Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Chcem sa podelit o foto krevetky, ktora mi vysla z CRS, samozrejme, ze nie len tak, ale triedenim a hodne dlhym casom a niekolkymi generaciami. Vacsina uz asi videla tuto fotku. Bola to samicka a pri jednom zvleku skapala, mala sedielko a sla sa parit, len som mal az 8 samcov na tu jednu samicku v akva a neprezila to. Uplne zle je to, ze som sa pokusal od viacerych podobnych super crs odchovat mlade a nijaka uz nemala taketo sfarbenie. zrejme som tie spravne krevetky do chovu vyradil a nemam ine. a tak som to uz vzdal...
Caridina_cantonensis_Super_Crystal_Red.jpg
Caridina_cantonensis_Super_Crystal_Red.jpg (62.91 KiB) 12695 zobrazení

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Hryzo »

krasna nooo, casom sa podari dalsia ... vtedy ked sa clovek nesnazi sa deju zazraky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Pisal si v teme Taiwan Bee, ze sa ti v znaske objavili aj nejake King Kongy. Linii kde sa tak stalo, by sa mohli vyskytovat geny, ktore ti znova prinesu Super Red...teoreticky ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Ano vysiel mi az jeden King Kong :) cize myslis, ze z neho a jeho surodencov hybridov by mohla vyjst super red?
alebo king konga pomiesat s tymi mojimi crs C, to by bola riadna skoda :roll:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Ak by to bol samec, skoda by to nebola. A tak od pohladu sa zda, ze Super Red a King Kongy maju podobnu genetiku...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Chcel by som napisat trochu teorie k Super Crystal Red...

Narozdiel od Crystal Red kde plati cim viacej bielej tym vyssia trieda, tu pri Super Crystal Red je to naopak. Cim viacej cervenej a menej bielej tym vyssia trieda, samozrejme za urcitych podmienok. Najnizsia trieda je ked krevetka ma standardne pasik na hlave, jeden az dva pasiky na tele a jeden na chvoste ako vidiet na obrazku A. Vyssia trieda je ked pasik/pasiky na tele nie su, a je len pasik na hlave a pasik na pred koncom chvosta. Podla toho co som sa docital na nete, tak prave toto by mala byt najvyssia mozna tieda Super Crystal Red, i ked je tu otazka ci by nemala byt najvyssia trieda ked je len jeden biely suvisly pasik hlave, bez inej bielej na tele. Dolezite pre vsetky vyssie triedy je aby krevetka Super Crystal Red mala jeden suvisly biely pasik na hlave, obrazok B. Chybajuca cast bieleho pasika znazornuje obrazok C. Casto dochadza aj k nedokonalej cervenej farbe, co je vidiet na obrazku D. Este by som dodal, ze podla chovatela, odkial som cerpal informacie je takmer nemozne dosiahnut cervene zafarbenie v brusnej casti.

Cena krevetiek Super Crystal Red sa v susednom Polsku pohybuje od 16 do 25eur podla triedy. Je jasne, ze vyslachtit krevetky s ucelenym sfarbenim aby aj ich generacie davali tie iste farby je dlhodoba zalezitost niekolkych rokov, a este vela vela viac generacii. Preto aj tie prvotne ceny su take vysoke.
Super_Crystal_Red_triedy.jpg
Super_Crystal_Red_triedy.jpg (74.84 KiB) 12631 zobrazení
Prepísané so súhlasom autora.
Zdroj: http://www.britishreds.co.uk/super-crystal-red-grading/

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Aktualizacia, krevetky stale selektujem, biela je prec na dospelych, ale cervena este chyba. Mlade stale nie su vsetky po rodicoch, vid mlada vpravo. Este par rokov cistenia :)
Super_Crystal_Red-Denis_Madar.jpg

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Super! Akurat sa mi zda ze si to mozno prehnal. Vacsinou jeden tenucky pasik byva na SCR.


Kam davas horsie kusy? Mozno by sa dali dat ku tibee(?).

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Horsie cize CRS C trieda predavam lacnejsie. Veru to ma nenapadlo skrizit tieto s tigrom.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

SCR zakupene na burze v TN od poliaka. Skusim trochu poselektovat ci sa cervena zlepsi :)
20161004_195146.jpg
20161004_185939.jpg
20161004_185853.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Macadlo fajne, aka bola cena?

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

Denis 2 Eura za kus. Zobral som 15 z toho boli 3 samicky. Jeden kus mi zdochol hned po zvleceni a dufam ze to bol samec.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

12 samcov, 3 samicky? To koli tomu ta nizsia cena?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

Mal ich v nadrzke cca 30 a toto mi nalovil. Cena myslim ze zodpoveda kvalite. Ta cervena nieje ktovieco. Chyba vela pigmentu. Chcem skusit experiment - dat naparit samicku SCR samcom PRL a naopak ze co z toho bude. Ale nato si spravim zvlast nadrz. Mam tam jednu volnu.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

Inak pekne SCR mal teraz nedavno vo videjku Szopen:

https://www.youtube.com/watch?v=BMVGHTCPIDM
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

Prvá samička SCR (full red?) už nosí. Napárená zatiaľ neznámim samcom. Keď donosí pôjde do izolácie aby ju napáril vyselektovaný samec.
20161009_1203301.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa macadlo »

Prve mlade uz plavaju a zatial sa zda ze vsetky maju aspon 1 biely pruh pritom samicka co ich nosila bola bez pruhu a samec neznamy.
2016-11-13-19-23-32.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Super Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Ano super crystal red by mali mat aspon jeden biely pruh, nechapem ako dokazali vyslachtit take super farby ako napr.: TU
Mne sa podarilo nieco take ako si kupil, foto nosiacej samicky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní