a tak som teraz tu. Trosku to tu hadam rozprudim. Nakolko ja nie som chovatel a krevetkarium mam vyslovene na ozdobu/okrasu, tak mam par navrhov/otazok.

1. Co je to krevetkarium/Co budeme povazovat za krevetkarium?
(len krevetky a slimaky / krevetky v prevahe nad rybami / viditelny pocet kreviet a ryby / ryby a niekde par krevetiek)

2. Kedze je tu tema Vase krevetkaria - Aky iny rozmer ma mat tato tema?
Napriklad si myslim, ze moje krevetkarium je okrasne (lebo som strasne namysleny :-)) a je naozaj super (lebo som hyper-namysleny). V com by mala byt prezentacia mojho krevetkarka tu ina, ako v tej povodnej teme?

Dik

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Majino »

Loki pre mna je krevetkarium akva kde je vsetko prisposobene primarne krevetkam, cize ak su tam rybky tak skor na likvidovanie nejakych nechcenych navstevnikov ;-)
No a ja som pochopil z Denisovho popisu, ze by tu mohli byt vylucne fotky a kresby layoutu akvarii ktore uz mame zalozene alebo teda navrhy ostatnym kolegom, nic viac. Jednoducho ked si otvorim tuto temu, chcel by som vidiet len obrazky pdfka jpg atd :-)
Este by bolo fajn keby bol minimalne rozmer akva pri danej kresbe ci fotke.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Milos »

V teme o krevetkariu ako takom bude aj viacej technickych detailov. Parametre vody, ohrievanie, osvetlenie, filtracia, atd. Tuna naozaj skor inspiracia k dizajnu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:V teme o krevetkariu ako takom bude aj viacej technickych detailov. Parametre vody, ohrievanie, osvetlenie, filtracia, atd. Tuna naozaj skor inspiracia k dizajnu.

Tu nájdeš všetko od filtrov, ako bolo založené, sú tam fotky ako rastli jednotlive akvarka, aj layouty s rozlozenim.
http://tropica.com/en/inspiration/

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa none »

citam tu so zaujmom temy za temou az som narazil na tuto dizajnovu. Ak by niekto chcel vylepsit svoje akvarko, krevetarko a pod., robil som pre ludi 3D tlac modelov na mieru. jeden tentotyzdnovy. majitel sovy ju mal tak rad, ze si ju chcel dat aj do akvarka:
DSC_0177.JPG

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií

Príspevok od používateľa Marshall »

Podla mojho skromneho nazoru, a ako napisal @majino, krevetkarium ma byt urcene primarne krevetkam, parametrami vody, resp. s rybickami, ktore nebudu napadat a nijako ovplyvnovat rozmnozovanie. Na to je uz tiez niekde tema zalozena. Najkrajsie na co som tu narazil je bez debaty od @drakkenn Rastlinné krevetkárium Dennerle 60 L.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných