Krizenie roznych variet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

dik za hlasenie! :)
nemal by si fotky samca, samice a mladych
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Skúsim ich cvaknúť niekedy, aj keď to bude oriešok, lebo dospelé bývajú zalezené v lístí a nádrž je nenasvietená. ;)
Zatiaľ - samice vyzerajú nejako takto: http://frantisek.rudik.sk/?attachment_id=1543 a samec a mladé ako tuctové "Red cherry"
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa mosfet »

mosfet napísal:Pokus začína - do akva som pred týždňom dal zopár Red cherry a teraz mi priniesli Yelow fire. Čoskoro sa stretnú a uvidíme čo vznikne.
O ďalšom vývoji vás budem informovať.
Tak ako som sľúbil : po akva behajú cca 5mm krevetky a sú zatiaľ málo sfarbené no sú do červena. uvidíme či sa vyfarbia viac alebo ostanú v divokejšej forme.
Ďalšie info po určitom čase ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

Myslim, ze mame vsetci podobne skusenosti> Nie je pravda, co sa omiela dookola na nete, ze krizenim variet sa automaticky prechadza k divokej forme. Minimalne u cervenych variet to je skor tak, ze to vyzaduje aspon zopar generacii postupneho "nariedovania" cervenej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze nova vedomost, ktoru sme s loki12 vyfasovali od ivana vysluzila (kdo nevie, kdo to je, mozem mu napisat ss ak chce ... v skratke skuseny akvarista):

pan vysluzil pravidelne krizi red sakury s black a brown sakurami, aby udrzal a zvyraznil cervenu farbu ... krizenim red a black vznikaju - black, brown a red sakura ... krizenim brown a red vznikaju brown a red ... pricom red, ktore z toho vyjdu maju silnu cervenu ... tak nejako som to pochopil a zhrnul ...
pointa je krizenie s tmavymi farbami, pricom krevetky sa nevracaju k wild forme, ale len zosilnuje a zvyraznuje sa pripadna cervena ... nehovorim, ze to tak robi stale nonstop a podobne ... mozno ich krizi raz za cas kvoli obnoveniu farby, ale tak dopodrobna nesiel ...

ja som si na skusku kupil cierneho samca, a hodil som ho k obycajnym sakuram kde mam od naozaj bledych az po celkom pekne cervene ... uvidim, co z toho vyjde ... samostatne black samca s red samicou nemam moc kam dat a nechcem ich zbytocne stresovat, tak je to taky mini-neriadeny experiment ... vysledok uvidim mozno skoro, mozno neskor ... dam vediet, ked uvidim nejake "inak" sfarbene mlade
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Obrázok samice n.davidi - modrá a jej potomstva - v podstate red cherry, vzadu vidno nezreteľne samca - otca, obyčajný red cherry samec nevalnej kvality.
http://frantisek.rudik.sk/?attachment_id=1682
(Obrázok je mizerný, avšak pre predstavu hádam stačí)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

presno to iste mne tiez radil Ivan Vysluzil ze mam dat k sakuram cierne aby bola krajsia cervena.Inak som to videl aj u Jana Budai ze mal pri black sakurach aj red sakury. Dokonca som videl pri red sakurach yellow fire.Ale skusim co najviac selektovat a podla toho to skusim :-).Co som kupil Blue Jelly na burze tak mlade boli cervene nechapem ako je to mozne vajicka nemali a po zvleku boli cisto len blue jelly je to normalne ze sa narodia cervene?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

Blue Jelly bola myslim vyslachtena z Red Rilli, takze ta cervena sa tam vzdy vyskytuje.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Maros »

Jamro27,dakujem za info.Podla tych obrazkov som zatial naratal 2ks Bloody mary..Inac 3-4nosia vajicka..V kombinacii stymi oranzovymi co moze vzniknut?Ci nic zaujimave?

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Môže vzniknúť to, že budeš mať v potomstve bezfarebné mutácie. červená s modrou nedajú fialovú, biela s čiernou nedajú šedú,tak to nefunguje ako pri farbách na plátne. je tam genetika (ktovie na akých alelách je práve ten gén podmieňujúci tmavokrvavé zafarbenie), čiže môže prísť k atavizmu, splaneniu, ale aj k vytvoreniu nových (asi nestálych) farebných mutácií...

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Maros »

Mirko1A, odpisujem ti sem,lebo to bude asi vhodnejšie..
Je mi úplne jasné,že to tak nefunguje ako si pisal.Len som chcel vedieť či už niekto konkrétne skúšal červenú a oranžovú a čo s toho bolo.Alebo, aká farba (krevetky) by tam narobila zisk nejakej peknej farby aj keď nie stálej po ďalšie generácie. Veď ja to robím len tak pre radosť..Ak by ste mi nejakú odporučili,tak kde ju zohnať..

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Az sa ti oranzova a cervena skrizia, nezabudni sa podelit o vysledok, nech bude akykolvek. Vacsinou sa traduje, ze krizenim roznych variet dochadza k obnoveniu divokeho sfarbnia. Toto je vsak poznatok, ktory sa datuje este do dob, kedy jedinymi farebnymi mutaciami Neocaridina davidi boli cervena a zlta. A u nich to naozaj je pravda.
Oranzova sa ale vyvinula mutaciou cervenej krevetky. Cize moj osobny odhad je, ze mladata budu cervene. Uvidime...:)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

Ja mam teraz doma jednu varku vzniknutu krizenim cervenej samicky vyblednutej miesanim red cherry s divokou formou a modrym blue dream samcom neznamej intenzity sfarbenia.
Mladata su velke zhruba 1 cm a samozrejme bez farby :)
Skusim ich krizit medzi sebou, uvidime co to da.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

...ono tak nejak vseobecne sa odporuca, ze by sa variety miesta nemali. Podla mna to je prave najvacsia zabava. Ono uz len pozorovat na vlastne oci, ako z pekne zltej a cervenej krevtky vznikne divoko sfarbena je svojim sposobom zaujimave.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Maros »

Jasné,že sa podelím o výsledok. Len škoda že to bude chvíľu trvat,kým sa to dozviem..Na to pozorovanie sa už teším..

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Ahoj MAros,
moje neplánované (amaterizmom podmienené) kríženia red cherry+yellow+rili sú napr. tu
http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php? ... t=10#p2354

vytvorila sa mi taká zvláštna zlatohnedá forma. okrem toho mám aj bezfarebné (iba akoby s tenučkým červeným pásikom na chrbte), potom bledožlté

možno aj v tomto videu uvidíš tú zmes :-)
https://www.youtube.com/watch?v=8y2KYvj ... e=youtu.be

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Dhagon »

Zdravím. Mám nádrž cca 3 týždne v zábehu. Pomaly sa začínam pozerať po obyvateľoch. Páčia sa mi Red Cherry a Blue Pearl. Je rozumné ich chovať spolu? Čo z nich bude keď sa budú krížiť medzi sebou? Ďakujem.

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Mirko1A »

nie je rozumné ich chovať spolu, lebo dopadneš ako ja :-)
pred rokom som nemal o krevetkách ani páru, tak som choval tri farebné variácie spolu a výsledkom je všehochuť. na naučenie sa o krevetkách super, ale ak chceš reálne udržať vyfarbenie, treba len 1 druh a naviac, treba občas aj z nich vyselektovať menej farebné, aby sa ti línia udržala.
ak chceš viacero farieb, mohol by si skúsiť neocaridinu + napr. tiger (ten sa ti ale nebude množiť ľahko), oni sa spolu nekrížia.

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa D.D. »

Mirko1A tigre su caridina cantonensis.
Dhagon-Red cherry sa ti budu krížiť blue pearl.Mohol by si mať pri nich modré Caridina Babaulti blue ak zoženieš.
Alebo CRS a blue pearl.Poprípade C.cantonensis Blue Tiger + Red Cherry.Tieto kombinácie sa ti nebudú krížiť

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Dhagon »

Kde by som našiel nejaké rozdelenie druhov, aby som to nejak pochopil, čo je s čím príbuzné a čo sa bude a nebude krížiť? Som fakt začiatočník a krevetku som videl asi iba na fotke zatial :-D btw, blue tiger by sa mi páčili, ale kde ich zoženiem? (trenčiansky kraj najlepšie) Som rád, že tu v okolí vidím aspoň tie red cherry na predaj..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných