Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Návrhy dizajnu okrasných krevetkarií
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa Marshall »

Vela aquascaperov vyuziva sekundove lepidla na lepenie dreva, kamenov a v neposlednom pripade rastlin v akvariach. Nakolko sekundove lepidlo je kyanoakrylát, a teraz citujem wikipediu: ''Kyanoakrylát je pevné lepidlo, zvláště pokud se použije na neporézní materiály nebo na materiály obsahující stopy vlhkosti. Je výborné i pro lepení živých tkání, a i když je to při běžném používání nepříjemný (až nebezpečný) vedlejší efekt, lze ho využít pro lepení tkání v chirurgii (bez šití).''
Tym padom by mal byt uplne vyuzitelny na cokolvek. Dakujem za nazory a postrehy a skusenosti.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Nemalo by to nicomu ublizit. Sekundaky sa pouzivaju aj na lepenie koralov. Jediny rozdiel medzi trebars locktideom sekundakom a reef glue seachem...je v znacke a cene [emoji23] opatrny treba byt pri lepeni pod vodou. Jednemu typkovi do toho dobla ryba, ked lep nebol este zatvrdly. Ryba sa po dni lepidla zbavila sama. Na kamene sa da pouzit aj reef bond (kvazi cement na tvorbu utesov) len s tym sa pracuje na suchu. Mam ho ale nepouzil som ho (reef bond)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Radoslav
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Dec 2017, 19:55
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa Radoslav »

Normálny loctite gel od henkela za 1.60E z Hornbachu napr odskusane na prl :)... Hlavne kup gel nie tekutinu.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa macadlo »

Podstatne je aplikovať úplne minimálne množstvo lepidla lebo všetko lepidlo čo sa ti dostane mimo oblasť spoja urobí hnusnú bielu škvrnu. Nezostane priehladne ako v tekutej alebo gelovej forme.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa Hora »

Radoslav napísal:Normálny loctite gel od henkela za 1.60E z Hornbachu napr odskusane na prl :)... Hlavne kup gel nie tekutinu.
No schválne som si dal kvapku Flourish gelu od Seachemu určeného na machy a rastliny na palec a stlačil.S klasickým obyčajným sekundovým by som to ani neriskol,lebo by som palce od seba neodlepil a takéto lepidlo je problém strhnúť z prsta pri nechcenom nanesení. V akváriu aj pod vodou Flourish chytá perfektne,ako náhrada obväzovania silónom veľká pomoc,neviem,či Loctite je dobrý nápad.

Radoslav
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Dec 2017, 19:55
Kontaktovať používateľa:

Re: Pouzitie lepidla v shrimp aquascapingu

Príspevok od používateľa Radoslav »

No ja som lepil Buce a Machy v Krevetkariu na kokos a kamen s Loctite a slo to pohode. Ako vravi macadlo treba opatrne lebo ostanu biele machule ale to sa casom zarastie.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný