Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Nebojte sa spýtať
Anarchy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Mar 2017, 11:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Anarchy »

Ďakujem veľmi pekne.
Skúsim si to tu celé mrknúť a poprípade sa popýtam ešte (popravde som sa zasekla na téme o oboznamovaní sa s akvárkami, všetci ich máte moc moc pekné ^^) čiže pravdepodobne mi unikli fakty, ktoré vždy musíte opakovať dookola, pre pololenivých ľudí ako som ja.
Ďakujem za trpezlivosť, ochotu a aj rýchlu odpoveď :)

~Anarchy

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridi

Príspevok od používateľa kellee »

Milos napísal:Zalezi hlavne na tom, kolko mas v tom akvariu krevetiek a slimakov, teda kolko krmis. Zo zaciatku by som moc nevymienal, len ho nechal tak. Neskor, ked sa namnozia, tak 10% raz za tyzden. Ale tiez to bude zavisiet od osvetlenia a rastlin. Troska viacej som sa o tom rozpysal tusim tuna:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=12&t=12

Inak zabeh akvaria pre neokaridiny nemusi trvat 3 mesiace, je lepsie si zohnat od niekoho filtrat a detrit z dna, vliat to do akva a takto to urychlit. Ja uz som krevetkaria s nimi zakladal aj behom jedneho dna ;)
AHojte, som tu nova po istych problemoch mi bolo odporucene toto forum.
Male akva cca 30L rastliny rastli, voda zo stareho akva ale krevety umierali az mi ostali len dve akva som zrusila. to len k tomu ze staci pouzit vodu zo stareho akva, tak asi nie,

Konrad
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 19:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Konrad »

Tak ja som zalozil niekolko akvarii od 9l az po 200l a vzdy boli prve organizmy v nom neocaridiny (aj hned v 1. den) a zvycajne som ani nepouzival stary filter/detrit a vzdy to prezili a mnozili sa
Samozrejme nejake straty boli takze nasledovat to nedoporucujem ale da sa zvladnut aj to.

Inak je tozdirl pouzit vodu z ineho akvaria a detrit/obsah filtra. Vo vode nie je dost bakterii takze je to zbytocne.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridi

Príspevok od používateľa Milos »

kellee napísal:
Milos napísal:Zalezi hlavne na tom, kolko mas v tom akvariu krevetiek a slimakov, teda kolko krmis. Zo zaciatku by som moc nevymienal, len ho nechal tak. Neskor, ked sa namnozia, tak 10% raz za tyzden. Ale tiez to bude zavisiet od osvetlenia a rastlin. Troska viacej som sa o tom rozpysal tusim tuna:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=12&t=12

Inak zabeh akvaria pre neokaridiny nemusi trvat 3 mesiace, je lepsie si zohnat od niekoho filtrat a detrit z dna, vliat to do akva a takto to urychlit. Ja uz som krevetkaria s nimi zakladal aj behom jedneho dna ;)
AHojte, som tu nova po istych problemoch mi bolo odporucene toto forum.
Male akva cca 30L rastliny rastli, voda zo stareho akva ale krevety umierali az mi ostali len dve akva som zrusila. to len k tomu ze staci pouzit vodu zo stareho akva, tak asi nie,
Nikdy to nebolo myslene ako odporucana metoda bez rizik. Ak sa pre to niekto rozhodne, treba nasledovat aj rozne ine postupy, ako napr. nekrmit hned od zaciatku. Kazdopadne pisane bol skor o filtrate a detrite, ako vode.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

akvarium som vypustila, zvysne krevety dala do velkeho akvaria. Tazke zacinam od zaciatku a teda akvarium som vycistila, kupila strk, ohrievac aj filter je. CO dalej? napisete mi niekto postup? nechcem davat nic zo zabehnuteho akva, ale zacat uplne od zaciatku

Konrad
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 19:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Konrad »

Nasypať štrk do akva, napustiť vodu, zapnúť filter, (ohrievač ak je akva vo vykurovanej miestnosti by som nedával) a čakať. Rastliny sadím buď v ten istý deň alebo cca za týždeň. Ak v akváriu nie je nič živé tak mením vodu raz za týždeň, ak tam mám nejakých trailblazerov tak častejšie. Na urýchlenie filtra bez živočíchov veľmi malé množstvo žrádla ale neni nutné. Ak krevety nie sú vzácne (pol roka zháňané blue dream, prípadne caridiny napr.) tak po 3 týždňoch už by mohlo byť bezpečné akvárium osídliť ale nezabúdať na vymeny vody.

Osobne neocaridiny dávam do akvária po 2 týždňoch od založenia kedy zvyčajne už začína klesať no2 fáza a tých 70% to prežije a do mesiaca sa množia a exponenciálne nahradzujú straty..

Ak chceš istotu počkaj aj 2 mesiace ale raz týždenne by som tam vhodil vločku krmiva aby mali baktérie čo žrať.

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Konrad napísal:Nasypať štrk do akva, napustiť vodu, zapnúť filter, (ohrievač ak je akva vo vykurovanej miestnosti by som nedával) a čakať. Rastliny sadím buď v ten istý deň alebo cca za týždeň. Ak v akváriu nie je nič živé tak mením vodu raz za týždeň, ak tam mám nejakých trailblazerov tak častejšie. Na urýchlenie filtra bez živočíchov veľmi malé množstvo žrádla ale neni nutné. Ak krevety nie sú vzácne (pol roka zháňané blue dream, prípadne caridiny napr.) tak po 3 týždňoch už by mohlo byť bezpečné akvárium osídliť ale nezabúdať na vymeny vody.

Osobne neocaridiny dávam do akvária po 2 týždňoch od založenia kedy zvyčajne už začína klesať no2 fáza a tých 70% to prežije a do mesiaca sa množia a exponenciálne nahradzujú straty..

Ak chceš istotu počkaj aj 2 mesiace ale raz týždenne by som tam vhodil vločku krmiva aby mali baktérie čo žrať.
dakujem urobim to tak a je moznost po cca mesiaci kym to bude pre krevety bezpecne dat tam ryby, hlavne kvoli rastlinam

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

na krevety veru narocna nie som chcem len obycajne neocaridiny

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Ak chces mat ryby a krevetky spolu, je vhodne tam mat husty porast rastlin, do ktorych sa mozu schovavat mladata krevetiek tak, aby ich vzdy dost prezilo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Milos napísal:Ak chces mat ryby a krevetky spolu, je vhodne tam mat husty porast rastlin, do ktorych sa mozu schovavat mladata krevetiek tak, aby ich vzdy dost prezilo.
skor som myslela, ze tam dam zatial ryby kym sa akvarium zabehne a potom tam dam uz len krevety a ryby prelovim spat do velkeho akva, nezabehne sa to akvarium skor potom? ryby by som dala cca o mesiac

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

ach tak to som zle pochopil. ano, rybky pomozu zabehu akvaria. ak mas takuto moznost, urcite chod do toho.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Milos napísal:ach tak to som zle pochopil. ano, rybky pomozu zabehu akvaria. ak mas takuto moznost, urcite chod do toho.
vdaka

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Maros »

Vôbec som nechcel reagovať,ale nedá mi to..A na čo tam tie ryby chceš dávať hneď??? O čo bude akože rýchlejší zábeh akvaria?Toto celé síce patrí do inej témy, ale nejdem hľadať tému a odpisovať tam.Tým rybám tam dobre nebude, počas zábehu.Ja osobne čakám cca 5 týždňov a potom dávam dnu krevetky, alebo ryby. Aj to ešte otestujem NO2, a ešte pri 0,05mg/l urobím výmenu vody radšej a potom tam dám krevetky.. Napr.Blue Dream, teda áno,pre mňa vzácnejšie,no nedám ich tam hneď.Pár krát mi vyrástli red cherry a prežili celý zábeh,( pár krát sa dostali do akva neumyselne a asi iba raz úmyselne, myslím,že v MINI3)až som sa divil. A potom som ich musel naháňať, lebo to nebolo akva pre ne, ale pre modré..No,ale skúsil som dať raz gupky a veru som ich vyberal pinzetou..A o koľko sa zábeh urýchli o nič o deň určite nie o týždne..Treba byť trpezlivý.Trochu krmiva a čakať. Z iného akva nechceš nič použiť, tak len pekne čakaj..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

vzhladom na to, ze nepoznam nikoho v mojom okoli, co chova krevety, tak moze trvat aj pol roka kym nejake zozeniem, kludne aj dlhsie. To mam to akvarium nechat zatial prazdne?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Maros akvarium sa zabehnde s rybami ovela rychlejsie a LEPSIE, ako bez nich. Ak tam ziadne zivocichy nemas, tak sa tam neuchyti tak mohutny ekosystem mikroorganizmov, ako ked tam zivocichy mas. Ryby su vo vseobecnosti menej citlive na NO2, ale tiez by som ich tam nedaval hned. Ale to myslim nebol ani plan tuna.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

nie nebol, pisala som ze tam ryby tam tak zhruba po mesiaci,

Konrad
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 19:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Konrad »

Po mesiaci by som dal s kludom aj krevety. (Samozrejme pravidelne vymeny vody...)

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Konrad napísal:Po mesiaci by som dal s kludom aj krevety. (Samozrejme pravidelne vymeny vody...)
Zavisi od toho, ci a kedy zozeniem, preto tam chcem dat zatial ryby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

ak ti nejde o nejaku konkretnu varietu, zohnat by ich nemal byt problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

nejde chcem len proste krevety

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní