Crystal Red alebo Red Bee?

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Donedavna som si myslel ze medzi tymto nieje rozdiel a red bee je vyssi grade crystal red, ale zistil som ze crystal red je cervena crystal black a red bee je krizenec c. cantonensis a c. breviata, toto som vedel ale myslel som si ze aj crs je krizenec...
Je to takto alebo je to jedno a to iste?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Milos »

To su vsetko len teorie o povode vyssich gradov (red bee). Niektori tvrdia, ze red bee sa z crystal red jednoducho vyselektovali. Druhy nazor je, ze su to krizence s inym druhom.
Kazdopadne, ako to bolo historicky podla mna dnes uz nema prilis velky vyznam. Aj ak by ku krizeniam niekedy dochadzalo, dnes uz budu obidve linie spolahlivo premiesane. Napr. aj populacia ktoru mam ja, je mixom jedincov od troch roznych chovatelov. Z toho dve boli na urovni red bee a jedny krevetky crystal red. Premiesali sa a neskor som ich znova vyselektoval na red bee. Osobne vsak tento nazov ani nejak moc nepouzivam.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

Podla fotiek na nete by red bee mali mat vyraznejsiu bielu farbu. a hlavne skor ucelenu, aj uporody (chvost). Vidim to na svojich red bee, ze su pekne biele aj na chvoste, zatial co crystal red maju koniec chvosta skor priesvitny. preto je najlepsie vidiet krevetky, ake kupujes.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No ja mam nieco medzi B a A ale neviem ci bee alebo crystal :). Na konci chvosta maju 3 biele flaky.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

podla toho co som videl na fotke v teme o tvojom akva, tak to je urcite crystal red.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze mi z nich nemoze vyjst snow white bee alebo mosura flower?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

tak to v ziadnom pripade :) to by si musel selektovat 10 rokov aj to pochybujem, ze by ti take vysli. ak chces take krevetky, tak to si radsej k tym tvojim kup par krevetiek vyssich tried.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To mi je jasne, ani by sa mi nechcelo a ani neviem ci sa vovec budu mnozit. Len som chcel vediet ze ci prave z tychto sa da urobit white bee. Dalo by sa tieto moje zmiesat s pravymi red bee? Aj keby boli rovnakeho sfarbenia a s rovnakymi znakmi? A ktora je dominantnejsia red bee alebo crs? Ci sa to vobec oplati, ci nebudu potomkovia crs a red bee len crs. Zatial take vyssie ako mosura nechcem to by som musel moje poriadne rozmnozit a zarobit na mosuru atd, ked tak v buducnosti a urcite by som si ich kupil. Len ma zaujimalo ze do ako vysokeho bieleho sfarbenia sa dokazu dostat moje teda crs.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

Moja skusenost... Mal som crs samicky, vacsinou trieda B a C. pustil som k nim samcekov red bee SSS. prva varka malinkych od takychto rodicov boli najlepsie trieda S. ale treba povedat, sa male uz mali krasnu bielu farbu, aj na konci "chvosta". Selekciou by si za par generacii uz urcite dosiel aj na triedu SS.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel pri kategoriach CRS sa jedna o tzv. kvantitativnu genetiku, na ktorej sa podiela velke mnozstvo genov a mutacii, nie len jeden v dvoch mutaciach. To znamena, ze vysledne znaky potomstva su niekde priblizne na pomedzi oboch rodicov, neda sa hovorit o dominancii ci recesivite. Ako pisal napr. Denis, samicky B az C, samcek SSS, mlade S. Neda sa tu vsak urcit 100% pravidlo, zalezi aj od starych rodicov, teda co vsetko s nimi robil, ako ich krizil.
Ja som mal napr. skusenost, kedy mi krizenim C a S vyslo okrem vacsiny B a A tiez male mnozstvo Mosura, ale s velmi nekvalitnou bielou.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No neviem co s nimi robil ale predaval mi ich ako C grade. Podla mna je to B alebo A, a urcite je to F2. Takze ich mozno kupil ako C s genami vyssieho gradu a odchov je vyssi grade a mizno ich aj krizil s vyssim gradom. Chcel som povedat ze s nimi robil nieco co zlepsilo grade lebo ich predaval ako c a podla mna su...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

Spravil som foto mojich Red Bee krevetiek, fotim automatikou a biela mi na fotkach ide viac do zlta ako do biela. Toto je hodne dobra linia, vacsina vsetko same SSS, ale krevetkarom sa asi az tak nepacia ako A a S triedy a velmi sa nepredavaju. Mozno je za tym aj cena. Tak som ich pomiesal s S aj SS.
Red_Bee_1.jpg
Red_Bee_1.jpg (128.99 KiB) 14039 zobrazení

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Milos »

wow tieto su fakt dobre :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

Prikladam dalsie foto Red Bee krevetiek. Pre lepsi nahlad kliknite na foto.
Red_Bee_2.jpg
Tato druha foto je Golden Bee, vysli mi z SSS a mam ich len 5-6ks
Golden_Bee_1.jpg
Golden_Bee_1.jpg (50.09 KiB) 13977 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa seic »

nekde jsem narazil na zajimave odkazy na toto tema (nemecky neumim, snazil jsem se to pochopit z trochu sileneho google prekladu)

http://www.garnele-online.de/index.php? ... 961048&f=1
http://www.crystalred.de/aussehen.htm

pravdu se ani uz nikdy nedozvime :-) mozna, ze Red Bee jsou opravdu krizenci, mozna je to jen obchodni znacka, protoze Suzuki ma na Crystal Red ochrannou znamku ... a zajimave je i to tvrzeni jeho japonske konkurence, ze je Suzuki neobjevil mezi cernymi, ale dovezl v 89 z Hong Kongu :-)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Milos »

No v prirode sa napr. volne vyskytuju varieta "tiger red". Dost mozne, ze krizenim crystal black a tiger red sa da dosiahnut crystal red ovela rychlejsie, ako nahodnou mutaciou. Ale to moznost nahodnej mutacie necini o nic menej uveritelnou.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa džara »

mne napr. krizenim red bee a tiger vysli aj black bee...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Milos »

Ale to si mal normalne tigre predpokladam, nie red tiger. Ved prave, ze sa zda, ze gen co rozhoduje medzi red bee a black bee je presne tym istym genom, co rozhoduje o tiger a red tiger, pricom je medzi jednym a druhym (pod)druhom volne prenosny.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa Denis »

Red Bee
red_bee_ssss_mail.jpg

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Crystal Red alebo Red Bee?

Príspevok od používateľa prasan »

To či ide o Caridina cantonensis alebo krížencov C.cantonensis + C.breviata by sa ľahko dalo zistiť v makre pod mikroskopom.Oba druhy musia mať pre daný rod špecifické rostrum.Toto je 90-100% istota + ešte zopár drobných určovacích znakov.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných