Voda zo studne

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

zdravím všetkých, som úplný začiatočník čo sa týka krevetiek. mám obecnú vodu ale používame našu studňu s ktorej neviem povedať hodnoty ale skúsim zistiť. bola minulí rok na analýze podrobnej a tam nám povedali že máme vodu veľmi čistú a vhodnú aj pre kojencov. no ale keďže rodinu ešte nemienim založiť tak chcem vedieť či je táto voda vhodná pre krevetky alebo ju treba nejak upravovať???
RO nemám a za všetky rady vopred ďakujem :)
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Denis »

ahoj, skus zistit tie hodnoty vody zo studne. ak by si aj mal dobre hodnoty nechcem ta strasit, mam kamosa co si chodi nabrat makku vodu pre krevetky a crystal red krevetkam sa mu u neho dako nedari. asi nejake bakterie a tie im skodia. podobne ani s farebnymi neocaridinami nic moc, jedine obycajne priesvitne divoke mu idu. ci je to nahoda netusim, len pisem co mi on referoval. ale poviem pravdu, ma od mna reverznu osmozu a ani s tou mu nejdu velmi crs, a mne na nej sli paradne aj narocnejsie taiwan bee.

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

takže sa kľudne môže stať že aj keď budem mať veškerú techniku na úpravu vody že sa im nemusí dariť??? a neurobil mu to skôr nahromadený detrit?? ja chcem preto dať aj pôdny filter
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa jamro27 »

podla mna kazdopadne treba RO.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

RO už je objednaná a parametre vody zo studne tiež dodám hned ako mi príde tester na vodivosť aj ph
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

AleK
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Feb 2016, 14:21
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa AleK »

Dobrý den můžu poprosit o linka na ten tester vodivosti děkuji

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Denis »

Myslim ze tento chcel vegas kupovat adwa.

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

ano AleK presne ten adwa ad31 ale našiel som ho na nete aj za 35 alebo 37€ už si nespominam lebo denne sa mi premele tolko čísel hlavou a objednávok že ani netuším čo kde a kedy :)
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

AleK
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26 Feb 2016, 14:21
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa AleK »

díky :) jo akorát zařizuji akva na crystalky tak čtu co a jak tady na foru ... bezva záležitost .. jinak je to docela věda a né všemu uplně rozumím ...

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

alek ja to isté, tiež novačik len to meranie už som mal preštudované tak preto som ti hned poradil aby si nemusel tráviť za pc dlhé hodiny študovaním čo aj tak budeš lebo je to veda :)
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

ahojte, tak som konečne meral tu moju vodu zo studne ale meral som zatial len ppm a to mi vyšlo 670ppm
voda s RO mi vyšla 80ppm to už je asi lepšie ale kolko mineralu gh+ mám zriediť do tejto RO vody???
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

meral som aj gh aj kh ale v mini akvarku kde krevetky nemám a nameral som gh 13 a kh 14. je to samozrejme voda bez RO a akejkolvek chémie a rybičku sú tam stále bez akýchkolvek strát už asi rok :) teraz samozrejme idem už meniť za RO vodu hned ako budem vedieť ten postup miešania. otázka je že aký postup zvoliť aby to pre tie ryby nebol šok s takej tvrdej vody???? mám postupne meniť po troške alebo možem hned aj polovicu aby sa zmenili čo najskor tie hodnoty????
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa jamro27 »

80ppm??? vodivost mne vychadza z RO vodivost 4ppm
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa mosfet »

Mne z RO vychádza asi 5ppm - ak je 80ppm tak je v niečom problém.

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

a jaj, nieje zabehnutá dokonca neviem či mi niekde sem tam nenasala vduch. proste je to len odskúšané. všetko je nové aj merač ec ktorý neviem či treba nakalibrovať
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda zo studne

Príspevok od používateľa Milos »

Vegas1122, vytaj na fore.
Na uvod tolko, ze kedze sa jedna o forum a nie diskusny chat, treba sa dost striktne drzat tem, tak aby aj ini uzivatelia (ti co sa zrovna nezucastnuju "chatu") mali moznost informacie na forach vyhladavat.
K tomu tolko: Ak bolo toto forum zalozene pod nazvom "Voda zo studne", treba sa v nom drzat tejto temy a neodchadzat k teme "Parametre vody pre CRS", alebo k temam o pouzivani RO a meraniach.
Kedze si sa napokon - ak som spravne pochopil - rozhodol vodu zo studne nepouzivat, pokladal by som tuto temu za nateraz uzavretu. Ak budes mat neskor skusenosti s chovom na vode zo studie (alebo ktokolvek iny), prosim bez vahania sem s nimi, tema to je zaujimava.
K parametrom vody je tu velmi dobra tema, ktoru aj si prestudujes, posunie ta to velmi velmi blizko k uspechu. Povedal by som, ze to je jedna z klucovych tem tohoto fora. Naozaj odporucam, prestuduj si ju! Ak budes mat aj potom otazky, kludne sa tam pytaj a velmi rad a vycerpavajuco ti tam odpoviem. Je tu vela skusenych ludi, ktori su tiez ochotni pomoct zaciatocnikovi a v pripade potreby mu online asistovay pri probemoch. Ak sa vsak budes pytat otazky vo forach na to neurcenych, neziskas z mojej strany nic moc viacej, ako pre obe strany trapne a otravne napomienky, ako je tato :)
PS: Skoda, ze novi clenovia fora toto vedia chapat a staci im to vysvetlit raz, pricom su tu starsi clenovia, ktori si to nejak nevedia zobrat k zrdcu. Nebudem menovat...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných