Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Nebojte sa spýtať
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Maros »

Písala si: dám tam zatiaľ ryby, kým sa akvárium zabehne..A to kým sa zabehne je zábeh nie? Takže by tam mohli byť už v prvý týždeň a dlhšie. Dobre nehádam sa..
A áno,keď som zabiehal akvária boli po väčšine prázdne. Substrát, rastliny a filter + svetlo, a ako v ktorom + CO2.A v niektorom boli nežiaduce aj slimáky,a počas celej doby prevádzky, toho akvária,konkrétneho akvária.
Zas je ale pravda,že mne tie ryby skapali v akvariu kde som použil Amazoniu.Potom som to už neskúšal, ale ani nebudem. Načo, veď sa raz zabehne. Ja osobne mám aj tak taký názor, že akvárium najlepšie funguje po cca pol roku.
Kellee ak chceš red cherry, pozriem koľko mám aktuálne doma( o to akvárium sa veľmi nestaram a čaká na zrušenie a okrem krevetiek sú tam aj ryby a mini raky, čo si pravdepodobne na nich pochutnaju)Pár pekných si nechám a ak nazbieram 10 pre teba, za postovné ti kľudne pošlem...Ak chceš napíš..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Patrik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Jan 2017, 22:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Patrik »

Metoda s rybami nie je zla. Samozrejme ich nedame do akvaria hned po napusteni vody ale az ked sa trochu ustali (par tyzdnov). Ide o to, ze nitrifikacne bakterie su len v takom pocte kolko maju "potravy". Ked je akvarium v zabehu prazdne a potom pridame vacsie mnozstvo ryb alebo krevetiek mnozstvo no2 a no3 (opravte ma ak som spomenul nespravne latky) stupne no bakterii este nie je dostatok na to aby ich premenili na relativne bezpecne latky.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Maros napísal:Písala si: dám tam zatiaľ ryby, kým sa akvárium zabehne..A to kým sa zabehne je zábeh nie? Takže by tam mohli byť už v prvý týždeň a dlhšie. Dobre nehádam sa..
A áno,keď som zabiehal akvária boli po väčšine prázdne. Substrát, rastliny a filter + svetlo, a ako v ktorom + CO2.A v niektorom boli nežiaduce aj slimáky,a počas celej doby prevádzky, toho akvária,konkrétneho akvária.
Zas je ale pravda,že mne tie ryby skapali v akvariu kde som použil Amazoniu.Potom som to už neskúšal, ale ani nebudem. Načo, veď sa raz zabehne. Ja osobne mám aj tak taký názor, že akvárium najlepšie funguje po cca pol roku.
Kellee ak chceš red cherry, pozriem koľko mám aktuálne doma( o to akvárium sa veľmi nestaram a čaká na zrušenie a okrem krevetiek sú tam aj ryby a mini raky, čo si pravdepodobne na nich pochutnaju)Pár pekných si nechám a ak nazbieram 10 pre teba, za postovné ti kľudne pošlem...Ak chceš napíš..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku
ale kdesi som pisala aj to, ze ich dam tak do mesiac zabehnuteho akvaria, nie hned, nie som vrah ryb ;)

jeeej budem ti vdacna, len zatial bezi len tyzden.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Patrik napísal:Metoda s rybami nie je zla. Samozrejme ich nedame do akvaria hned po napusteni vody ale az ked sa trochu ustali (par tyzdnov). Ide o to, ze nitrifikacne bakterie su len v takom pocte kolko maju "potravy". Ked je akvarium v zabehu prazdne a potom pridame vacsie mnozstvo ryb alebo krevetiek mnozstvo no2 a no3 (opravte ma ak som spomenul nespravne latky) stupne no bakterii este nie je dostatok na to aby ich premenili na relativne bezpecne latky.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

suhlas. je to NO2 a NH3/NH4+
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

170921-DSC_0614.JPG
buduce krevetarko zalozene momentalne druhy tyzden, rastliny pridavam postupne

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Maros »

Kellee,kľudne dolej viac vody.. Aspoň ja sa snažím objem vždy využiť čo najviac. Od 0,5-max.1cm.od vrchu.. V 200l je to iné, ale takto dobrý každý liter vody..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

diki za postreh, dolejem ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Denis »

Potom pozor ked budes ruku ponarat do akva k substratu, aby nebola voda na stoliku. Mne sa to stava dost casto :lol:

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

to sa mi este nestalo :D tak nebudem ponarat ruku na dno pokial bude plne akva, rastlinky budem sadit ked budem menit kus vody,ved tam staci nejaly liter dva hadam

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

kde uz sa bavime o ruke v akvariu, tak neda mi nepripomenut asi najzakladnejsiu vec, na ktoru sam rad zapominam: najskor vypnut vsetky elektrospotrebice.
...toto bude moja smrt raz :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

Milos napísal:kde uz sa bavime o ruke v akvariu, tak neda mi nepripomenut asi najzakladnejsiu vec, na ktoru sam rad zapominam: najskor vypnut vsetky elektrospotrebice.
...toto bude moja smrt raz :D
:lol: hej hej vzdy poctivo vsetko vypnem. :oops: pamatam aj casy, ked som s akvaristikou len zacinala a spadlo mi cele svetlo do akva- stale zijem :D

kellee
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 15:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa kellee »

tri tyzdne od zalozenia- trochu zmena, plus som pridala nejake endlerky na zabeh, potom ich dam prec
Prílohy
170929-DSC_0638upr.jpg

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Ahojte viete mi poradiť co robím zle mám akvarko založené +- 2 roky... rozhodol som sa že chcel by som skusit krevetky no ale nejako mi z 15 prežili zatiaľ 5 Taiwany wine no a mám este aj 3 japonici.
Plus v akvarku su 5 neonky a 7 rasbori...
Co môže byt zle? Skúsim priložiť aj foto akvarka.
Dakujem za rady

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa romanek »

ahoj, mal by si viac popisat ake je to akva, vybavenie, substrat a parametre vody,...
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Akvarko denerle 30L kompletná sada shrimps.. substrát denerle vrchný piesok čierny Nano Garnelenkies, parametre este neviem určiť objednal som si merače...
Síce mal som mecune tak nieco chytili asi 2 tak som dal mecune hneď prec... neviem nahrať foto neberie mi to z iPhone... ale dával som Co2 vital od rataja aj Bioflor.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem povedat na 100%, kde je problem v akvariu. Ale:
1.) nevediet parametre a ist do taiwanov je troska trufalost.
2.) ak tam boli predtym mecune a uz to bezi nejaku dobu, kludne moze ist o to, ze tam mas na taiwany uz skratka privela organickych latok v dne, vo vode, atd.
3.) kazdopadne bod 1. aj 2. su oboje veci, ktore by cloveka mali napadnut automaticky sameho ak by mal dostatok vedomosti a skusenosti na to, ze by mal dostatocne vysoku sancu uspiet s taiwanmi.
Mozno som dnes privelmi striktny a mal by som si klepnut po prstoch, ale neber to ako osobnu kritiku. Byt tebou tak radsej skusim nejake CRS na zaciatok. Ak trvas na taiwanoch z akehokolvek dovodu, nenechaj sa tymto mojim prispevkom odradit a pokojne skusaj a dalej sa pytaj. Daj vediet, ako vysli tie parametre. Ale pamataj na to, ze komplet rozbor vody nebudes mat nikdy. Najblizsie sa k nemu asi blizi TDS. To by malo zachytit aj latky, ktore nie su sucastou tvrdosti, dusika a inych bezne meranych velicin.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Tak Dakujem za odpoved objednal som takú sadu digitálnu na TDS a PH...
No a y som to napravil tak taiwany mám preto lebo daný chovateľ mi povedal že nebude žiadny problem že je tam len minimálny rozdiel... ale e su pekne atd atd tak som to neriešil a nechal tak kedže mi to odporučil on... ale teraz uvz vidím že som vyhodil von oknom 30€ a nemam nic... skúsim upraviť vodu a dňa si tam pekne CRS na začiatok.
Dakujem za odpoved

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Skuseny chovatel vie dat niekedy velmi zle rady, aj ked myslene uprimne. Ked vravel, ze "tam je minimalny rozdiel", znamenalo vlastne "pre neho osobne tam je minimalny rozdiel". Ked ma clovek dost skusenosti a vsetko tak nejak "v ruke", tak tam rozdiely naozaj necitit.
Ale bacha! CRS maju tiez svoje naroky. Ak bol problem s taiwanmi, moze sa u CRS lahko zopakovat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Luki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Apr 2018, 21:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Luki »

Tak Ďakujem.. takže radšej počkať a upraviť vodu..a potom vpustiť krevetky?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem co presne urobit, ale podla toho co si napisal to znie, ze by asi najlepsie bolo cele to najskor prerobit. Ako stare je dno?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných