Prerábka

Nebojte sa spýtať
Napísať odpoveď
Jazvečík
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05 Jún 2018, 13:55
Kontaktovať používateľa:

Prerábka

Príspevok od používateľa Jazvečík »

Ahojte, začnem rovno tým, že neviem či som trafil správnu tému, ak nie, kľudne ma presmerujte :lol:
Mám n 28l nádržku BLAU (40x25x28cm) na dne je Amazonia s ADA Powersandom S, hnojím ADA green brighty neutral K, green brighty mineral, green brighty iron, osvetlenie - Chihiros LED A401 24W 40-60cm, filtrácia Tetra ex 600 (630l/h, objem filtračných náplní-5,2l) spolu s 1l Seachem Matrix, bývam v Nitre, takže voda z kohútika je o ničom.. :?
NO3 - 25mg/l
NO2 - 0mg/l
GH 21
KH 15
pH 7,8
CO2 - 15mg/l
Amazonia mi upravuje hodnoty na:
NO3 - 30
NO2 - 0,25
GH - 7
KH - 3
pH - 6,4
CO2 - 30mg/l
nádrž má necelé tri mesiace a je bez živočíchov, takže tie dusičnany a dusitany možno ešte pôjdu dole.

A teraz konečne k veci :lol: v Septembri nastupujem na školu ďaleko od domu a nebudem mať čas na prevádzku akvária v tomto aktuálnom stave, takže by som prerobil nádrž na nejaké estetické krevetkárium, moja predstava je, že tam bude pár koreňov obrastených machmi a inými nenáročnými rastlinami a k tomu krevetky, ideálne CRS s-grade ale v najhoršom prípade sa uspokojím aj s nejakými feši neocaridinkami, celé to bude len pre radosť, takže ak sa u mňa bude krevetkám páčiť a kde tu budú aj mladé, budem maximálne spokojný :D aj keď sa to možno niekomu bude zdať neuveriteľné ale pred asi 5 rokmi som v tejto vode bez aktívneho substrátu odchoval CRS a to bolo akvárium také, že mnoho z vás by zaplakalo keby ho dnes videlo :?
A teraz hádam konečne naozaj k veci :lol:

Myslíte, že mám tú Amazoniu s Powersandom vymeniť za Ebi gold s ohľadom na to, že Amazonia je už viac menej zabehnutá?
Je možné bez selekcie dlhodobo udržať s-grade líniu u CRS?
Videl som tu na fóre kopec ľudí z Nitry, tak ak by bol záujem rád od nich odkúpim nejaké krevetky alebo machy (radšej si priplatím u skúseného chovateľa ako to objednávať cez internet alebo vliecť hodinu autom z burzy v BA), prípadne mám na výmenu všetky rastliny, ktoré vidíte na priloženej fotke (fotka nie je úplne aktuálna, staurogyne aktuálne pokrýva viac než polovicu dna)
Krevetkám zdar! 8-)
Prílohy
34483237_1796700000373726_4636693787630895104_n.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Prerábka

Príspevok od používateľa Milos »

Ak nie je dno este prestarnute, radsej by som nechal to zabehnute.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Prerábka

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahoj, videl som mnohých chovateľov ktorí chovajú CRS, Taiwany na Amazonii a bez problémov akurát to dlho zabiehali kvôli vysokým hodnotám amoniaku na začiatku ktoré vypúšťa ten substrát pokiaľ drží stabilne PH čiže nieje vymlátený nevidím dôvod meniť ho....powersand tiež niečo vydrží takže rastliny to určite ocenia a pokiaľ chceš len machy tak tie budú pri týchto podmienkach rásť ako "zmyslovzbavené" takže to budeš asi často pretrhávať :) šupni si tam nejaké pomalyrastúce rastliny ako anubias, microsorium (Denis má teraz v ponuke :D ) bucephalandry, bolbitis a nejaké pomalšie rastúce machy ako napr. fissidens tiež chodím do školy a nemám moc častu na to tak som krevetkáriá riešil takýmito rastlinami :) čo sa týka CRS bohužial neviem poradiť ale pravdepodobne sa tam bude časom vyskytovať nejaká anomália ktorú bude treba vyselektovať ak chceš držať len určitý Grade ale to ti poradia skôr kompetentní čo už majú dajaký odchov za sebou :)
Prajem veľa zdaru :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní