CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

A priamo koren si nepouzil? Svagor ide odstranit mladu vrbu z dvora, tak rozmyslam pouzit koren do spolocenskeho akva a aj ku krevetkam do minicka. Mam tam CRSky, ktore chovam v uplne beznych podmienkach s tvrdou vodou....

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Koren do akvaria

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Chovas? Ako dlho? Uz si ich rozmnozil?

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Koren do akvaria

Príspevok od používateľa joey »

Este raz, nejak sa mi nevlozil prispevok. Chovam = akoze ich mam :) mam 4crsky cca 4-5 mesiacov a mal som tri vrhy, ale mlade neprezili viac nez tyzden. Teraz z posledneho vrhu sa mlade drzia uz 4 tyzden cca ich je 15. Tak uvidim. Ale vlastne ano chovam, neuspesne :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu v tvrdej vode

Príspevok od používateľa Milos »

Tieto prispevky som presunul z temy "Koren v akvariu", kedze sa od nej odklonili. Kedze ma ich obsah zaujima uz dlhsiu dobu, zakladam od nich novu temu.
Strucne najskor odpoviem v ramci ich povodneho fora: Nie, koren z vrby som neskusal, vzdy len male konariky.

K novej teme: Opakovane narazam na spravy o tom, ze ludom sa dari mnozit CRS v podmienkach tvrden vody a vysokeho pH. Mne sa nic take nikdy nepodarilo. Ak niekomu ano, prosim podelte sa o skusenosti tuna.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Milos »

joey:
Mne ked mlade odchadzali koli zlej vode, dialo sa tak v 100% pripadoch v priebehu prveho tyzdna. To ze tebe prezili uz 4 tyzdne je zaujimave.
Mal by som pre teba par otazok:
1.) Kolko dospelych samcov a samic mas? Vedel by si urcit, ci tento vrh pochadza od tych istych rodicov, ako predosle?
2.) Zmenil si v tvojom akvariu COKOLVEK od doby, kedy kapali? Nemusia to byt len na prvy pohlad napadne veci, ako uprava parametrov. Strava, ina frekvencia ciastocnych vymen, zavedenie CO2, rozrastenie sa nejakej rastliny, cokolvek...
3.) Vies ake su parametre tvojej vodovodnej vody a vody v akvariu? V ktorej casti SK byvas?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Ok. Takze mam 10l akva, kde mam 2 samicky a dvoch samcekov. Jeden parik je o polovicu mensi nez dve dospele crsky. Takze vsetky vrhy boli od jednej dospelej samicky. Podmienky: na dne 1-2 cm piesok z akva predajne. Rastliny fissidens fontanus, christmas moss, rotalla green, a plavajuce na vladine( neviem nazov) . A dva male kamene z podlozia kolajnic :) toto vsetko tam mam od zaciatku nieco cez pol roka. Po zabehu tam isli tieto crsky. A este kotulky tam mam od zaciatku. Ziadne hnojivo,ziadne co2 , ani tekute. Tri steny akvarka nechavam stale zariasene,cistim len predne sklo. Vodu menim raz,dva krat do tyzdna. Vzdy cca 1/4 . Kazde dva tyzdne odkalim povrch piesku. Vodu davam cca hodinu odstatu vodovodnu. Nemam momentalne ako zmerat parametre vody, ale u nas v senici mame dost tvrdu vodu. Pred tym som mal niekolko crs vo velkom akva, ale tie neprezili, az tieto v tom mikro akvarku si ziju. Krmim ich iba klasickymi gralulkami pre rybky, kusok im obcas hodim na dno, ale maju vela rias. To by bolo asi vsetko . Mozno som na nieco zabudol. Ale nic som od zaciatlu v tomto akvarecku nemenil. Aha , a svetlo id 15:00 do 23:00 svietim cinskou stolnou lampickou :) vecer ked bude cas dam foto pre predstavu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Milos »

wow :) ok daj vediet ako to prebieha s tymi mladymi, ci sa im dari. aku maju teraz velkost?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Cca pol centimetra.

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Foto. Upozornujem ze toto nema sluzit ako vystavne akva, ale sluzi ako obcasna odchovna poteru a skuska odchovat crsky v beznych podmienkach. Teraz su tam este mlade aterinky rkusky, a niekolko mladych pygmejov. Plus mi tam skacu nejake blchy v machu.
Ps: zmensil som velkost fotiek kvoli 200kb stropu a origo vymazal, takze na druhej niesu dobre vydiet aj mlade na skle
uploadfromtaptalk1415809454193.jpg
uploadfromtaptalk1415809446516.jpg
uploadfromtaptalk1415809437467.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 20:57, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa mosfet »

Tá plávajúca rastlinka vyzerá byť Pistia stratiotes . Ináč,teší ma že sa ti darí a dúfam že ti mladé prežijú. Ja som dnes našiel jednu mŕtvu :cry: tiež mala cca 0,5cm ale tiež sa o ne nijako zvlášť nestarám. Nie že by som ich zanedbával ale od kedy som poľavil v starostlivosti tak sa mi tiež rozmnožili ;)

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

A tu prvykrat viac mladych pokope a samicka s mladymi :)
uploadfromtaptalk1415905871613.jpg
uploadfromtaptalk1415905863094.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 20:58, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Slezina »

To akvarko mas bez filtra a vzduchovania?
Ci?

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Vidis ze som nieco podstatne zabudol :) ano nikdy v nom nebol a nieje ziadny filter ani vzduchovac.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Milos »

Vazne, nezabudni tu aspon v tyzdennych intervaloch informovat, ako sa mladatam dari. Zaujima ma to stale viacej a viacej :) Skoda, ze nevieme tie parametre vodovodnej vody v Senici...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Jasne budem davat pravidelne info, lebo ma to tesi ze v takych podmienkach zatial ziju :) pokial preziju dalsi mesiac, pojdem kupit testy a otestujem vodu

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa mosfet »

Miloš toto som našiel ak ti to pomôže :
http://www.bvsas.sk/files/tvrdost-vody-2013-140212.pdf
na tretej strane je Senica

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa joey »

Hlasim ze krevetky sa maju aj nadalej k svetu, vidiet maly rast, napocital som dnes 9 mladych, ale v machu mozu byt dajsie schovane. Uvidime :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Denis »

Gratulujem! Naozaj zaujimave ako sa im dari v takom malom akva bez techniky. Niektorym akvaristom crsky kapu pri externych filtroch a na drahych substratoch a tu je priklad ako sa to da aj bez toho :smile:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa Milos »

To by mna osobne este az tak moc neprekvapovalo, ako ma prekvapuje ta senicka vodovodna voda :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS/CBS - netypicke podmienky odchovu

Príspevok od používateľa viridis »

Super. To vyzerá zatiaľ veľmi motivačne aj pre tých, čo nemajú úplne ideálnu vodu tečúcu z kohútika.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných