Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

neviem čo by to mohlo robiť. vstupnú vodu mám vysokú až 670 ppm a malí tlak v potrubí nakoľko to mám zo studne tak do 2,5 atmosferi ale doteraz ro fungovala tak tam by som chybu ani nehľadal. cez ro som spravil odhadom 600litrov vody čo je nič
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Aka je to reverzka? Neposkodil si nejak membranu?

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

Problem som odstranil. Mal som doma nahradni demineralizator ci ako sa to vola a voda je hned 2ppm
Nerozumiem preco tak skoro odisiel
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa jamro27 »

Denis tebe dava RO ake parametre? mas tu istu, mne ide ako na zaciatku a to bezi 15 mesiacov.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

Teraz spominane 2ppm bez demineralizatora som to neskusal ale teraz ked mi vlastne tak skoro odisiel mi davala 45ppm. Vdetci pisu ze to musi 2 roky vydrzat ale mne len 3mesiace
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Moja RO ma viac nez 1,5 roka a dava vodu 6ppm. Zda sa mi ze z nej vyteka viac odpadovej vody ako ked bola nova

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa seic »

me "dava" nebe destovku 30-38 ppm :-) zalezi na "sarzi" :-) parametry: 0 GH, <2 KH

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

seic odkiaľ si lebo to ti závidím.
Nechci aby som ti zmetal našu dažďovú vodu v Košiciach s popolčekom z US Steel :evil: to je taký bordel že až :(

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Mosfet BA a vlastne vsetky vacsie mesta su na tom rovnako. Ber to tak, ze stale lepsia Kosicka ako Pekingska :D

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa seic »

mosfet: jasne, ze ji chytam na venkove... fabrika veskera zadna a pokud, tak zadny tezky prumysl... na jare jsem to zkousel jeste vychytat, uz jsem nebral primo z okapu, ale nechal natect cely kubik, dalsi den se to usadilo a odsaval jsem pekne z povrchu jen tu nejcistejsi ... ;) ted to lezi zakryte pekne ve stinu/chladu v barelech a pro me jedine AQ mam na vymeny vody ... tak na 2-4 roky :D

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Denis,prečo radšej leješ vodu RO hneď do akva a nenechas ju spravenu.?Je mi jasné,že sa niečo deje v tej vode keď stojí napr.týždeň. Ale niečo až tak dramatické, že to neprospieva? ( Ja ju mám spravenu aj max. 10 dní,kým ju použijem,väčšinou menej)V zavretych bandaskach..
Po možno 14 dňoch som zaznamenal, zvýšené TDS z 2-3, na 7-8, čo je nič strašné.. Nič iné som ale netestoval,ani neviem čo by som mal testovať..Ak tam niečo podľa mňa vybehne,tak to bude tak nepatrné, že to nezmeram doma..A dosť sa riešilo,aby menena voda,mala tie isté parametre, ale aj teplotu..Viem,že teplotu nezmenis o 2stupne,ale predsa.Nijako nechcem spochybňit to čo robíš,( skúseností máš na rozdávanie) len chcem vedieť prečo to tak robíš a prečo si mal s 2-3 dňovou vodou RO problém?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Maros mne sa casto stavalo, hlavne s touto poslednou RO, ze ked mi spravena ro voda (cista bez mineralov) stala dlhsiu dobu cca tyden, tak po vymene 10% vody v akva mi skapala jedna krevetka za nepochopitelnych pricin. Rano som vymenil vodu a po obede bola hore drnom. Jednalo sa vacsinou o tb a ich hybridy. A toto som zazil aj v dvoch akva naraz. Je pravda, ze s prilievanim novej vody sa nijak neparam, rovno nalejem 2 litre z nadobky a takto 3x po sebe hned. Ale takto isto to robim aj so studenou ro vodou a mam pocit, ze je to lepsie co sa tyka uhynov po vymene. Nerozumiem vsak preco mi nekapali takto na prvej ro co som mal a to bola hodne stara ro, plno patogenov mohla uz mat v sebe. Neviem. Takto mi to funguje a nerad by som nieco testoval na taiwan bee krevetkach.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Dobre ďakujem..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa seic »

take dolevam odpar, pripadne mensi mnozstvi 1-2litry normal vodu bez mineralu...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa seic »

jinak info o "zavadnosti" dele stojici RO vody je pro me zajimave... ja mam destovku odstatou +2mesice a zadne uhyny po vymene nejsou... ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Ano presne som nad tym uvazoval preco predtym som nemal ten problem, napada ma ze tieto akvaria nie su dostatocne zabehnute, kedze som mebil substrat. Je to velka tipovacka, co moze byt za uhynom.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Moze to byt aj ina kondicia krevetiek. Podla mojich skusenosti, ak su CRS dostatocne fit, clovek s nimi moze robit co chce a dobre to znasaju.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Miloš tak píšem sem aj keď u seba v téme som to už písal. Meral som PH-ak to bolo správne tak 6,28;KH -0;GH-4;TDS -130;Teplotu som mal 24C,dnes 23,6C. NO3 som nemeral. Ináč za cca pol roka som úmyselne zišiel z TDS 158 na 130 a GH -5 na GH-4,ale bolo to fakt za dlhé obdobie.V tomto a mojej vode problém nebude.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Cav Maros, myslim ze vo vode naozaj problem nebude. Skor by som to odhadoval na nejaku infekciu, pisal som o tom uz v tom nej novej teme.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Maros »

Nejdem pokračovať v téme o substrátoch..
No ja si myslím, že (Vita plus) dvíha TDS len prvotne. Mne TDS v akva pomaličky rástlo,nevedel som prečo, či to bolo mojimi chybami v miesani RO + minerály ( namiesto 120 TDS, som nechal 125atď )No neskôr som zistil, že keď vodu namiešam s minerálmi a zmeram, pridám ešte vita plus hodnoty sú vyššie.Podľa mňa to už nestupa v akva, ale ruku za to do ohňa nedám..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných