CRS/CBS: odchov

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

MikelCRS, ako stare su tvoje mlade? Vseobecne plati, ze ak preziju prvy tyzden az 10 dni, znamena to, ze voda pre ne je vhodna a uz by to malo byt OK.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Narodili sa asi minuly pondelok alebo utorok, takze by to uz mohlo byt tych 10dni

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

Tak to je super. Podla mojich skusenosti, ked ti takto prezije prva varka, staci uz len udrzat podmienky, ake mas. Ak nemusis, nic nemen a do jesene sa ti to tam hemdzi crystalkami, ze nebudes vediet kam s nimi :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Je mozne ze niektore uz aj zdochli, neviem, nenasiel som.

Obavam sa vymeny substratu. V jednom rohu je uz teraz 2-3cm detritu. A vobec netusim jak to budem robit, lebo pri zakladani a ukladani kamenov som sa trochu prepocital takze teraz su skoro vsade lavove kamene a mach. Co s nimi pri vymene substratu netusim(mohli by tam uviaznut krevetky...)

Keby aj nieco nevyslo a cela nadrz by sa pokazila, urcite budem smutny a nahnevany ale to, preco som akvarium zakladal som splnil- odchovat CRS. Aspon si budem moct nabuduce trufnut na taiwan bee.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa seic »

chtel jsem zalozit nove tema, ale mohlo by se ozivit toto... tema: Zvyseni pravdepodobnosti preziti mladych Caridin... co jsem projel tema "shrimplet survival rate" na netu, nikdo neradi nic konkretniho..
- zabehla nadrz, neskrabat steny-biofilm, specialni krmivo pocinaje Biozymem atd., mladata jsou jeste narocnejsi nez dospele CRS=cista voda=nizke TDS ...
- tady z fora casty nazor, ze pro uspesny odchov jedine RO + mineraly
zkuste nahodit sve vlastni zkusenosti, nazory, pripadne zda jste nekde narazili na neco jineho..

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa mosfet »


Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

seic, to co si vymenoval je asi vsetko, co mozes urobit. skusim to len troska inak podat. potrebne su predovsetkym a hlavne dve veci:
1.) Spravne parametre. Teda ano, to najlahsie dosiahnes RO + mineraly.
2.) Dostupna potrava pre mlade. K tomu je dobre mat vela povrchov pre rast biofilmu (javsky mach) a dobre podmienky pre rast biofilmu. Tie nastavaju pri krmeni, ktore je k tomu dostatocne (!). Ale zase nie prilis intenzivne, aby sa nekazila voda, alebo nerozrastali neziaduce bakterie (!). Je to trocha ako chodza po lane :) Jeden tip: V akvariu s CRS, ktore ma dobru kvalitu vody na jednej strane a dostatok organickych latok pre rast biofilmu na strane druhej, by dospele mali prosperovat (su aktivne, bez zmien v spravani a vyzore, nekapu) a v akvariu by sa mali vyskutovat v istom pocte organizmy ako cyklopy, hlistice, mini-planarie a dafnie. Je to troska divna rada z dvoch dovodov: Vacsina ludi tieto tvory v akva nechce vidiet a ked uz sa tam vyskytuju, tak si na hrane prekrmenia. Ale to je zaroven ten stav, kedy je prezivanie mladych najvyssie :p
Keby som nebol lenivy, dal by som tu fotku mojho akva s hybridami, kde sa to hemzi mladymi a asistuju im dafnie. Tieto male tvory su inak viditelne aj na mnohych videach z youtube od docela dobrych chovatelov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa seic »

mosfet: moc "netypicke" podminky chovu nemam :-) pH 6,4 GH 5, KH <1, jenom TDS je 180, ale za to nejspis mohou listy dub, buk, cattapa a bohate zarostle AQ (zdrojova voda ma 140)
Milos: diky za napady, v AQ nejake "zive krmeni" mam, nedavno se mi tam netusim odkud objevily prave hlistice, mrazene uz nedavam ... krmeni jsem tim padem trochu omezil, redukuju v AQ okruzaky-dalsi zdroj znecisteni-mohu krmit v mensich davkach
- i kdyz mi to "trha ruce" :-) , zavedl jsem jim pusty-dny kdy vubec nekrmim, prozatim bez problemu, CRS i tak maji plna strivka

- jeste jsem narazil v souvisloti s mladymi na klasicke dilema - menit ci nemenit vodu a pokud menit kolik.. :-) ale to se tyka obecne chovu CRS...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja tie mini planarie mam aj ked nekrmim vobec.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

Aby sme si rozumeli: Krevetky sa tou havedou nezivia (resp. az po jej prirodzenej smrti). Ide skor o to, ze vyskyt tej havede napoveda o dostatocnom (ale takmer uz prehnanom) krmeni a rozvoji biofilmu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To mi je jasne. Ide o to, ze sa haved mnozi aj ked nema vela zivin.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa seic »

jeste mam jeden napad ... "zjednodusit" AQ, v mem pripade odebrat volna kvitka jako je microsorium, anubias ... viz. Denis a jeho AQ, ktere je uplne hole a jen uprostred ma bakulu mechu...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa jamro27 »

pre odchov krpcov pouzivam benibachi Bee3, prezije ich omnoho viac. krmim 2x tyzdenne. Ostatne mam to iste ako dospele.

http://www.benibachi.pl/bee3-30g-p-34.html
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa seic »

jamro27: diky za info ... ;) kazda rada dobra ...

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa prasan »

Milos napísal:Aby sme si rozumeli: Krevetky sa tou havedou nezivia (resp. az po jej prirodzenej smrti). Ide skor o to, ze vyskyt tej havede napoveda o dostatocnom (ale takmer uz prehnanom) krmeni a rozvoji biofilmu.
Milos,ani nie o biofilme ale o hromadení odpadných látok na dne akvárka.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

Ano, ale myslim si, ze jedno s druhym suvisi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa mosfet »

Nezakladám novú tému a táto sa asi hodí najviac.
je to normálne že mi samička CRS nosí vajíčka už minimálne 5 týždňov ? zbadal som ju prvý krát 8.2 s vajíčkami
môže byť dôvod že som ich prekladal z 30tky do 63ky ? alebo ???
teplotu majú stabilnú 21stC.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa mosfet »

Ospravedlňujem sa za zavádzanie, teraz sedím pred akva a čo nevidím - asi tak 1,5mm krevetku , takže asi nenosí 5 týždňov ale to bude asi ďalšia :D

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa jamro27 »

NEPI UŽ !!! :lol:
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS: odchov

Príspevok od používateľa Milos »

Mosfet, 1.) spravna tema, 2.) ano, pri takejto teplote to je notmalne. Pri este troska nizsich teplotach mi hybridy nosili aj dlhsie, tiez som uz nechapal.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný