Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Cez vikend som sa zlakol ze by moj mohol substrat zvysit tds. Zobral som vzorku vody z krevetkaria a urobil som si vzorku vody aku lejem do akvaria(RO+Mineraly). Zistil som ze merac ma vybite baterky :)

Dnes som vymenil baterky a... Voda z akvaria mala asi 90ppm a vstupna asi 100ppm.
Zobral som dalsiu vzorku z akvaria a ta mala 30ppm.

Zvlastne... GH nekleslo dokonca stuplo. Asi vdaka mineralnym gulam ale tych mam 2-3krat menej ako sa odporuca.

Tu starsiu vodu z akvaria by som pochopil ze bola vodivejsia, lebo pred asi 2 tyzdnami do tak kvapol trochu hnojiva kedze niektore machy nevyzerali moc k svetu.

Merac asi nieje nakalibrovany ale na porovnanie to postaci. 300ml + asi 1lyzica raseliny ukazuje 500ppm tak si myslim ze ukazuje aspon trocbu presne a nie uplne od veci.

Zaujimave... Moze nizka vodivost skodit, aj ked je gh dobre?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Jamro27 napisal:
"KH mam na 4, dari sa lepsie krevetkam ako ked bolo na 0 alebo max na 2, aspon podla mojich postrehov. Hodnoty vody mam na 1 strane v popise akva."

tuna:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=144&start=50
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To sa tu uz rozoberalo na strane 10 :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

...tak si to pripomenieme! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa jamro27 »

Co treba pripominat?
Bolo by dobre nech viacery napisu ake maju hodnoty a ich postrehy na krevetkach, alebo ako sa im dari.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Nie nic, len som zabudol, ze tvoje parametre tu uz boli :)
Ja mam KH 0, GH 7, pH pod 6.0, vodivost nemeriam, vstupna voda destilka s GH+ mineralmi. Docela sa dari, mnozia sa pekne. Aj ked s inymi hodnotami by to mohlo byt o nieco lepsie, kto vie...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Hryzo »

nadvazujem na temu od milosa ohladom zhadzovania vajicok a moje vyjadrenia ohladom prehnanych upravach vody ...

mikel - pravdaze miesat s vodovodnou ... ale najst spravny pomer bez pridavania zazrakov by chvylku trvalo a bez testov by sa clovek asi zblaznil ...

pisem vsak ine a to -

skusal niekdo dazdovu vodu? vsetci vieme, ze je kyselsia a viem (niekde mam aj odlozene), ze v jednom cisle casopisu akvarium pisali o jednom chovatelovi, ktory ma na zahrade velikansku kadu kam chyta dazdovu vodu, a tu pouziva pri chove skalarov ... prave kvoli jej parametrom ze je kyselsia
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

Hryzo - neviem ako je to v BA s dažďovou vodou, no tú u nás v KE by som do akva určite nedával ( s poplčekom z VSŽ ) .
Problém č.2 je dosť problematické , ak bývaš v bloku tú vodu zachytávať a skladovať keď neprší a je sucho.
Chcem v lete vyskúšať vodu z klimatizácie , no je to záležitosť pár týždňov do roka.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Hryzo »

ta dazdova je skor myslena pre ludi, co byvaju dalej od velkomiest a maju RD s pozemkom, kde by tu káď mohli mat .... nie ze z balkona zavesim vedro do ktoreho mi sused bude hadzat špaky :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo napísal: skusal niekdo dazdovu vodu? ...
Skusam zhruba od zaciatku roka 2015 v akvariu s CRSkami miesat dazdovu vodu s vodovodnou, z coho mi vychadzaju cca hodnoty GH 4, KH 4. CRSky zatial na to nereaguju. Ziju si, nekapu, avsak ani sa nemnozia.
(Opakujem sa - ide ale o stare akva z obycajnym dnom a este k tomu niekolkorocnym, co moze byt tiez dolezity faktor)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Klimatizacia- vraj v tej vode su nejake tazke kovy, tusim ze som to cital prave tu.

Dazdova- v zime som meral kH snehu(roztopeneho) :D mal asi 2-4, uz si to nepamatam. Ale isto viem ze to nebolo ani 0 a ani 1.

Fakt neviem povedat ci je dazdova voda vhodna, ale vodu z odkvapovej rury by som radsej neskusal :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

Klimatizačná voda je vlastne vyzrážaná vzdušná vlhkosť. Tak teoreticky to čo je vo vzduchu je aj vo vode, alebo aj nie. Vyskúšame - uvidíme. Dám ju niekde na rozbor. Len ešte nie je dosť teplo na klímu.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Takže po viac ako 24hod.som testoval vodu..PH som netestoval,zabudol..
GH 4 (sera test)
KH 0(JBL test)
Už po jednej kvapke bola voda do slabo zlta, tak neviem či KH1,alebo KH 0.(asi detail)
Vodu som namiesal, že do jednej 5l bandasky s RO som pridal 1g sera minerál..rozmiešal a druhú dal čistú RO a vylial do akva,takéto hodnoty namerané..Je to OK?(pripomeniem,akva pre CRSky) môžem takto postupovať aj naďalej?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes som bol u peta benčúrika a videl som nazivo mlade povyrastene CBS, ktore sa mu rozkotili v obycajnej vodovodnej vode (bratislavskej petrzalskej) a bez problemov to rozchodili :) ... obycajny strk, bublifukovy filter, anubias-y a bolbitys-y ak orastlinky, slabsie svetlo, nejaky ten mach a trochu prachovej riasy :)

peto sam povedal, ze ich nemnozil umyselne, len ze tam hodil jednu samicku (samec mu tam asi uz pobehoval) ... ze on nechova zivocichy, ktore by potrebovali nejake specialne upravy vody na odchov ... takze tak ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Spravy o tom, ze sa CRS mnozia na vodovodnej vode su ojedinele. A pokial ide o Slovensko, tak vzdy ked nejaka takato sprava sa objavi, tak je to z Bratislavy. Takze Bratislavcania, skusanie vodovodnu vodu! :)
Aj ked tam je to samozrejme viacej roznych zdrojov...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Hryzo »

ci to v tej bratislave nebude nejakou "prichutou" vody :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa jamro27 »

Mam otazocku ohladne vodivosti.

Aku mate vodivost v akva? Aky pomer pouzivate na prepocet ppm : µS ?
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa džara »

momentalne mam vybitu bateriu v meraku vodivosti, no tds mam okolo 150. pred tym som meral iba vodivost a to som nasobil 0,64. ked som to potom porovnal s tds metrom, tak to skoro sedelo.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa jamro27 »

No mne to vychadza priblizne rovnako ked dam ppm x1,56. Len som sa docital ze pomer je 1:2 tak som nevedel kde je pravda.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných