Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Hryzo »

snad som zvolil spravnu temu, zakladat novu som nechcel:

ktora farba neocaridin z: palmata white, davidi orange, davidi yellow - si drzi farbu najstalejsie ... stale sa neviem finalne rozhodnut, ktoru farbu kupim do samochodu ... nebudem mat moc priestoru na triedenie, maximalne tak budem bledsie kusy hadzat do spolocenskeho napospas osudu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo, ak ti ide o kvalitu sfarbenia, budes ich musiet selektovat ci chces, alebo nie :) A ak mas spolocenske akva, kam ich mozes hadzat, viacej nepotrebujes. A nie je zle troska si aj cvicit oko v tomto smere, naucit sa rozlisovat detaily sfarbenia v zaujme selekcie. Zvaz to este, ci sa chces obmedzovat stabilitou linie, alebo si zadovazit taku, aka sa ti najviac paci.
Ale k tvojej otazke: Podla mojho nazoru, najstabilnejsie su zlte. S bielymi skusenosti nemam a modre su stabilne asi najmenej. Ale tiez nie je problem ich udrzat v dobrej kvalite, aj bez vacsej namahy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Hryzo »

pacia sa mi vsetky, zatial som vsak za biele ... oranzova je vsak tiez krasna ale je podobna cervenej ktoru uz mam ... a modre su na poslednom mieste, tie sa mi pacia najmenej lebo su mc blede (stale sa bavime o neocaridinach) .. viem ze blue bolt su uz naozaj krasne modre ale momentalne pre mna nedostupne a nebudem sa za nimi nahanat .. staci ze neviem zohnat tigrov.
so selekciou ratam, s red cherry uz mam par skusenosti a viem o co sa jedna, tie sa teraz snazim udrzat v co najcervensej len sa mi prave rodia mlade, a neviem, ci niesu strajchnute este bledymi samcami
a ked vravis najstabilnejsie zlte ... porozmyslam o nich teda, o tyzden je burza v BA a tam sa rozhodnem definitivne ... mozno aj na zaklade instinktu krasy priamo na burze :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa kowwlad »

ak sa ti nexce selektovat tak by som siel do white pearl - je to predsa len divoka forma ktora si drzi farbu dost dobre, skoda je len ze iba samice maju biele vajicka inač su prakticky priehladne
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Milos »

Suhlasim, zrovna vcera som cital jeden clanok, podla ktoreho biela forma je najstabilnejsia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Jarino24 »

pekne cierne dno a bude ich pekne vidno este co sa mne drzalo celkom farby boli blue pearl

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Jarino24 »

rozdelenie :-)
neocaridiny.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:01, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa jano »

chcel by som poradiť ako to selektovať. Jaom predtým choval red cherry tam sa občas objavovali dáke divné akoby rilli, ale spontáne vymyzli. Keď hovoríš, že modré sú menej stabilné rád by som ich mal pekné. Ale neviem ako ? V akom veku teda už si povedať táto sa nevyfarbí a prehodiť je preč, aby som ich nedával preč zase priskoro a nestihli sa len dofarbiť? Čítal som že miloš na nich vidí aj či majú čierne bodky a tak no to asi ani neuvidím :D také sú mini. Všeobecne som hľadal kedy vlastne dospieva Neocardina a veru nikde som to nezistil.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa viridis »

Tieto Blue Velvet (Dream) si treba dobre nasvietit, aby sa dalo vyberat. Uz od takych 1,5 - 2cm velkosti je pekne vidiet sfarbenie a daju sa vybrat najkrajsie kusy s jednoliatou peknou zelanou modrou farbou bez tmavych az ciernych casti.
Ono, teraz si dostal celkom pekne kusky (najslabsie samozrejme neposuvam dalej), avsak v potomstve sa ti mozu vyskytnut menej vyfarbene alebo naopak, kusy z tmavymi castami tela. To uvidis.

Cize robim dva sposoby vyberu. 1/ pozitivny, ze vyberam podla mna najkrajsie a davam ich do extra akvaria - snaha o "Blue Topas". 2/negativny - "skarede" kusky, co nesplnaju moju predstavu na blue velvet, idu bokom do mix akvaria ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa jano »

to je jasné, že mám krásne teraz to som si všimol :) len presne o tie odchovy ide, keď budú mladé, že kedy začať teda keď budú mať 2 cm a čo sa týka dko dlho trvá to dospievanie kým sa môžu množiť koľo to je?

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa viridis »

Pozeram si svoje zapisky na webe. Prve mlade som mal zaciatkom juna. V juli uz mali okolo 1,cm V auguste uz okolo 1,5 cm. Zaciatkom oktobra uz nosila jedna samicka z mojej 1.generacie potomkov vajicka. Cize orientacne podla toho by som povedal, ze po 3-4 mesiacoch mozes cakat, ze dospeju. Urcite bude hrat ulohu teplota pri rychlosti vyvoja.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Milos »

Po prve, na zaciatku neselektuj. Nechaj ich, nech sa populacia rozrastie (vyhod len tie, ktore su na prvy pohlad fakt zle sfarbene. Takmer cele cierne, takmer priehladne, hnedaste, toto vsetko sa ti v populacii Blue Velvet obcas vyskytne). Ked budes mat populaciu dostatocne velku, objavi sa ti tam spontanne aj zopar blue topaz a vtedy sam uz uvidis, porovnavajuc ich navzajom medzi sebou, co a ako chces selektovat.

Po druhe, velmi dobrym momentom pre selekciu je moment, kedy je samicka pripravena na oplodnenie. Vtedy sa vsetci dospeli samci zacnu prehanat po akvariu. Co je vo vode a volne plava je 1.) pravdepodobne samec 2.) pohlavne dospely. Vyber z nich vsetky horsie sfarbene a nechaj len najlepsie. Samiciek si pre zaciatok mozes nechat viacej, teda nemusis byt v ich selekcii az tak precizny, ako u samcov. Dovod je logicky: 1 samcek na 5 samic ti vyprodukuje presne ten isty pocet potomstva, ako 5 samcekov na 5 samic. Takze ak z kazdych 5 samcov nechas len 1 najlepsieho, budes mat populaciu mladych rovnako velku a ovela kvalitnejsiu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Milos »

Nie je nejaka extra potreba selektovat prilis male kusy. Kym su male, su pohlavne nedospele a tym padom v nasledujucej generacii este "nic nepokazia".
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa jano »

Super díky :) budem to sledovať :E

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

Ahojte mám krevetky white pearl, no objavili sa mi tam krevetky, ktoré sa sfarbujú do oranžova, má s tým niekto skúsenosť? treba ich odloviť? môže to byť spôsobené náhodou len krmivom? Sorry za kvalitu fotiek.
P1010173.JPG
P1010171.JPG

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa jamro27 »

nekapu ti?
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

Nie čo som teraz doma od vianoc som neak úhyn nezaznamel možno jednu, neviem presne kde v ktorom akvariu z akého druhu mi kde tu uhinie neaká krevetka. Prečo nezdájú sa ti? Máš s nimi skúsenosť?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ta s tym bielim v zadnej casti by mohla mat porcelanovu nemoc. nemaju mat to biele sfarbenie.

http://caridina.webnode.cz/news/nemoc-bilych-skvrn/

http://www.crustakrankheiten.de/krankhe ... kheit-wtd/
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

O tom som nevedel, ďakujem preštudejem si to, skúsim aká je voda, ak ju skúsim upraviť a dať ich osobitne od ostatných čo to nemajú

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Jedna naozaj vypada na porcelanovu nemoc, ale to moze byt sposobene lomom svetla pri foteni. Treba posudit volnym okom.
2.) Osobne si nemyslim, ze oranzovo sfarbenu krevetku treba vylovit. Biela by mala byt najstabilnejsim sfarbenim, takze je dost mozne, ze aj bez namahy bude biela v populacii nadalej prevazovat. Ak by to tak nebolo, potom mozes pristupit k selekcii.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných