Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Denis »

Tato tema asi nie je ani tak potrebna z pohladu chovu a odchovu, kedze black ma uplne rovnake podmienky na zivot. Zakladam ju hlavne kvoli sfarbeniu crystal black krevetiek (CBS) ako takemu...

Totizto v mojom kmeni CBS sa vyskytuju krevetky, ktore su akoby trojakeho sfarbenia. Prve su pekne ciernobiele, druhe hnedobiele, tretie modrobiele. U vsetkych okrem tych tmavo modrych s bielou sa mi celkom dari dosahovat peknu bielu, ale tu je taka prerusovana, presne ako pri nizsich tiredach B a C. preco to je tak? je ta modra farba nejak menej vhodna na podporu bielej a treba take krevetky vyselektovat z chovu?

Klasika Crystal Black
Crystal_Black_mail.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

Teraz trocha znies, ako by si mal nejaku super novu odrodu Crystal Blue :) Tie jedince, ktore maju v ciernej troska sedo-namodraly odtien a nekvalitnu az piesvitnu bielu treba z chovu vyradit. Rovnako ako tie nahnedle. Nechaj si len kvalitnu ciernu a kvalitnu bielu, v tomto nemas co moc spekulovat. Ale ak by si musel volit, tak podla mna kvalita klesa od:
1.) dobra cierna + dobra biela
2.) namodrala cierna + nekvalitna biela
3.) nahnedla cierna + (casto, nie vzdy) nazltla biela

Vzdy je lepsie tolerovat tie z kategorie 2.), ako tie z kategorie 3.), kedze tieto posledne maju vela zlteho - oranzoveho podpigmentu a to je previt najvacsi zo vsetkych, to kazi bielu aj ciernu a vobec to nevypada dobre. Tie z 2.) maju neutralny az namodraly podpigment, co je ziaduce a ten biely kryci pigment stale mozu zdedit. To nasedle-namodrale sfarbenie je koli podpigmentu plus mozno opticka hra svetla, na tele bez bielych casti a celkovo tenkou vrstvou pigmentu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

Denis, ale ja si to predstavujem podla mojich skusenosti: Ak je ta tvoja modra skutocne modra o akej pises, teda nejake nove Crystal Blue, tak tie z chovu urcite nevyraduj. Naopak, velmi rad tejto linii poskytnem jedno z mojich akvarii :D : D :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Milos napísal:Teraz trocha znies, ako by si mal nejaku super novu odrodu Crystal Blue :)
Asi ta blue jelly :) (kto si myslite ze to je neocaridina dajte si do google obrazky taiwan bee blue jelly shrimp)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

ok tak teraz som v pomykove :) nepredpokladam, ze tvoje CBS maju sfarbenie podobne do taiwan blue jelly...ci maju? :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Denis »

Nie nie, urcite to nie je taiwan bee blue jelly. Je to namodrala cierna ako si pisal. Mohol by som vyselektovanim takychto jedincov a len ich mnozenim dosiahnut nejake zaujimave zafarbenie krevetiek?

Odoslané z GT-I8190N cez Tapatalk 2

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

Mozem sa mylit, ale osobne o tom pochybujem. Ich odtiene su sposobene len slabou vrstvou povrchoveho pigmentu a nepritomnostou zlto - oranzoveho podpigmentu. Nejaka skutocne modra sa z toho podla mna len tak vyselektovat neda. A ak ano, bola by to podobne dlha a nepravdepodobna cesta, ako od divo sfarbenej Neokaridiny po jej dnesne modre variety.
K dnesnemu dnu jedine Caridina cf. cantonensis, ktorych modra je dostatocne intenzivna, aby bola lahko pozorovatelna, su niektore taiwany. Pri CRS/CBS je namodraly podpigment len velmi nevyrazny, avsak jeho vyhodou je, ze nekazi efekt bieleho pigmentu, ktory sa nachadza nad nim. Z toho dovodu je ziaduce, aby tieto geny v populacii prevazili. Su jednym z prvkov, ktore v konecnom vysledku daju kvalitnu porcelanovu bielu bez zltych odtienov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

oprava: u Cardina cf. cantonensis sa samozrejme intenzivna modra nevyskytuje len u taiwanov, ale tiez u tigrov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

No ako som sľúbil Denisovi tak to tuna dávam aby múdrejší poradili ako je to možné že pri klasických CBS od Denisa sa mi narodily krevetky vysokej triedy ( aj nízkej ) vyzerá to na K14 dokonca aj snow white ( asi ).
Žiadna špeci starostlivosť, dokonca sú iba v 12l akva kde si dávam zakoreňovať rastlinky ( pred tým ako som ich tam dal som postupne vymenil vodu za destilku s minerálmi ) a pridávam crusta fit.
Nakoľko sú v tomto akva tak je tam iba hrubozrný kremičitý piesok a sú maličké ( to za nimi je pogostemon helferi / pre predstavu ) - slabo ich vidno.
Už im pripravujem samostatné 20l akva so substrátom pre krevetky a pokúsim sa aj o nejaký design :lol:
WP_20141101_003.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:20, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Denis »

Aby som ujasnil... Crystal Black mam a chovam len A triedu. Mosfet nema ine Caridiny v akva. A predsa mu vysli tieto podstatne vyssie triedy. Je to vobec mozne taky skok v triede smerom nahor? Ja sa skor pohravam s moznostou, ze som omylom dal do akva s crystal black nejakeho hybrida od CRS a TB...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

Ďakujem za doplnenie ;)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tebe sa uz rozmnizili? Ako dlho uch mas? Kolko si ich bral? Vidim ze ani aktivne dno nemas ako aj ja. Este aj mensie akvarium mas.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

Bral som 7ks od Denisa a kedy ??? niekedy v polovici septembra ( asi ). Pôvodne som ich dal do 63-ky ale tam ich decimovali cheriny ( svijím množstvom ) tak som ich postupne prelovil a zatiaľ bývajú v provizórnom akva a čuduj sa svete rozmnožili sa :shock:

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak ja, neviem ci mam cakat coskoro rozmnozenie alebo uhyn. Ja ich mam o 2-3 tyzdne menej. Ako dlho mas male?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

Ta videl si veľkosť, teraz cez sviatky som ich objavil a strávil som pol dňa tým že so sa ich snažil odfotiť :mrgreen: :mrgreen:

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No tak sa spytam inac. Kedy si napisledy videl samicu s vajickami? A kedy si ju s vajickami videl prvy krat?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

videl som ju len raz ( nikdy pred tým vajíčka nemala , apoň som to nezbadal ) cca 3 - 4 týždne dozadu. Ibaže mám doma 7 ročného syna a 9 mesačnú dcérku tak veľmi nie je čas presne sledovať akva ;) a ten čas tak rýchlo beží :cry:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Milos »

Je mozne, aby doslo k takemuto "skoku". Je to nieco podobne, ako ci budu mat u ludi rodicia priemerneho vzrastu nadpriemerne vysoke dieta. Je to sice ovela menej pravdepodobne, ako u rodicov ktori maju sami nadpriemetny vzrast, ale stat sa to moze. A kedze krevetky maju na rozdiel od ludi desiatky a desiatky mladych, nakoniec k tumu u niektorych dojde.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet vidis aka nahoda, ja mam tento kmen vyse dvoch rokov a vysli mi z nich max S trieda, tebe hned Snow White :) Urcite si ich nechaj do chovu a poreferujes co z nich pri dalsom mnozeni vyjde.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Black

Príspevok od používateľa mosfet »

Samozrejme, len dúfam že ďalšie množenie ešte bude :D
Budem sa o ne starať a uvidíme.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní